TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сноуден и Маск нè советуваат да ја избришеме апликацијата „Вацап“

Репортер - 18.01.2021

Сноуден и Маск не советуваат да ја избришеме апликацијата „Ватсап“, пренесуваат медиумите. Апликацијата за размена на пораки, бара од корисниците до 8. февруари, да се изјаснат дали ја прифаќаат новата, контроверзна политика на приватност.

Која апликација да ја користите: WhatsApp, Signal или Telegram?

Кумановски м. - 18.01.2021

Зошто се крена многу прашина во врска со апликациите за разговор и видео повици? Што е тоа што Марк Цукерберг, сопственикот и првиот човек на Фејсбук, сторил за да го натера Елон Маск, моментално најбогатиот човек на светот, да го изневери и ги ...

Рецензија: Кои податоци ќе мора да му ги овозможите на WhatsApp?

Телефони.мк - 17.01.2021

Популарната апликација за заштитена комуникација WhatsApp како дел од групацијата на Марк Цукерберг ќе ги принуди своите корисници да ги споделуваат нивните податоци со Facebook. По острите реакции и загриженоста дека ќе биде нарушена приватноста и ...

Ватсап издвои над 110 илјади евра само за насловни страни на весници – ги „молат“ корисниците да се вратат!

ТВ21 - 17.01.2021

Како што веројатно сте слушнале досега, апликацијата WhatsApp имала намера да ги промени условите за користење со кои би започнала да разменува податоци со компанијата Facebook. Ваквата одлука предизвика контраефект, поради што голем број корисници ...

Новите измени на Јутјуб ќе ги изнервираат корисниците кои само сакаат да погледнат видео

ТВ21 - 17.01.2021

Фејсбук одлучи да ги поправи деловните модели на своите најпопуларни апликации, па апликациите како Инстаграм и WhatsApp наскоро ќе добијат опција преку која ќе можете да купувате разни производи во рамките на тие апликации.

Whatsapp објави дека времено ги одложува условите за користење, сепак штетата е веќе направена

Канал5 - 16.01.2021

Whatsapp објави дека ги одложува промените на условите за користење на три месеци, откако многу корисници ја избришаа апликацијата од страв дека оваа услуга за пораки ќе ги сподели нивните доверливи информации со Facebook.

„WhatsApp“ ги одложува новите промени за приватност: Корисниците се „преместуваат“ на други апликации

Слободен Печат - 16.01.2021

„WhatsApp“ ги одложува новите планови за приватност на корисниците по масовните реакции од јавноста, пишува „Си-Ен-Ен“. Минатиот месец, „WhatsApp“ започна да ги известува своите корисници за нови правила за користење и политика за приватност на ...

„WhatsApp“ ја одложува промената на условите за користење

Денар - 16.01.2021

„Whatsapp“ објави дека ги одложува промените во условите за користење за три месеци, откако многу корисници ја избришаа апликацијата од страв дека услугата за пораки ќе ги сподели своите доверливи информации со „Facebook“.