TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не се прави Силвана Бонева, и порачаа граѓани на Цветанка Ласкова

Фокус - 25.07.2018

Откако вчера попладне по сите реакции и притисоци од јавноста, Цветанка Ласкова се огласи на социјалните мрежи по повод скандалот со грантот од 330.000 евра кој од Фондот за иновации го добила фирмата Декодикс, помеѓу чии сопственици е и сопругата ...

Ласкова не знаела дека снаата ѝ аплицирала за грант

Република - 24.07.2018

Во интерес на јавноста, сакам да потенцирам дека јас како советник за култура во Канцеларијата на премиерот, немам никаков пристап во креирање на економските политики на владата од ниту еден аспект, а најмалку во доделување на државната помош, ...

Фондот за иновации ги повика компаниите да одговорат дали имаат поврзаност со лица носители на јавни функции

Сител - 24.07.2018

Деспотовски побара од сите добитници на државните средства, во рок од 15 дена да достават дали во нивната сопственичка структура некој е носител на јавна функција или пак имаат близок член кој е на функција.

Арсовски: Го охрабруваме јавното обвинителство да не потпаѓа под разни притисоци

Канал5 - 24.07.2018

Скандалот „Криминални иновации” добива се поголеми размери. Криминалната банда во Владата достигнува епски размери во инвентивноста како да ограбат што е можно повеќе пари за што е можно пократко време додека се на власт.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалот „Криминални иновации” добива се поголеми размери (ВИДЕО)

Стандард - 24.07.2018

„Скандалот „Криминални иновации” добива се поголеми размери. Криминалната банда во Владата достигнува епски размери во инвентивноста како да ограбат што е можно повеќе пари за што е можно пократко време додека се на власт.

Се огласи Горан, синот на Цветанка Ласкова по повод грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

Фокус - 24.07.2018

Откако вчера семејството му се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако во одредени во медиуми се објави дека неговата сопруга Христина Керкез, односно нејзината фирма добила околу 330.000 евра државни пари за проект за информатичка ...

Синот на Цветанка Ласкова откако го доби грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

Република - 24.07.2018

„Боже, колку сум популарен и богат. Фала ви Тина Керкез и Цветанка Ласкова и секако, НАТО“, напишал на фејсбук Горан Кан, синот на Цветанка Ласкова, советничката за култура на премиерот Зоран Заев, објави „Фокус“.

Фирма на снаа на советничката на премиерот регистрирана е 43 дена пред да добие грант од 330.000 евра

МКД - 23.07.2018

ИТ фирмата „Декодикс" од Скопје од Фондот за иновации и технолошки развој на неодамнешниот конкурс доби 20 милиони денари или околу 330.000 евра за проект наречен „Декодирај - Ме". Фирмата е регистрирана 43 дена пред да го добие грантот и досега не ...

Уште еден огромен корупциски скандал: Снаа на советничка на Заев добила 330.000 евра од владата

Курир - 23.07.2018

Фирмата Декодикс од Скопје од Фондот за иновации и технолошки развој на контраверзниот тендер добила грант во износ од околу 20 милиони денари или околу 330.000 евра. Меѓу сопствениците на фирмата е снаата на Цветанка Ласкова, Христина Керкез жена ...

Цветанка Ласкова: Јас не сум функционер и не бев запознаена со грантовите

+инфо - 24.07.2018

Фејсбук Статус на Цветанка Ласкова, советничка на премеирот Зоран Заев откако во јавноста излегоа информации дека фирмата на нејзината снаа Христина Керкез, добила околу 330.000 евра државни пари за проект за информатичка технологија.

Арсовски: Грантот од 330.000 во фамилијата на Ласкова пример за односот снаа-свекрва

+инфо - 24.07.2018

Криминалот и корупцијата цветаат исто како што цвета бизнисот на фамилијата на Цветанка Ласкова. Замислете, Фондот за злоупотреби на народни пари доделил 330 илјади евра пари на граѓаните на член од семејството на Цветанка Ласкова, која што е имено ...

Се огласи Горан, синот на Цветанка Ласкова по повод грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

iPortal - 24.07.2018

Откако вчера семејството му се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако во одредени во медиуми се објави дека неговата сопруга Христина Керкез, односно нејзината фирма добила околу 330.000 евра државни пари за проект за информатичка ...

Синот на Цветанка Ласкова се огласи на фејсбук: Популарен сум и богат !

24Инфо - 24.07.2018

Синот на Цветанка Ласкова се огласи на фејсбук „Боже, колку сум популарен и богат. Фала ви Тина Керкез и Цветанка Ласкова и секако, НАТО“, напишал на фејсбук Горан Кан, синот на Цветанка Ласкова, советничката за култура на премиерот Зоран Заев, ...

Снаата на Цветанка Ласкова ја регистрирала фирмата 43 дена пред да добие грант од 330.000 евра

Република - 23.07.2018

ИТ фирмата „Декодикс” од Скопје од Фондот за иновации и технолошки развој на неодамнешниот конкурс доби 20 милиони денари или околу 330.000 евра за проект наречен „Декодирај – Ме”. Фирмата е регистрирана 43 дена пред да го добие грантот и досега не ...

Не престануваат скандалите со грантовите од Фондот за иновации: Снаа на советничка на Заев добила 330.000 евра од ...

Република - 23.07.2018

Не престануваат корупциските скандали со доделување на грантови од Фондот за иновации и технолошки развој, пишува порталот „ Експрес“. Според порталот, фирмата „Декодикс“ од Скопје од Фондот за иновации и технолошки развој на контраверзниот тендер ...

Ласкова: Ги повикувам интитуциите да се произнесат ако постои конфликт на интереси кај мене

Фокус - 25.07.2018

Во интерес на јавноста, сакам да потенцирам дека јас како советник за култура во Канцеларијата на премиерот, немам никаков пристап во креирање на економските политики на владата од ниту еден аспект, а најмалку во доделување на државната помош.

Арсовски: СДСМ ветуваа по 10.000 евра грантови за млади амбициозни луѓе пред да дојдат на власт, а сега парите ги ...

Курир - 24.07.2018

Почитуван, Господине Деспотовски, можеби сопругата ви вели да бидете горди што сте му поделиле пари на вашиот претпоставен Кочо Анѓушев или на Хари Локвенец, но јас ви велам засрамете се, повлечете се, и престанете да ги ограбувате граѓаните.

Синот на Цветанка Ласкова откако го доби грантот од 330.000 евра: Популарен сум и богат!

Курир - 24.07.2018

Боже, колку сум популарен и богат. Фала ви Тина Керкез и Цветанка Ласкова и секако, НАТО, напишал на фејсбук Горан Кан, синот на Цветанка Ласкова, советничката за култура на премиерот Зоран Заев, објави „Фокус“.

Ласкова: Интитуциите да се произнесат ако постои конфликт на интереси кај мене

Либертас - 25.07.2018

Во интерес на јавноста, сакам да потенцирам дека јас како советник за култура во Канцеларијата на премиерот, немам никаков пристап во креирање на економските политики на владата од ниту еден аспект, а најмалку во доделување на државната помош.

ВМРО-ДПМНЕ бара обвинителството да го испита доделувањето пари за иновации

Локално - 24.07.2018

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека доделувањето пари од Фондот за иновации на фирми поврзани со функционери на власта не треба да се случува, а парите треба да се вратат. „Господине Деспотовски, можеби сопругата ви вели да бидете горди што сте ...

Ласкова: Надлежните институции да кажат дали има конфликт на интереси кај мене со грантовите од Фондот за иновации

МКД - 25.07.2018

Јас како советник за култура во канцеларијата на премиерот, немам никаков пристап во креирање на економските политики на Владата од ниту еден аспект, а најмалку во доделување на државната помош, реагира Цветанка Ласкова, советничка за култура на ...

(ВИДЕО) Арсовски: СДСМ ветуваа по 10 илјади евра грантови за млади амбициозни луѓе, а сега парите ги земаат нивни ...

А1 On - 24.07.2018

Почитуван, господине Деспотовски, можеби сопругата ви вели да бидете горди што сте му поделиле пари на вашиот претпоставен Кочо Анѓушев или на Хари Локвенец, но јас ви велам засрамете се, повлечете се, и престанете да ги ограбувате граѓаните.

Цветанка Ласкова: Не знаев за грантот на снаа ми

Независен - 25.07.2018

Цветанка Ласкова, посебен советник за култура на премиерот Зоран Заев, се огласи по лавината реакции во јавноста дека нејзината снаа за син е добитник на грант вреден 330.000 евра од Фондот за иновации.

ВМРО-ДПМНЕ бара обвинителството да го испита доделувањето пари за иновации

МКД - 24.07.2018

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека распределбата на средствата од Фондот за иновации е трагедија за која што некој мора да одговара. „Скандалот ‘Криминални иновации’ добива сѐ поголеми размери. Криминалната банда во Владата достигнува епски размери во ...

ВМРО-ДПМНЕ бара обвинителството да го испита доделувањето пари за иновации

Либертас - 24.07.2018

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Почитуван, Господине Деспотовски, можеби сопругата ви вели да бидете горди што сте му поделиле пари на вашиот претпоставен Кочо Анѓушев или на Хари Локвенец, но јас ви велам засрамете се, повлечете се, и престанете да ги ...

Арсовски: Јас Ви велам засрамете се господине Деспотовски(видео)

AKO - 24.07.2018

Ова е реакцијата на ВМРО ДПМНЕ по денешната прес конференција на директорот на Фонд за иновации, Јован Деспотовски. Димче Арсовски, портпарол на партија , му се обрати на Деспотовски: ,,Почитуван господине Деспотовски, можеби сопругата ви вели да ...

Арсовски: Грантот од 330.000 во фамилијата на Ласкова пример за односот снаа-свекрва

Република - 24.07.2018

Криминалот и корупцијата цветаат исто како што цвета бизнисот на фамилијата на Цветанка Ласкова. Замислете, Фондот за злоупотреби на народни пари доделил 330 илјади евра пари на граѓаните на член од семејството на Цветанка Ласкова, која што е имено ...