TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Motorola го објави новиот RAZR смартфон со преклопен екран (ВИДЕО)

USB - 14.11.2019

Некогаш многу популарната Motorola Razr сега се враќа во подобро и помодерно издание. Американската техно компанија одлучи да го унапреди својот култен преклопен телефон на воодушевување на бројните носталгични вљубеници во технологијата.

Motorola го претстави новиот RAZR со екран кој се превиткува

Smartportal - 14.11.2019

Еден од најпопуларните телефони го добива својот вистински наследник задржувајќи го дизајнот, но со нова технологија По многу неофицијални информации и слики, Lenovo вчера го претстави Motorola RAZR 2019, нова и модерна верзија од еден од ...

Класиката Motorola Razr повторно лансирана со двоен екран

Телефони.мк - 14.11.2019

Motorola по десетина години повторно го враќа класичниот модел Razr кој некогаш беше еден од најпрепознатливите телефони на преклоп. Сега доаѓа со сличен механизам но, наместо екран со алфанумеричка тастатура.

Nokia ќе лансира прв смарт телевизор

Телефони.мк - 14.11.2019

Nokia за прв пат ќе се испроба во бизнисот со телевизори. До крајот на годината ќе биде лансиран првиот Nokia Smart TV со 55 инчен Ultra HD Plus екран. Новиот Nokia Smart TV ќе работи на Android Pie оперативен систем, а ќе биде инсталирана и Google ...

Се појавија фотографии од Motorola Razr, часови пред премиерата

Локално - 13.11.2019

Денес очекуваме Motorola да претстави нова верзија на легендарниот телефон Razr во Лос Анџелес, кој ќе понуди дисплеј на преклоп, но неколку часа пред настанот се појавија фотографии кои го прикажуваат паметниот телефон од сите страни.

Nokia го планира првиот 5G смартфон

Телефони.мк - 12.11.2019

HMD Global кој ја има лиценцата за брендот Nokia планира на почетокот на следната година да го лансира својот прв 5G смартфон кој според најновите информации ќе припаѓа во средната висока класа, па така што се очекува и цената да биде пристапна.