TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аднан Дибрани, шведски пратеник, е херој во Црна Гора: Оживеа бебе извлечено од водите на Морача

Слободен Печат - 21.03.2023

Аднан Дибрани , пратеник во Шведскиот парламент, роден во Косовска Митровица, е херој во Црна Гора, откако му дал прва помош на бебето извлечено од Морача, каде се нашло откако неговата баба вчера заедно со него скокнала во водите на брзата река, ...

Среќен крај на ужасот во Подгорица: Спасено бебето со кое бабата скокна во водите на реката Морача/ВИДЕО

Вечер Прес - 21.03.2023

Двомесечно машко бебе вчера било извлечено од Морача во Подгорица откако неговата баба К.К (62) со него во раце скокнала во реката. Бебето било спасено, а телото на бабата било извлечено од водата кратко време откако неофицијално, тврдат од ...

Дибрани, пратеник во шведскиот Парламент, е човекот кој го спаси бебето извадено од реката  Морача

Во Центар - 21.03.2023

– Аднан Дибрани, е херојот на Црна Гора, откако дал прва помош за цедење на водата од белите дробови на бебето извадено од реката Морача, јави тиранската Топ чанел. Црногорската јавност и денеска е вознемирена по вчерашната вест дека баба со своето ...

(Видео) Драматични моменти на спасувањето на бебето од Морача: Реката мраз студена, а тоа плови како да е кукла

Еспресо - 21.03.2023

Вчерашната вест од Црна Гора за бабата К.К. (1961) која скокнала од мост во Подгорица, а во рацете држела машко бебе, односно нејзиниот внук, го вознемири целиот регион. Жената се удавила, додека бебето беше спасено.

(ВИДЕО) Пред да се фрли во Морача со бебето, жената испратила вознемирувачка порака до родителите

Фактор - 21.03.2023

Се појави нова снимка од извлекувањето на бебето вчера од реката Морача во Црна Гора. Жената на возраст од 62 години која вчера се фрли со бебето во реката, претходно испратила вознемирувачка порака до родителите на детето.

ВИДЕО: Нова снимка од извлекувањето на бебето, родителите добиле вознемирувачка порака

А1 On - 21.03.2023

Шеесетидве годишната жена која вчера се фрли со бебето во реката Морача во Црна Гора, претходно испратила вознемирувачка порака до родителите на бебето. Тие во паника веднаш излетале од куќата и го барале дететоо кое во тие моменти го спасувале ...

Драматична снимка од спасувачката акција на бебето во Црна Гора – еве како херојот го извлекол детето од реката

Точка - 21.03.2023

К.К. (1961) скокнала од мост во Подгорица, а во рацете држела машко бебе - нејзиниот внук. Денеска исплива видео од моментот кога го извлекле бебето од Морача. Со брза реакција, работниците на градското претпријатие „Зеленило“ - Алфи Ибрахимовиќ и ...

ОСАМНА СЛИКА ОД ХЕРОЈОТ КОЈ ГО СПАСИ БЕБЕТО ВО МОРАЧА Не се откажал и ја истиснал водата од белите дробови на детето

+инфо - 21.03.2023

Дибрани вели дека се плашел дека е доцна да се „оживее“ бебето, но не се откажал. На Фејсбук осамна слика од херојот кој го спаси бебето во водите на реката Морача во Подгорица исцедувајќи ја водата од неговите бели дробови.

Почна пак да дише во мои раце, вели за „Фокус“ Аднан Дибрани кој го врати во живот бебето што беше извлечено од Морача

Фокус - 20.03.2023

Само два месеци има бебето беше спасено вчера од реката Морача, во Подгорица, откако неговата баба паднала во реката заедно со него. Бебето е сега во добра состојба и е заедно со неговите родители. Неговата баба се удави во водите на Морача.

Дошол да ги надгледува изборите, па спаси бебе во Морача – шведски пратеник денеска е херој во Црна Гора

А1 On - 20.03.2023

Аднан Дибрани, шведски пратеник, беше дел од набљудувачката мисија на Парламентарното собрание на Советот на Европа што го следеше денот на изборите во Црна Гора и веројатно не можеше да сонува дека ќе спаси живот за време на неговата среќна задача.

УЖАС: Бабата со внукот скокнала во река – бебето го спасија шведски парламентарец и работниците на Комунално

4NEWS - 20.03.2023

Шведски парламентарец со потекло од Косово, Аднан Дибрани денеска спасил бебе во Подгорица. Помош добил и од работниците на Комуналното претпријатие. Имено, 62 годишна жена заедно со своето 2-месечно внуче скокнала во реката, од каде успеале само ...

Шведски пратеник стана херој во Црна Гора – Баба со внукот во раце скокнала од мост во река: Двомесечното бебе го спаси ...

Во Центар - 20.03.2023

Шведскиот парламентарец од Косово, Аднан Дибрани, во понеделникот во Подгорица со помош на работници од Општинското претпријатие Подгорица спаси двомесечно бебе од реката Морача. Претходно, 62-годишна жена со дете во рацете скокнала во реката.

(Видео) Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

Макфакс - 20.03.2023

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе во Морача. Детето е извлечено од реката и испратено во Заводот за детски болести, пренесуваат медиумите во регионот.

Бабата со внукот скокнала во река – таа починала, бебето го спасиле

Фокус - 20.03.2023

Трагедија денеска се случи во Подгорица кога жена и машко бебе скокнаа во реката Морача, соопштија од полицијата. Како што неофицијално информираат од полицијата за порталот Побједа, повозрасна жена со бебе во прегратките паднала од карпите во ...

ВИДЕО: Снимка од спасувањето на бебето – Баба скокнала со внукот во Морача, го извлекле минувачи

А1 On - 20.03.2023

Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави. Околу 11.20 часот полицијата била известена дека во реката биле забележани жена и бебе, бебето било извлечено од водата од граѓани. Тоа е пренесена во Детската болница.

ВИДЕО | Драма во Подгорица: Жена со бебе во рацете скокнала од мост

Слободен Печат - 20.03.2023

Подгорчанка скокнала од мост во главниот црногорски град, а во рацете држела машко бебе, за кое црногорските медиуми тврдат дека бил нејзиниот внук. Како што пишува црногорскиот медиум „Новости“, со брза реакција работници од комуналното ...

Бебе извлечено од Морача, жена се удави

А1 On - 20.03.2023

Бебе е извлечено од реката Морача, во Подгорица, додека 62-годишна жена се удави. Вака за црногорски „Вијести“ велат од Полициската управа, објаснувајќи дека околу 11.20 часот биле известени дека во реката биле забележани жена и бебе.

СОСЕ БЕБЕ СЕ ФРЛИЛА ВО МОРАЧА! Трагедија ја потресе Подгорица (ВИДЕО)

+инфо - 20.03.2023

За среќа, бебето било извлечено од реката, а во близина се нашол човек кој знел да му пружи прва помош, па тоа е надвор од животна опасност. Трагедија се случи денеска во Подгорица, кога повозрасна жена со машко бебе во рацете скокнала од мост во ...

(Видео) Баба скокнала од мост во Подгорица, држејќи го внучето во раце: Детали од ужасот во Црна Гора – бебето успеале ...

Точка - 20.03.2023

Подгорчанката К.К. (1961) скокнала од мост во Подгорица, а во рацете држела машко бебе - нејзиниот внук. Ова го потврди „Новости“ од повеќе извори. Со брза реакција работниците на градското претпријатие „Зеленило“, Алфи Ибрахимовиќ и Алмир Мујак ...

ИЗВЛЕЧЕНО БЕБЕ ОД МОРАЧА: Објавено НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО од Црна Гора, во тек е интензивна потрага по жена (ВИДЕО)

Во Центар - 20.03.2023

Работниците на градското претпријатие Зеленило Алфи Ибрахимовиќ и Алмир Мујак го извлекле и спасиле бебето од Морача во Подгорица во Црна Гора , јавува Побједа. Полицијата трага по 62-годишна жена која била забележана во водата.

Нови снимки од спасувањето на бебето: Баба со внукот скокна во река, ѝ немаше спас (ВИДЕО)

Мастило - 20.03.2023

Нова трагедија денеска го вознемири регионот, откако старица со машко бебе скокна во реката Морача. Детето е извлечено, а 62-годишната жена се удави, соопшти црногорската полиција. Според првичните сознанија, најверојатно се работи за самоубиство.

ТРАГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА: Баба со внукот скокнала во реката Морача

Фактор - 20.03.2023

Во Црна Гора, баба со внукот скокнала во река, по што таа починала, а бебето го спасиле. Ова се случи денеска во Подгорица кога жена и машко бебе скокнаа во реката Морача. Како што неофицијално информираат од полицијата за порталот Побједа, се ...

(Видео) Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

MTM - 20.03.2023

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе во Морача. Детето е извлечено од реката и испратено во Заводот за детски болести, пренесуваат медиумите во регионот.

Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце, случајни минувачи го извадиле детето

Centar - 20.03.2023

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе во Морача. Детето е извлечено од реката и испратено во Заводот за детски болести, пренесуваат медиумите во регионот.

Кој е херојот кој го спаси детето во Црна Гора?

Фактор - 20.03.2023

Во Црна Гора денеска баба се фрли во реката Морача со своето внуче, при што работници и еден пратеник кој бил во близина го спасија детето. Аднан Дибрани, шведски пратеник е херојот кој го спаси детето откако работници го извадија од реката.

(ВИДЕО) Подгорица: Баба скокнала од мост држејќи го внучето во раце

Press24 - 20.03.2023

Полицијата околу 11.20 часот под мост во центарот на Подгорица пронашла тело на жена (62) која била забележана со бебе во Морача. Детето е извлечено од реката и испратено во Заводот за детски болести, пренесуваат медиумите во регионот.

Бабата со внучето скокнала во река во Подгорица – шведски парламентарец и работници на Комунално го спасија бебето!

ТВ21 - 20.03.2023

Шведски парламентарец со потекло од Косово, Аднан Дибрани денеска спасил бебе во Подгорица, јавуваат тамошните медиуми. Помош добил и од работниците на Комуналното претпријатие. Имено, 62 годишна жена заедно со своето 2-месечно внуче скокнала во ...

Аднан Дибрани, пратеник во шведскиот Парламент – херојот кој го спаси двомесечното бебе во Подгорица

Вечер Прес - 21.03.2023

Аднан Дибрани, е херојот на Црна Гора, откако дал прва помош за цедење на водата од белите дробови на бебето извадено од реката Морача, јави тиранската Топ чанел. Црногорската јавност и денеска е вознемирена по вчерашната вест дека баба со своето ...

Дибрани, пратеник во шведскиот Парламент, е човекот кој го спаси бебето извадено од реката Морача

MakPress - 22.03.2023

Аднан Дибрани, е херојот на Црна Гора, откако дал прва помош за цедење на водата од белите дробови на бебето извадено од реката Морача, јави тиранската Топ чанел. Црногорската јавност и денеска е вознемирена по вчерашната вест дека баба со своето ...