TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Матераци му одговори на Ибра и го пецна: Ти благодарам, без тебе никогаш немаше да ја освоиме ЛШ (ФОТО)

24Фудбал - 05.12.2019

Марко Матераци не чекаше многу да му одговори на Златан Ибрахимовиќ, дефанзивецот го потсети Швеѓанецот за болната одлука да го напушти клубот во годината кога беше освоена историската тројна круна.

Ибра и Матераци повторно влегоа во војна која се чинеше дека заврши пред 10 години (Видео)

Спортманија - 05.12.2019

Крвничките стартови кои ги имаа претрпено во меѓусебните дуели повторно се актуелни во Италија Златан Ибрахимовиќ се очекува во најскоро време да потврди дека кариерата ќе ја продолжи во Италија.

Ибрахимовиќ: Вистинскиот Роналдо е од Бразил!

Sport 1 - 05.12.2019

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ најави дека ќе се врати во Италија зимава, па за магазинот „Го-Кју“ го пецна најдобриот фудбалер во Серија А, Португалецот Кристијано Роналдо. Ибрахимовиќ е поранешен фудбалер на Јувентус, Интер и Милан, а ...

„Чекав четири години за да му се одмаздам!“ – Ибра раскажа како го пратил Матераци во болница (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ во разговор со магазинот „Џеј Кју“ раскажа како чекал четири години за да му се одмазди на Марко Матераци и како со Таеквондо потег го пратил дефанзивецот во болница. Златан Ибрахимовиќ и Марко Матераци неколку години беа соиграчи ...

Ибрахимовиќ раскажал како го испратил Матераци в болница

TopSport - 05.12.2019

„Топспорт“ пренесе дел од големото интервју што Златан Ибрахимовиќ го дал за магазинот „Џи Кју“. Во дел од интервјуто тој зборува за враќањето во Италија, го критикува повторно Кристијано Роналдо и открива како го испратил в болница Марко Матераци.

Ибра лошо го напаѓа Роналдо, Серија А ќе има жестоко ривалство

Sport M - 05.12.2019

Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ ќе се врати во Серија А и сам го призна ова во интервјуто за „GQ“. Тој ќе има дуел со Кристијано Роналдо, а врската меѓу овие двајца никогаш не била добра. На прашањето дали ќе има дуел со Роналдо во Серија А, Ибра се ...

Не е дојден во Италија, а Ибра повторно го провоцира Кристијано

Спортманија - 05.12.2019

За Швеѓанецот постои само еден Роналдо, Бразилецот. Познато е дека Златан Ибрахимовиќ не го сака Кристијано Роналдо, даваше контоверзни и критички изјави против Португалецот околу изборите за Златната топка и кога од Реал Мадрид премина во Јувентус, ...

Ибрахимовиќ: Единствен вистински Роналдо е бразилскиот

СуперСпорт - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ имапе големо интервју за магазинот „GQ“ во кое помеѓу останатото најави и враќање во Серија А, но и испрати мала провокација во Роналдо. „Во фудбалот не важно само во која екипа играте мора да се поклопат мног уработи, дури и ...

Ибрахимовиќ: Бразилецот е вистинскиот Роналдо

TopSport - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ во интервју за магазинот „Џи Кју“, меѓу другото говорел за враќањето во Серија А и за Кристијано Роналдо. „Не ми е само важно во кој тим че играм, мора да се поклопат многу работи, дури и барањата на моето семејство.

Ибрахимовиќ во Милано? Еве кога се очекува конечната одлука на напаѓачот

Sport M - 05.12.2019

Броењето на деновите започна, сè до враќањето на Златан Ибрахимовиќ во Италија. Швеѓанецот даде дополнителни индикации за својата иднина, велејќи дека сака да игра во тим кој треба да ја „обнови“ својата историја.

Ибрахимовиќ за МЛС: Американците не знаат да играат со нозе туку само со раце

SportMedia - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе оди во италијански клуб, но името се уште се држи во тајност. Швеѓанецот пред неколу недели ја напушти американската Мејџор Сокер Лига и најави дека ќе оди во Италија, но се уште не е познато во кој клуб.

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но подобро е да се казнува

+инфо - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Италијански клуб му порача на Ибрахимовиќ: Среќни сме што се враќаш во Италија

Sport M - 04.12.2019

„Наскоро ќе бидам во Италија, во тим што треба повторно да победува“. Тоа беше оваа порака што шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја достави денес за списанието „GQ“, но без да прецизира во кој тим ќе игра.

Ибрахимовиќ: Наскоро се гледаме во Италија!

Слободен Печат - 04.12.2019

Швеѓанецот е слободен агент откако реши да ја напушти екипата на ЛА Галакси... Златан Ибрахимовиќ потврди дека ќе се врати во Италија по добивањето на голем број на понуди. Ветеранот изјави за „GQ Italia“ дека ќе му се придружи на клуб кој мора да ...

Фиорентина прва му посака добредојде на Ибра во Италија, еден детал кажува сè

Спортманија - 04.12.2019

Швеѓанецот најави дека повторно ќе игра за италијански клуб, не кажа кој, но Виолетовите го издадоа. Златан Ибрахимовиќ донесе одлука својата кариера да ја продолжи во италијански клуб, а со 99,9 проценти сигурност може да се каже дека тоа ќе биде ...

Клуб од Серија А веќе го поздрави доаѓањето на Ибра

Спортски - 04.12.2019

Златан Ибрахимовиќ веќе донесе одлука во својата иднина, а тоа е враќање во Серија А каде помина значителен дел од својата кариера. Ибрахимовиќ ќе стане слободен агент на последниот ден од оваа година.

Ибрахимовиќ го најави трансферот во Италија

ЗаЗабава - 04.12.2019

„Наскоро ќе бидам во Италија, во тим што треба повторно да победува“. Тоа беше оваа порака што шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ ја достави денес за списанието „GQ“, но без да прецизира во кој тим ќе игра.

Ибрахимовиќ: Се гледаме во Италија!

Спортски - 04.12.2019

Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ уште еднаш најви дека својата кариера ќе ја продолжи во Италија. Ибрахимовиќ неодамна наполни 38 години, но и покрај тоа не размислува за крај на кариерата и на големо се шпекулира за тоа кој клуб би можел да биде ...

Ибрахимовиќ и Милан – ништо од договор!

Спортски - 04.12.2019

Милан веќе долго време се обидува да го доведе Златан Ибрахимовиќ, но според последните информации „Росонерите“ нема да успеат во тоа. Откако му истече договорот со ЛА Галакси Ибра стана слободен агент и неколку тимови во Италија се бореа за ...

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Локално - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Ибрахимовиќ не е задоволен од понуденото од Милан

Макфакс - 03.12.2019

Златан Ибрахимовиќ воопшто не бил импресиониран од предлогот за договор од неговиот поранешен клуб Милан, и шансите неговото потенцијално враќање во Серија А се минимални, сметаат италијанските медиуми.

Ибрахимовиќ во јануари ќе се приклучи на италијански клуб

iPortal - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Ибрахимовиќ ќе се сели во италијански клуб

+инфо - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ, изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Нетпрес - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

А1 On - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

MakPress - 04.12.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ изјави дека во јануари ќе се приклучи на италијански клуб. Претходно се дозна дека Швеѓанецот нема да го продолжи договорот со американскиот тим и на почетокот на 2020 година ќе стане слободен ...

Понудата од Милан не го импресионираше Ибрахимовиќ

OhridNews - 04.12.2019

Златан Ибрахимовиќ воопшто не бил импресиониран од предлогот за договор од неговиот поранешен клуб Милан, и шансите неговото потенцијално враќање во Серија А се минимални, сметаат италијанските медиуми.

Ибра: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

Локално - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибра кажа што треба за да се реши проблемот со расизмот во Италија

iPortal - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

Сител - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Носењето маички „стоп на расизмот“ не го реши проблемот

Република - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

Опсервер - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

А1 On - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Само еден Роналдо е вистинскиот

Спортски - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ имапе големо интервју за магазинот „GQ“ во кое помеѓу останатото најави и враќање во Серија А, но и испрати мала провокација во Роналдо. „Во фудбалот не важно само во која екипа играте мора да се поклопат мног уработи, дури и ...

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

MakPress - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибрахимовиќ: Маичката со „Стоп на расизмот“ не го реши проблемот

Денешен - 05.12.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ смета дека Италијанската фудбалска федерација треба да се бори построго против расизмот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец најави дека наскоро кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Ибра објаснува како чекал четири години да му се одмазди на Матераци, па го пратил во болница (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ открива дека не го заборавил остриот старт на Марко Матераци, чекал четири години за да му врати мило за драго и со Таеквондо потег го испратил воболница. Златан Ибрахимовиќ и Марко Матераци неколку години беа соиграчи во Интер, ...

Ибрахимовиќ: Чекав 4 години за да го повредам Матераци

Спортски - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ откри дека чекал цели 4 години за да му се одмазди на бившиот соиграч Марко Матераци и да го испрати во болница. Причината за тоа бил опасниот старт на Матераци за време на дербито со Јувентус во 2006 година, кога го повредил Ибра.

Ибрахимовиќ раскажа како го испратил Матераци во болница!

СуперСпорт - 05.12.2019

Златан Ибрахимовиќ откри дека чекал цели 4 години за да му се одмазди на бившиот соиграч Марко Матераци и да го испрати во болница. Причината за тоа бил опасниот старт на Матераци за време на дербито со Јувентус во 2006 година, кога го повредил Ибра.