TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Која е Нина Ангеловска која ќе менаџира со државните пари?

24 Вести - 23.08.2019

Владата го достави предлогот до Собранието Нина Ангеловска да биде новата министерка за финансии. Со овој избор Заев испрати порака од партиското седиште дека младите треба да се борат и образуваат затоа што високите позиции во земјата се достапни ...

Младоста е новиот адут на Заев

Телма - 23.08.2019

Новиот адут на премиерот Заев се вика: младост. Со само 30-тина години, Нина Ангеловска ќе стане првата жена која ќе раководи со ресорот финансии. Во македонската јавност е позната како коосновач на интернет страницата Групер.

Анализа: сите македонски министри за финансии – кој сè досега ги чуваше државните пари?

Денар - 23.08.2019

Премиерот ја предлага основачката на Grouper, Нина Ангеловска, за министерка за финансии. Таа има 30 години, но сепак не е најмладиот кој би седнал во оваа фотелја. Таа титула ја има Никола Груевски кој со секторот почна да раководи кога беше една ...

Нина Ангеловска – спортистка, „кралица на попустите“ и идна министерка за финансии

А1 On - 23.08.2019

Различни реакции во јавноста предизвика предлогот на премиерот Зоран Заев да ја предложи Нина Ангеловска за нова министерка за финансии. Дел од јавноста смета дека таа е премлада на своја 31 година да го води еден од најважните ресори во државата и ...

Нина Ангеловска од „Групер“ предлог за нов министер за финансии

Алфа - 23.08.2019

Директорката на „Групер“ Нина Ангеловска предложена за нов министер за финансии. Ваквата најава на премиерот по седница на Централниот одбор на СДСМ, за некои е изненадување, а за други сосема очекувана.

Груевски и Ангеловска- најмлади министри за финансии

Р.С.Европа - 23.08.2019

Нина Ангеловска е предложена за министерка за финансии, а Неџат Мехмедовиќ за заменик во министерството за политички систем. Овие две решенија премиерот Зоран Заев ги најави како предлози со кои се покажува дека младите треба да се борат и ...

(Архива) Градењето бизнис од нула не е лесно, посебно за жена

Deutsche Welle - 23.08.2019

Беше вистински предизвик, ни најмалку лесно да се започне онлајн бизнис, првиот веб сајт за групни попусти во Македонија, во време кога практично и не постоеше е-трговија во Македонија, вели Нина Ангеловска од Grouper.mk Меѓународниот ден на жената ...

Нина Ангеловска е предлог за министер за финансии

IT.mk - 23.08.2019

Директорката на Групер, Нина Ангелова ќе е предложена за нов министер за финансии. Нина Ангеловска е дел од новиот бран на претприемачи кои ја согледаа важноста на новите технологии и дигиталната трговија.

Нина Ангеловска - прва жена чувар на државната каса?

Deutsche Welle - 23.08.2019

Ангеловска е еден од основачите на Групер, првиот македонски онлајн сервис за шопинг со групни попусти. Со предлогот таа да биде министерка, Заев упати порака до младите - и високите позиции се достапни Премиерот Зоран Заев денеска до Собранието ќе ...

ЛАВИНА КОМЕНТАРИ: Нина, водење финансии не опфаќа купони за масажа и спа!

Слободен Печат - 23.08.2019

Македонците скептични дали Ангелевска е вистинскиот избор за министер за финансии? Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на друштвената мрежа „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека ...

„Лидер“: Протекоа документи- Нина Групер во МВР е заведена како сторител на кривични дела (ФОТО)

Курир - 23.08.2019

Предлог министерката за финансии Нина Ангеловска во електронскиот систем на Министерството за внатрешни работи е заведена како сторител на кривични дела врз кој била поднесена кривична пријава – покажува документот кој до „ Економски Лидер “ го ...

Која е новата Министерка за финансии?

Слободен Печат - 23.08.2019

Ангеловска е извршен директор и ко-основач на „Grouper.mk“, првиот македонски веб-сајт за групни попусти. Вчера од страна на премиерот Зоран Заев, Нина Ангеловска беше предложена за идна Министерка за финанси, а откако предлогот ќе биде доставен до ...

Со фитнес ослободува стрес, трчањето ѝ е страст: Која е Нина Ангеловска, идната министерка за финансии

Женски магазин - 23.08.2019

Јавноста ја знае како основач на Grouper.mk и претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. Нина Ангеловска од вчера е актуелна како идната Министерка за финансии, по објавувањето дека ќе биде предложена за оваа функција од страна на ...

Дојде живот… на купон!

Вистина.мк - 23.08.2019

По најавите за избор на сопственичката на интернет платформата „Групер“ – Македонија, Нина Ангеловска како најсериозен кандидат за нов министер за финансии во владата на Зоран Заев, ново цунами на социјалните мрежи! „Дојде живот… на купон“ – вели ...

Еве која е Нина Ангелковска- прва жена министер за финансии која треба да ја промени сликата за Владата на Заев

Магазин - 23.08.2019

Нина Ангелковкса од страна на премиерот е предложена за прва жена министер за финансии во историјата на Македонија. Нина доаѓа од приватниот сектор и седнува на министерското столче со големи предизвици.

По предлогот на Ангеловска: 8 години искуство е доволно да бидеш министер за финансии во оваа држава

Скопје1 - 23.08.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев потврди дека за министер за финансии ќе ја предложи Нина Ангеловска, коосновач и директор на „Групер“. По ова, стигнаа и реакциите на социјалните мрежи.

ПРЕДЛОЖЕНА ЗА НАСЛЕДНИЧКА НА ТЕВДОВСКИ: Нина Ангелковска ќе управува со парите на граѓаните

Фактор - 23.08.2019

Нејзиното име е вброено на листата 100 жени основачи на стартапи во Европа. Таа е еден од родителите на Групер а од синоќа и официјално предложена да ги води финансиите во државата. Нина Ангелковска е името на потенцијалната наследничка на Драган ...

Заев: Утре ќе предложам Собранието да ја избере Нина Ангеловска за министер за финансии

IRL - 22.08.2019

22.8.2019 година Премиерот Зоран Заев и лидерот на СДСМ денеска по завршувањето на Централниот одбор на партијата најави дека утре до Собранието ќе достави предлог за избор на нови функционери.

Заев ќе ја предложи Ангеловска за министер за финансии

Р.С.Европа - 22.08.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев по денешната седница на Централниот одбор на партијата најави дека утре ќе достави предлог до Собранието за нов министер за финансии да биде назначена Нина Ангеловска, која е директорка на компанијата ...

Ангеловска ќе биде нов министер за финансии, избрани се пет потпретседатели на СДСМ

МКД - 22.08.2019

Премиерот Зоран Заев по завршувањето на Централниот одбор на СДСМ соопшти дека утре до Собранието ќе достави предлог за нов министер за финансии. За оваа позиција е предложена Нина Ангеловска.

Директорката на „Групер“ Нина Ангеловска е нова министерка за финансии, Кирил Колемишевски заменик министер за ...

Сакам да кажам - 22.08.2019

Нина Ангеловска, основач на „Групер“ ќе биде нова министерка за финансии. Премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ кажа дека до Собранието ќе достави листа на нови министри и заменици министри.

Директорката на „Групер“, Нина Ангеловска, ќе биде нова министерка за финансии

Макфакс - 22.08.2019

На седницата на Централниот одбор, СДСМ вечерва одлучуваше за неколкумина кандидати за нови министри и заменици министри. По завршувањето на седницата, премиерот и претседател на партијата, Зоран Заев, најави дека утре ќе достави предлог до ...

Заев потврди, Ангеловска ќе биде нов министер за финансии

Алсат-М - 22.08.2019

Премиерот Заев потврди дека Нина Ангеловска ќе биде кандидат за министер за финансии. Нејзиното име ќе биде на листата кадровски решенија која тој утре ќе ја достави до Собранието. На списокот ќе биде и кандидатката за заменичка министерка за ...

Заев ќе ја предложи Нина Ангеловска за министер за финансии, ЦО на СДСМ избра пет потпретседатели

Мета - 22.08.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев потврди дека за министер за финансии ќе ја предложи Нина Ангеловска, коосновач и директор на „Групер“. „Нина Ангеловска, е еден од оснивачите на „Групер.мк“, добитник на награда на „Форбс“, која е на 30 ...

Заев потврди, Ангеловска ќе биде нова министерка за финансии

Фокус - 22.08.2019

Нина Ангеловска, сопственичка на платформата Групер, ќе биде предложена за нова министерка за финансии, потврди вечерва премиерот Зоран Заев. Нејзиното име ќе биде на листата кадровски решенија која тој утре ќе ја достави до Собранието.

Нина Ангеловска од „Групер“ ќе биде министерка за финансии, Елизабета Наумовска заменик министерка за образование

Радио МОФ - 22.08.2019

Директорката на „Групер“ Нина Ангеловска ќе биде предложена за нова министерка за финансии, а Елизабета Наумовска за заменик министер за образование, најави премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот совет на СДСМ.

Заев ги потврди новите имиња во владата: Ангеловска од „Групер“ ќе биде министер за финансии

Независен - 22.08.2019

Фото: Б. Грданоски Претседателот на СДСМ и премиер на владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, вечерва потврди дека Централниот одбор на СДСМ, на денешната седница, дека утре ќе ја предложи Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор ...

Собранието ќе одлучи дали Нина Ангеловска ќе биде нова министерка за финансии

iPortal - 22.08.2019

Премиерот Зоран Заев утре до Собранието ќе достави Предлог Нина Ангеловска да ја превеземе функцијата министер за финансии.- ова беше соопштено по Централниот одбор на СДСМ кој штотуку заврши.

Заев утре во Собрание ќе ја предложи Нина Ангеловска за нов министер за финансии

Нова ТВ - 22.08.2019

Премиерот Заев по завршувањето на Централниот одбор на СДСМ соопшти дека утре до Собранието ќе достави предлог за нов министер за финансии. За оваа позиција е предложена Нина Ангеловска. Премиерот ќе ја предложи и Елизабета Наумовска за нов заменик ...

Нина Ангеловска предложена за министерка за финансии

Expres - 22.08.2019

Нина Ангеловска, сопственичка на платформата „Групер“, ќе биде предложена за нова министерка за финансии, потврди вечерва премиерот Зоран Заев. „Нина Ангеловска како основач на ‚Групер‘ и нејзиното 8-годишно искуство стана препознатлива не само дома ...

Нина Ангеловска е новата министерка за финансии

24Инфо - 22.08.2019

Нина Ангеловска, основачот на „Групер“ ќе биде нова министерка за финансии. Премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ кажа дека до Собранието ќе достави листа на нови министри и заменици ...

Заев потврди – Нина Ангеловска од Групер ќе биде предлог за нова министерка за финансии

Либертас - 22.08.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за медиуми вечерва потврди дека Централниот одбор на СДСМ, на денешната седница, ја утврдил Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на платформата „Групер“, за кандидат за нов министер за ...

Нина Ангеловска предложена за министер за финансии

еМагазин - 22.08.2019

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев вечерва потврди дека ќе ја предложи Нина Ангеловска за министер за финансии. Ангеловска е коосновач и директор на онлајн платформата за попусти „Групер“.

Нина Ангеловска, нова министерка за финансии

Centar - 22.08.2019

Социјалдемократите до вечер треба да одлучат по предлогот нов Министер за финансии за дабиде Нина Ангеловска, која доаѓа од бизнис секторот и е ко-основач на онлајн платформата за купони со попусти “Групер”, објави бизнис магазинот Bilans.mk .

Директорката на „Групер” Нина Ангеловска, ќе биде министер за финансии

24 Вести - 22.08.2019

Владејачката партија СДСМ постигнала договор за нов министер за финансии да биде Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на платформата „Групер“. Овој предлог се очекував да биде потврден и на Централниот одбор на партијата вечерва.

СДСМ на ЦО вечерва ќе ги потврди новите потпретседатели

Телма - 22.08.2019

Централното претседателство на СДСМ доцна попладнево ќе одржи седница на која ќе избира нови потпретседатели на партијата и министер за финасии. Директорката на Групер, Нина Ангеловска ќе биде предложена за министер за финасии.

Кандидатурата на Нина Ангеловска за министер за финансии ќе се официјализира денеска

+инфо - 22.08.2019

Ангеловска ја прифатила поканата од премиерот Зоран Заев да раководи со ресорот финансии во Владата. Централниот одбор на владејачката СДСМ, на денешната седница, треба да ја утврди Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на платформата ...

НОВА дознава: Кои ќе бидат новите потпретседатели на СДСМ

Нова ТВ - 22.08.2019

Коста Петров познат како автор на популарни книги за самопомош и Пи-ар експерт и Нина Ангеловска – директорка на „Групер“ – фирма за продавање на производи на интернет ќе бидат новите потпретседатели на СДСМ, дознава НОВА.

„Нова“: Ангеловска и Петров нови потпретседатели на СДСМ

Локално - 22.08.2019

Авторот на популарни книги за самопомош, пи-ар експерт и поранешен член на Кабинетот на Арбен Таравари кога беше министер за здравство, Коста Петров, директорката на онлајна платформата „Групер“, Нина Ангеловска ќе бидат нови потпретседатели на ...

НОВА: Коста Петров и Нина Ангеловска нови потпретседатели на СДСМ

Либертас - 22.08.2019

Коста Петров познат како автор на популарни книги за самопомош, Пи-ар експерт – работеше во Кабинетот на Арбен Таравари кога беше министер за здравство и Нина Ангеловска – директорка на „Групер“ – фирма за продавање на производи на интернет ќе бидат ...

ТЕЛМА: Младоста е новиот адут на Заев

Бриф - 23.08.2019

Новиот адут на премиерот Заев се вика: младост. Со само 30-тина години, Нина Ангеловска ќе стане првата жена која ќе раководи со ресорот финансии. Во македонската јавност е позната како коосновач на интернет страницата Групер.

ЦО на СДСМ денеска ќе ја утврди Нина Групер за кандидат за министер за финансии

Бриф - 22.08.2019

Централниот одбор на владејачката СДСМ, на денешната седница, треба да ја утврди Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на платформата „Групер“, за кандидат за нов министер за финансии.

СДСМ денеска ќе ја утврди Ангеловска за кандидат за министер за финансии

Локално - 22.08.2019

Централниот одбор на владејачката СДСМ, на денешната седница, треба да ја утврди Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на платформата „Групер“, за кандидат за нов министер за финансии.

Нина Ангеловска – прва жена чувар на државната каса?

Либертас - 23.08.2019

Премиерот Зоран Заев денеска до Собранието ќе достави предлог Нина Ангеловска да ја преземе функцијата министер за финансии. Ваквата најава на Заев по синоќешната седница на Централниот одбор на СДСМ, за некои е изненадување, а за други сосема ...

Со фитнес ослободува стрес, трчањето ѝ е страст: Која е Нина Ангеловска, идната министерка за финансии

Фактор - 23.08.2019

Јавноста ја знае како основач на Grouper.mk и претседател на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија. Нина Ангеловска од вчера е актуелна како идната Министерка за финансии, по објавувањето дека ќе биде предложена за оваа функција од страна на ...

Нина Ангеловска од „Групер“ нов министер за финансии, Кирил Колемишевски заменик министер за економија

Вечер - 22.08.2019

Нина Ангеловска, основачот и директор платформата „Групер“ ќе биде нова министерка за финансии. Премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ кажа дека до Собранието ќе достави листа на нови министри и заменици министри.

Нина Ангеловска од „Групер“ е нова министерка за финансии, Кирил Колемишевски заменик министер за економија

Нетпрес - 22.08.2019

Нина Ангеловска, основач на „Групер“ ќе биде нова министерка за финансии. Премиерот Зоран Заев по седницата на Централниот одбор на СДСМ кажа дека до Собранието ќе достави листа на нови министри и заменици министри.

Директорката на „Групер“, Нина Ангеловска, ќе биде нова министерка за финансии

Точка - 22.08.2019

На седницата на Централниот одбор, СДСМ вечерва одлучуваше за неколкумина кандидати за нови министри и заменици министри. По завршувањето на седницата, премиерот и претседател на партијата, Зоран Заев, најави дека утре ќе достави предлог до ...

Нина Ангеловска ќе биде нов Министер за финансии

AKO - 22.08.2019

ЦО на СДСМ го прифати предлогот на лидерот на партијата, Зоран Заев, младата претприемничка, основач и сопственик на Групер, Нина Ангеловска, да биде нов Министер за финансии. Нејзиното име ќе биде на листата кадровски решенија која тој утре ќе ја ...

Заев денеска пред Собранието со новиот министер за финансии

Локално - 23.08.2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на СДСМ синоќа по завршувањето на Централниот одбор на партијата најави дека денеска до Собранието ќе достави предлог за избор на нови функционери. Тој најави дека Нина Ангеловска , сопствениката на „Групер“ ќе биде ...