TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Закерберг со наредба до менаџерите на Фејсбук: Користете Андроид телефон

+инфо - 15.11.2018

Основачот на „Фејсбук“ им наредил на менаџерите на компанијата да користат телефони со оперативниот систем Андроид, како одговор на критиките на генерален директор на „Епл“, Тим Кук, дека оваа социјална мрежа ја нарушила приватноста на корисниците, ...

Закерберг им нареди на вработените во Facebook да користат само Android телефони

Кајгана - 15.11.2018

Извршниот директор на Facebook, Марк Закерберг, на работниците од неговата компанија им нареди да користат само смартфони кои користат Android оперативен систем, пишува денеска The New York Times.

Марк Цукерберг им нареди на вработените на Facebook да користат само Android

Иновативност - 15.11.2018

Извршниот директор на Facebook, Марк Цукерберг, на својот тим му нареди да користи само Android, пренесува New York Times. Оваа одлука ја донесе откако извршниот директор на Apple го критикуваше Facebook и го нарече сервис кој го пореметува ...

Цукерберг бесен на Apple, барал од вработените да користат само Android уреди

USB - 15.11.2018

Извршниот директор на Facebook, Марк Цукерберг им нареди на своите менаџери да почнат да користат исклучиво Android уреди, објави Њујорк Тајмс. Оваа одлука дојде откако директорот на Apple, Тим Кук ја критикуваше социјалната мрежа во едно интервју и ...

Закерберг им наредил на менаџерите на „Фејсбук” да користат Андроид телефони

Слободен Печат - 15.11.2018

Основачот на „Фејсбук” им наредил на менаџерите на компанијата да користат телефони со оперативниот систем Андроид, како одговор на критиките на генерален директор на „Епл”, Тим Кук, дека оваа социјална мрежа ја нарушила приватноста на корисниците, ...

Закерберг им наредил на менаџерите на „Фејсбук” да користат Андроид телефон

Вечер - 15.11.2018

Основачот на „Фејсбук” им наредил на менаџерите на компанијата да користат телефони со оперативниот систем Андроид, како одговор на критиките на генерален директор на „Епл”, Тим Кук, дека оваа социјална мрежа ја нарушила приватноста на корисниците, ...

Закерберг им наредил на менаџерите на „Фејсбук“ да користат Андроид телефони

Независен - 15.11.2018

Основачот на „Фејсбук“ им наредил на менаџерите на компанијата да користат телефони со оперативниот систем Андроид, како одговор на критиките на генерален директор на „Епл“, Тим Кук, дека оваа социјална мрежа ја нарушила приватноста на корисниците, ...