TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вестбрук се израмни со Робертсон, Кари го наполни кошот на Оклахома (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.05.2021

Расел Вестбрук утринава испиша историја во НБА-лигата откако стигна до својот 181.трипл-дабл во кариерата. Тој го предводеше тимот на Визардс до триумф од 133-132 на гостувањето кај Индијана, а натпреварот го заврши со 33 поени, 19 скока и 15 ...

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен Печат - 09.05.2021

Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук продолжува да руши рекорди, тој имаше уште една одлична партија во синоќешната победа над Индијана после едно продолжение со 133:132 (124:124). Членот на Визардси запиша 33 поени, 19 скока и 15 асистенции и ...

Вестбрук дојде до 181. трипл-дабл и влезе во НБА историјата

Кајгана - 09.05.2021

Расел Вестбрук ноќеска го постигна својот трипл-дабл број 181 во кариерата и со тоа си обезбеди место во историјата на најдобрата кошаркарска лига на светот. Вашингтон Визардс на гости кај Индијана Пејсерс тесно славеше со 133:132 по продолженија, а ...

Вестбрук испиша историја – се израмни со Робертсон и на праг е до целосна доминација! 🎥

СуперСпорт - 09.05.2021

Расел Вестбрук го стигна Оскар Робертсон и тоа на одличен начин, откако го блокираше последниот шут на Индијана, а притоа постигна 33 поени, 19 скокови, 15 асистенции и тоа беше неговиот 181. трипл-дабл во кариерата.

ВИДЕО: Каква ефикасна ноќ во НБА, Кари со 49 поени, Бил 50, Вестбрук со трипл-дабл

Дриблинг - 09.05.2021

Голден Стејт запиша убедлива победа против Оклахом со 136-97, извонреден меч за Стеф Кари кој сам го победи противникот, постигна 49 поени ибеше најзаслужен за триумфот на својот тим. Портланд со 124-102 запиша триумф против Сан Антонио, тоа е трета ...

НБА му се поклони на Расел Вестбрук, изедначи рекорд стар 47 години (ВИДЕО)

SportMedia - 09.05.2021

Расел Вестбрук одигра уште еден чудесен натпревар, можеби и најдобриот оваа сезона. Неговиот Вашингтон ја совлада Индијана по продолжение со 132-123, а покрај него блескаше и Бредли Бил со 50 поени.

Вестбрук го повтори рекордот на Робертсон за најмногу трипл-дабл во НБА

Опсервер - 09.05.2021

– Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук на натпреварот против Индијана (133:132 по продолжение) го комплетираше 181. трипл-дабл во кариерата. Така, Вестбрук се израмни со легендарниот Оскар Робертсон, кој го држи рекордот во оваа ...

НБА: Вестбрук го повтори рекордот на Робертсон за најмногу трипл-дабл

Денешен - 09.05.2021

Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук на натпреварот против Индијана (133:132 по продолжение) го комплетираше 181. трипл-дабл во кариерата. Така, Вестбрук се израмни со легендарниот Оскар Робертсон, кој го држи рекордот во оваа статистичка ...

Дончиќ одново побрз од Леброн, ѕвездата на Далас стигна до 5.000 поени

Gol.mk - 08.05.2021

Лука Дончиќ продолжува да руши рекорди во НБА лигата. Откако пристигна во Далас, веднаш се наметна како идна суперѕвезда и име околу кое многу работи ќе зависат во годините кои доаѓаат. Со учиникот против Кливленд, младиот плејмејкер стигна до ...

Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во НБА лигата

+инфо - 08.05.2021

Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 поени ...

Дончиќ продолжува со новите рекорди за Далас Маверикс

Алсат-М - 08.05.2021

Словенечкиот кошаркар во НБА, Лука Дончиќ продолжува со новите рекорди за Далас Маверикс. Во победата над Кливленд со 110:90, Дончиќ постигна 24 поени, со што ја надмина границата од 5.000 поени во НБА.

Дончиќ влезе во друштво во кое се само Леброн, Дурант и Мело! 🎥

СуперСпорт - 08.05.2021

Лука Дончиќ со 24 поени го предводеше Далас маверикс со победа против Кливленд кавалирс (110-90) и така се запиша во историјата на НБА-лигата. Словенечкиот кошаркар на само 22 години и 68 дена стигна до бројката од 5.000 поени во најсилната ...

ВИДЕО: Дончиќ испиша нова страница од историјата на НБА

Sport M - 08.05.2021

Лука Дончиќ е четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата што успеал најбрзо да стаса до 5 илјади поени во кариерата, откако ноќеска со 24 поени против Кливленд кавалирс успеа да стаса до магичната бројка.

Портланд ги турна Лејкерси во плеј-ин зоната, Дончиќ ја мина границата од 5.000 поени

Точка - 08.05.2021

Десет натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Јута го победи Денвер, во дербито со 127:120, а во најинтересниот меч, Портланд славеа против ЛА Лејкерс со 106:101. Лука Дончиќ во победата на Далас над Кливленд 110:90 ја мина границата од ...

Портланд ги турна Лејкерси во плеј-ин зоната, Дончиќ ја мина границата од 5.000 поени

MTM - 08.05.2021

Десет натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата. Јута го победи Денвер, во дербито со 127:120, а во најинтересниот меч, Портланд славеа против ЛА Лејкерс со 106:101. Лука Дончиќ во победата на Далас над Кливленд 110:90 ја мина границата од ...

(ВИДЕО) Лилард ги урна Лејкерс во директната битка за влез во плеј-офот

Спортклуб - 08.05.2021

До крајот на регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, Лос Анџелес Лејкерс и Портланд ќе водат битка за шестото место со цел да избегнат дополнителни напори и натпревари преку плеј-ин фазата.

Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во НБА лигата

Курир - 08.05.2021

Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 поени ...

(ВИДЕО) Лилард ги турна Лејкерси кон плеј-ин турнирот, нов рекорд на Дончиќ

Нетпрес - 08.05.2021

Портланд го победи ЛА Лејкерс со 106:101 во натпревар кој може да биде клучен за битката за шестото место на табелата во Западната конференција. Актуелниот шампион со овој пораз падна на седмото место на пет натпревари до крајот на регуларниот дел и ...

(ВИДЕО) Лука Дончиќ испиша нова страница од историјата на НБА

Нетпрес - 08.05.2021

Лука Дончиќ продолжува да испишува нови страници од историјата во НБА, откако во синоќешниот триумф на Далас маверикс над Кливленд кавалирс (110-90) стана четвртиот најмлад кошаркар кој ја надминал бројката од 5.000 поени во најсилната лига на ...

Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во НБА лигата

Опсервер - 08.05.2021

– Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 ...

Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во НБА лигата

Либертас - 08.05.2021

– Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 ...

Дончиќ четврт најмлад кошаркар во историјата на НБА со постигнати 5.000 кошеви

Независен - 08.05.2021

Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 поени ...

НБА: Словенецот Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во лигата

Денешен - 08.05.2021

Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 поени ...

Дончиќ ја мина границата од 5.000 кошеви во НБА лигата

MakPress - 08.05.2021

Словенецот Лука Дончиќ со 22 години и 67 денови стана четвртиот најмлад кошаркар во историјата на НБА лигата кој стигнал до бројката од 5.000 кошеви. Словенечкиот кошаркар во синоќешниот триумф на Далас над Кливленд (110:90) имаше ефект од 24 поени ...