TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили и пешак учествуваа во сообраќајка на паркинг во Карпош

Макфакс - 02.10.2022

Вчера на паркинг пред маркет на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил со дипломатски регистарски ознаки, управуван од И.И.(50) од Украина, автомобил со скопски регистарски ознаки управуван ...

Автомобили и пешак учествуваа во сообраќајка на паркинг во Карпош

Точка - 02.10.2022

Вчера на паркинг пред маркет на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил со дипломатски регистарски ознаки, управуван од И.И.(50) од Украина, автомобил со скопски регистарски ознаки управуван ...

Жена повредена во сообраќајка на паркинг во Скопје во која учествувало и украинско дипломатско возило

Слободен Печат - 02.10.2022

На 01.10.2022 во 15.00 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов” се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ” со дипломатски регистарски ознаки, управувано од ...

Возило на украинската амбасада учествувало во сообраќајна несреќа во Скопје

Фактор - 02.10.2022

Возило на амбасадата на Украина во Македонија учествувало во сообраќајна несреќа во центарот на Скопје во која еден пешак завршил со повреди на клиниката „Мајка тереза“, објави МВР. „На 01.10.2022 во 15 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг ...

Автомобили и пешак учествуваа во сообраќајка на паркинг во Карпош

24Инфо - 02.10.2022

Вчера на паркинг пред маркет на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил со дипломатски регистарски ознаки, управуван од И.И.(50) од Украина, автомобил со скопски регистарски ознаки управуван ...

Жена повредена во сообраќајка во Скопје во која учествувало и украинско дипломатско возило

Фокус - 02.10.2022

На 01.10.2022 во 15 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со дипломатски регистарски ознаки, управувано од ...

Дипломатско возило со украински возач дел од сообраќајка во центарот на Скопје

Република - 02.10.2022

Вчераво 15 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со дипломатски регистарски ознаки, управувано од И.И.

Украинско дипломатско возило учествувало во сообраќајка во Скопје, повредена жена

Локално - 02.10.2022

На 01.10.2022 во 15 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со дипломатски регистарски ознаки, управувано од ...

Жена повредена во сообраќајка на паркинг во Скопје во која учествувало и украинско дипломатско возило

Press24 - 02.10.2022

Вчера на паркинг пред маркет на улицата Митрополит Теодосиј Гологанов се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил со дипломатски регистарски ознаки, управуван од И.И.(50) од Украина, автомобил со скопски регистарски ознаки управуван ...

Дипломатско возило на Украина учествуваше во сообраќајка во Скопје

МКД - 02.10.2022

Вчера околу 15 часот во Скопје на паркинг пред маркет на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со дипломатски регистарски ознаки, управувано од И.И.

Украинско дипломатско возило учествувало во сообраќајка на паркинг, повредена жена

Кајгана - 03.10.2022

На 01.10.2022 во 15 часот пријавено е дека во Скопје на паркинг пред маркет на улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко автомобил со дипломатски регистарски ознаки, управуван од И.И.