TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„BMW M“ забележа рекорд според продажбата

Денар - 19.01.2021

Проблемите во индустријата не успеаја да ја запрат спортската поделба на Баварците. Спортската дивизија на „BMW – M GmbH“ објави рекордна продажба за изминатата 2020-та година, и покрај огромните проблеми кои ја засегнаа глобалната автомобилска ...

BMW M GmbH лани испорачал рекордни 144.218 возила

Automedia - 18.01.2021

Уште еден продажен рекорд на M-тркачите, BMW го држи врвот во продажбата во сегментот на модели со високи перформанси. Нов рекорд на BMW M GmbH според бројот на продадени возила. Во време на корона, BMW лани ја зголемил продажбата на моделите од ...

BMW е број еден омилен луксузен бренд во САД!?

Телефони.мк - 18.01.2021

Германскиот автомобилски бренд BMW продал 278.732 автомобили во САД, што е пад од 17,7% во споредба со претходната година. На второ место е Lexus со 275.041 продадени парчиња, што е еднакво на пад од 7,5% во споредба со претходната година.

Неисплатлива опција: BMW го напушта автоматскиот менувач со две спојки!

Додај Гас - 18.01.2021

BMW планира да инвестира многу во електричните автомобили и затоа повеќе не е исплатливо да работи на развој на менувачи со две спојки BMW Некогаш, најголемиот хит беа менувачите со двојна спојка, најмногу поради експресното менување на брзините.

Америка избра: „BMW“ е најомилениот премиум бренд

Точка - 18.01.2021

„BMW“ ја освои титулата на најпродаван луксузен бренд во Америка. Автомобилската компанија го постигнала тоа со вкупно 278.732 продадени примероци, што е пад од дури 17,7 отсто во однос на претходната година.

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI

Stylist - 18.01.2021

Компанијата „М Кар“, увозник и дистрибутер на брендовите BMW и MINI за Македонија и Косово го одбележува својот 5-ти роденден, создавајќи успешна приказна на пазарот за премиум автомобили.

Ford останува без три фабрики во Бразил

24auto - 18.01.2021

Ford Motor донесе доста непопуларна одлука за затворање на сите фабрики во Бразил и целосен прекин на производството на автомобили во оваа јужноамериканска земја. Станува збор за фабриките лоцирани во Камачари, Баиа и Таубате со што Ford за прв пат ...

Нова ера за BMW?

Кајгана - 18.01.2021

Кога се појавија автоматските менувачи со „двојно“ квачило, беа многу популарни, најмногу поради исклучително брзото менување брзини, а сега класичните автоматски менувачи стануваат сè попопуларни.