TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велосипедист и` покажал среден прст на Австралијка, го прегазила и добила 10 години затвор

Канал5 - 29.11.2021

Австралијка без важечка возачка дозвола, која намерно прегазила велосипедист и го оставила да умре покрај автопат во Квинсленд, е осудена на десет години затвор. Џоан Мари Меколи (49) се налутила кога велосипедистот Шуи Ки Чан (25) и` го покажал ...

И покажал среден прст, а таа го прегазила и го оставила да умре -Жена зад решетки 10 години, усмртила велосипедист

ММС - 29.11.2021

Жена која намерно прегазила велосипедист и го оставила да умре на рурален пат во Австралија во 2012 година е осудена на 10 години зад решетки. Џоан Мари Меколи се налутила кога велосипедистот Шуи Ки Чан и покажал среден прст.