TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Не сум имал ниедна средба со Боки 13, изгледа имав правилно претчувство

Фокус - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека случајот „Рекет“ мора да биде само дополнителен мотив во борбата за правда, а не, како што вели, дигање раце. „Tоа што криминалот сака да го дискредитира својот гонител не треба да не чуди.

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

Денешен - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров за “Рекет”: Тоа е раскрсница, можеби е време да се преброиме

ТВ21 - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, преку социјалната мрежа Фејсбук го коментира случајот “Рекет”. “Дискредитацијата на СЈО преку аферата “Рекет” повторно е на истата линија. Да и’ се избега на правдата, напаѓајќи ја институцијата ...

Димитров не се сликал со Боки 13: Можеби дојде време да се преброиме

24Инфо - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, преку социјалната мрежа Фејсбук го коментира случајот “Рекет”. -Но, тоа што криминалот сака да го дискредитира својот гонител не треба да не’ чуди.

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

24 Вести - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров за “Рекет”: Тоа е раскрсница, можеби е време да се преброиме

4NEWS - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, преку социјалната мрежа Фејсбук го коментира случајот “Рекет”. “Дискредитацијата на СЈО преку аферата “Рекет” повторно е на истата линија. Да и’ се избега на правдата, напаѓајќи ја институцијата ...

Димитров имал лошо претчувство за Боки 13, па затоа ја пропуштил дружбата со него

Слободен Печат - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи вели дека случајот „Рекет“ треба да биде дополнителен мотив во брбата за правда. Министерот за надворешни работи Никола Димитров споделува неколку свои ставови за случајот „Рекет“, во кои меѓу другото посочува дека ...

Димитров за „Рекет“: Зачудува до бес што некој изгледа дозволил жедта за правда да биде искористена за да се згасне ...

CivilMedia - 19.08.2019

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Имал лошо претчуство, па не се ни сретнал со Боки 13: Димитров се произнесе за „Рекет“

Република - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека случајот „Рекет“ мора да биде само дополнителен мотив во борбата за правда, а не, како што вели, дигање раце. Tоа што криминалот сака да го дискредитира својот гонител не треба да не чуди.

Димитров: Не сум имал средба со Боки 13, ниту фотографија, изгледа имав правилно претчувство

МКД - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека случајот „Рекет“ мора да биде само дополнителен мотив во борбата за правда, а не, како што вели, дигање раце и дека да се биде патриот значи да се биде борец за правда, особено денес.

Димитров за “Рекет”: Зачудува до бес што некој изгледа дозволил жедта за правда да биде искористена за да се згасне ...

+инфо - 18.08.2019

Тој додава дека ниту имал средба, ниту слика, ниту склучил меморандум со првоосомничениот Бојан Јовановски – 13 И министерот за надворешни работи, Никола Димитров, преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи со коментар за случајот “Рекет”.

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

Фактор - 18.08.2019

Во однос на случајот „Рекет“ е огласи и шефот на дипломатијата Никола Димитров. Неговиот статус на Фејсбук ви го пренесуваме подолу: „Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките ...

Димитров: Не сум се сликал со Боки 13, изгледа сум имал пречувство што пропуштам

Expres - 18.08.2019

И Шефот на македонската дипломатија, Никола Димитров, денеска се огласи во врска со аферата „Рекет“ со апел случајот што побрзо да се расчисти, а воедно оцени дека „дискредитацијата на СЈО“ преку оваа афера имала сличности со нападот на Собранието ...

Време е да се преброиме, „Рекет“ е раскрсница кон иднината, вели Димитров

Сакам да кажам - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров за аферата „Рекет“ вели дека е уште еден обид на криминалот да ѝ избега на правдата, како што претходно беа нападот на Собранието и бојкотот на референдумот.

Димитров: Не сум имал ниедна средба со Боки 13, изгледа имав правилно претчувство

Либертас - 18.08.2019

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да и’ се избега на правдата. Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

ДИМИТРОВ: Имав претчувство, но немам ни фотографија ниту сум имал средба со Боки 13

Денешен - 18.08.2019

Ова не е ни за фалење, освен што изгледа сум имал правилно претчувство што пропуштам, изјави денеска министерот за надворешни работи Никола Димитров, објавувајќи свои гледања за криминалната афера Рекет, со појаснување дека никогаш не се ...

Димитров:„Рекет“ е раскрсницата, можеби дојде време да се преброиме

PressingTV - 18.08.2019

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да и се избега на правдата. Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

Димитров: Не сум се сретнал ниту сликал со Боки 13, имав добро претчувство

Вечер - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров: „Рекет" мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

Канал5 - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет" мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на одговорноста.

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

Нова ТВ - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров: Расчистување и правда и за „Рекет“, но и за сите криминали во снимките и вон снимките

А1 On - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров се огласи за случајот „Рекет“: Со Боки не сум се сретнал, сум имал правилно претчувство што пропуштам

Скопје24 - 18.08.2019

Во однос на случајот „Рекет“ е огласи и шефот на дипломатијата Никола Димитров. Неговиот статус на Фејсбук ви го пренесуваме подолу: „Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките ...

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

Независен - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров: ,,Рекет” е раскрсница – едниот пат води кон иднина, другиот кон бездна

Макфакс - 18.08.2019

Дискредитацијата на СЈО преку аферата ,,Рекет” е со цел да и се избега на правдата, смета министерот за надворешни работи Никола Димитров. Тој преку статус на Фејсбук порача дека е потребно расчистување и правда за ,,Рекет”, но и за сите криминали ...

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

MTM - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров: "Рекет" е раскрсница

Р.С.Европа - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека дискредитацијата на СЈО преку аферата ,,Рекет " служи за да и се побегне на правдата. Тој вели дека нападот на Собранието беше за да се избегне одговорност за ...

Димитров: Расчистување и правда за „Рекет“

Алсат-М - 18.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека дискредитацијата на СЈО преку аферата ,,Рекет ” служи за да и се побегне на правдата. Димитров вели дека зачудува до бес што некој изгледа дозволил жедта за ...

Димитров: Ниту сум имал средба, ниту фотографија, а уште помалку меморандум со Боки 13

iPortal - 18.08.2019

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да и’ се избега на правдата.Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

Димитров: Не сме имале сите средба со Боки 13, ,,Рекет“ е раскрсница, дојде време да се преброиме

AKO - 18.08.2019

,,Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да ѝ се избега на правдата. Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

Димитров: „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда

Опсервер - 19.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Афера „Рекет“: Да и’ се избега на правдата или дискредитацијата на СЈО-Да се преброиме!

Локално - 19.08.2019

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да и’ се избега на правдата. Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

Димитров за Рекет: Ниеднаш не се сретнав со Боки13, можеби имав претчувство

Press24 - 19.08.2019

Министерот за надворешни работи Никола Димитров порача дека расчистувањето на случајот „Рекет“ мора да биде дополнителен мотив во борбата за правда, оценувајќи го како крстосница на која треба да се одбере патот кој води кон иднината, патот на ...

Димитров: Дискредитацијата на СЈО преку аферата “Рекет” повторно е на истата линија

Скопје1 - 19.08.2019

Нападот на Собранието, најцрниот ден на македонската демократија, беше за да се избегне одговорност за снимките како индиции за масовна злоупотреба и планина од криминал. Да и’ се избега на правдата. Бојкотот на референдумот имаше иста цел.

Димитров: ,,Рекет” е раскрсница – едниот пат води кон иднина, другиот кон бездна

Centar - 19.08.2019

Дискредитацијата на СЈО преку аферата ,,Рекет” е со цел да и се избега на правдата, смета министерот за надворешни работи Никола Димитров. Тој преку статус на Фејсбук порача дека е потребно расчистување и правда за ,,Рекет”, но и за сите криминали ...