TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во центарот на Осло, цвеќе наместо паркинг

Порта 3 - 20.03.2019

Глад без автомобили, е планот за Осло, кој Норвешка настојува да го реализира оваа година. Паркинзите ќе се претворат во цветни градини, а се планира и изградба на велосипедски патеки долги 60 километри.

Ученик со нож повредил четворица луѓе во основно училиште во Осло

Канал5 - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во норвешката престолнина Осло, повредил еден наставник и тројца вработени, соопшти норвешката полиција во вторникот наутро. Како што пренесува „Спутник“ полицијата била повикана околу 9 часот по локално време и ...

Уапсен ученик кој со нож повредил четири лица во Осло

+инфо - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Драма во Норвешка: Упаднал во училиште и со нож повредил наставник и тројца вработени

Сител - 19.03.2019

Напаѓач вооружен со нож повредил денеска наставник и уште тројца вработени во училиште, соопшти полицијата. Полицијата го совладала напаѓачот, а неговиот мотив засега не е познат. Според првичните информации ученик со нож за леб од училишната кујна ...

Напад со нож во училиште во Норвешка, четворица повредени

Алсат-М - 19.03.2019

Напаѓач вооружен со нож нападнал наставник и тројца други вработени во училиште во Осло, пишува Ројтерс повикувајќи се на изјава на норвешката полиција. Од полицијата соопштиле дека напаѓачот бил брзо уапсен, а мотивот за неговите постапки не е ...

Четворица повредени во напад со нож во училиште во Осло

+инфо - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад со нож во училиште во Осло, повредени 4 лица

Макфакс - 19.03.2019

Според „Индепендент“, напаѓачот е уапсен, а неговите мотиви не се познати. Жртвите се полесно повредени и моментално се во болница. Непознат напаѓач утрово околу 8:30 часот со нож повредил еден наставник и тројца други вработени во училиштето во ...

Четворица повредени во напад во училиште во Осло

Република - 19.03.2019

Четворица се повредени во напад кој се случил во училиште во Осло, Норвешка, соопшти полицијата. Повредени се еден учител и тројца вработени во училиште. Напаѓачот е совладан, а мотивот сѐ уште не е познат, додаваат од полицијата, јави „Индепендент“.

Напад во Осло: Со нож повредени учител и вработени во училиште

Независен - 19.03.2019

Напаѓач повреди учител и тројца вработени во училиште во норвешкиот главен град Осло, соопшти полицијата. Напаѓачот е совладан, а мотивот сѐ уште не е познат, додаваат од полицијата, јави Inddependent.

Ученик со нож повредил четворица луѓе во основно училиште во Осло

iPortal - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во норвешката престолнина Осло, повредил еден наставник и тројца вработени, соопшти норвешката полиција во вторникот наутро. Како што пренесува „Спутник“ полицијата била повикана околу 9 часот по локално време и ...

Напад во училиште во Осло, ученик повредил четири лица

Курир - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Во училиште во Норвешка со нож повредил наставник и тројца вработен

Скопје1 - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Засега мотивот за нападот не е познат.

Драма во Осло: Влегол во училиште и со нож избодел наставник и уште три лица

Press24 - 19.03.2019

Напаѓач вооружен со нож повредил денеска наставник и уште три вработени во училиште, соопшти полицијата. Полицијата го совладала напаѓачот, а неговиот мотив засега не е познат. Според новите информации ученикот со нож за леб од школската кујна ги ...

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

1tv - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Со нож влегол во училиште и повредил 4 лица

Курир - 19.03.2019

Непознат напаѓач утрово околу 8:30 часот со нож повредил еден наставник и тројца други вработени во училиштето во норвешкиот град Осло, објави полицијата. Според „Индепендент“, напаѓачот е уапсен, а неговите мотиви не се познати.

Ученик со нож повредил еден наставник и тројца вработени во училиште во Осло

Пулс24 - 19.03.2019

Како што соопшти норвешката полиција, утрово ученик во основно училиште во кое учат деца на возраст од 6 до 13 години, во главниот град на Норвешка повредил еден наставник и тројца вработени.

Напад во училиште во Осло, ученик повредил четири лица

Либертас - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Четворица повредени во напад во училиште во Осло

Тера - 19.03.2019

Напаѓач вооружен со нож повредил денеска наставник и уште тројца вработени во училиште, соопшти полицијата. Полицијата го совладала напаѓачот, а неговиот мотив засега не е познат. Според првичните информации ученик со нож за леб од училишната кујна ...

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

Независен - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад со нож во училиште во Осло, повредени четворица

24Инфо - 19.03.2019

Според „Индепендент“, напаѓачот е уапсен, а неговите мотиви не се познати. Жртвите се полесно повредени и моментално се во болница. Непознат напаѓач утрово околу 8:30 часот со нож повредил еден наставник и тројца други вработени во училиштето во ...

Напад во училиште во Осло, ученик повредил четири лица

Нетпрес - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

Опсервер - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад со нож во училиште во Осло, повредени 4 лица

Точка - 19.03.2019

Според „Индепендент“, напаѓачот е уапсен, а неговите мотиви не се познати. Жртвите се полесно повредени и моментално се во болница. Непознат напаѓач утрово околу 8:30 часот со нож повредил еден наставник и тројца други вработени во училиштето во ...

Напад во училиште во Осло, ученик повредил четири лица

MTM - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

А1 On - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Ученик е напаѓачот во училиште во Осло

Независен - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

Фокус - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад во училиште во Осло, ученик повредил четири лица

Опсервер - 19.03.2019

Ученик во едно основно училиште во Осло денеска повреди еден наставник и уште тројца вработени, соопшти норвешката полиција. Ученикот е уапсен по наводите дека вработените ги нападнал со нож, пишува британски „Индипендент“.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

24 Вести - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

Вечер - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.

Напад со нож во училиште во Осло, четворица повредени

MTM - 19.03.2019

Непознато лице со нож денеска влегло во училиште во Осло и повредило четири вработени, меѓу кои и еден наставник. Полицијата веднаш го уапси напаѓачот. Четири лица се здобиле со полесни повреди и биле префрлени в болница, соопшти полицијата.