TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАДЕТИ: Познати три од четирите финалисти за тутулата

24 Ракомет - 24.04.2024

Екипите на Струга, Еурофарм Пелистер 2 и на Алкалоид се пласираа директно на Ф4 турнирот во кадетска конкуренција, и ќе чекаат кој ќе биде последниот патник што ќе им се приклучи. Овие три екипи бе апрвопласирани во своите групи, а сега ќе ги следат ...

Мулти Есенс убедливо и без пораз до младинската шампионска титула

Gol.mk - 23.04.2024

Ракометарите на Мулти Есенс се нови шампиони на Македонија во младинска конкуренција, победувајќи на сите официјални натпревари оваа сезона. Скоро сите ракометари кои играат во младинскиот шампионат сезонава го носеа дресот на Мулти Есенс во ...

МЛАДИНЦИ: Македонија доби нов шампион

24 Ракомет - 23.04.2024

Младинците на Мулти Есенс се новите шампиони во младинската машка конкуренција во Македонија. Тимот од Автокоманда славеше на гостувањето кај Овче Поле со 43-25 во натпревар од 20 коло и го обезбедија првото место на табелата.

Мулти Есенс доминантно до титулата младински шампион на Македонија

Екипа - 22.04.2024

Мулти Есенс е новиот шампион на Македонија во младинска конкуренција, откако скопскиот клуб во голем стил, максимално доминантно ја осигура титулата уште на четири кола до крајот на сезоната.

На 4 кола пред крајот на сезоната: Мулти Есенс е нов младински шампион на Македонија

SportSport - 22.04.2024

Младинците на Мулти Есенс се новите шампиони на Македонија во конкуренција на ракометари родени 2004 и помлади. На четири кола пред крајот на сезоната, младинците на Мулти Есенс веќе ја обезбедија титулата со последната победа над екипата на Овче ...