TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владимир Рендевски ќе биде заменик министер за здравство

еМагазин - 27.01.2022

е предлогот на владејачката СДСМ за заменик министер за здравство. Тој е предложен од лидерот , а предлогот беше усвоен на синоќешната седница на Централниот одбор на партијата. Владимир Рендевски е доцент по хирургија и неврохирургија на катедрата ...

СДСМ утврди тројца заменик-министри: Рендевски за здравство, Николовски за финансии и Бајдевски останува во МИОА

360 степени - 26.01.2022

Функцијата која ја извршуваше Ковачевски во владата на Заев, сега треба да ја преземе Филип Николовски, а предлогот за заменик-министер за здравство е доктор кој е кадар на Клиниката за неврохирургија од каде дојде и претходниот министер Венко ...

Николовски за Финансии, Рендевски за Здравство – избрани заменици министри од СДСМ

А1 On - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

ЦО на СДСМ ги утврди замениците министри за финансии, здравство и администрација

24 Вести - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Директорот на неврохирургија нов заменик министер за здравство

24 Вести - 26.01.2022

Владимир Рендевски, актуелниот директор на клиниката за неврохиругија ќе биде заменик министер за здравство, Филип Поповски од КБ пензиско друштво новиот заменик во министерството за финансии, додека пак во министерството за информатичко општество и ...

Нови заменици-министри: Рендевски во здравство, Бајдевски останува во МИОА

Локално - 26.01.2022

Утврдени се имињата кои Владата ќе ги определи како нови заменици-министри. Нов заменик-министер за финансии ќе биде Филип Николовски, дознава „Локално“ од свои извори. Покрај овој ресор, нов заменик-министер ќе има и во здравство, а тоа ќе биде д-р ...

Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици ...

Бриф - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

Седница на ЦО: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза, избрани заменици министри ...

Centar - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

ЦО на СДСМ : Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза

Канал5 - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа, се наведува во партиското соопштение. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, ...

Седница на ЦО на СДСМ: Државата навреме презема мерки за одговор на пандемијата и енергетската криза

Локално - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

Николовски за Финансии, Рендевски за Здравство: Избрани заменици министри од СДСМ

Слободен Печат - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Рендевски заменик во здравство, Николовски во Финасии, во администрација останува Бајдевски

24Инфо - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

СДСМ ги утврди замениците министри за финансии, здравство и администрација

Независен - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Рендевски заменик-министер за здравство, Николовски за финансии

Фокус - 26.01.2022

На предлог на лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, Централниот одбор на СДСМ денеска избра заменици министри во владата од редовите на најголемата владејачка партија. Како што информираат од СДСМ, заменик министер за финансии ќе биде Филип ...

Ова се новите функционери од редовите на СДСМ

Курир - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Избрани новите заменици министри од СДСМ

Скопје1 - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

Д-р Владимир Рендевски-заменик министер за здравство

Тера - 26.01.2022

Централниот обор на СДСМ го овласти претседателот и премиер Ковачевски, да разговара со партнерите во владата и парламентарното мнозинство за избор на заменици министри. На предлог на претседателот Ковачевски, Централниот одбор на СДСМ донесе одлука ...

ЦО на СДСМ ги утврди замениците министри за финансии, здравство и администрација

Вечер Прес - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Нови заменици-министри: Рендевски во здравство, Бајдевски останува во МИОА

Н.Македонија - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Рендевски ќе биде заменик во здравство, Николовски во финансии

Скопје инфо - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Избрани новите заменици министри од СДСМ

Lider - 26.01.2022

Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здравјето седницата се одржа онлајн, преку дигитална платформа. Членовите на Централниот одбор дискутираа за повеќе актуелни теми, здравствената криза предизвикана од ...

Николовски за финансии, Рендевски за здравство и Бајдевски за администрација, ЦО на СДСМ избра заменици министри

ММС - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

СДСМ ги објави заменик-министрите од своите редови

Press24 - 26.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Филип Николовски во финансии, Владимир Рендевски во здравство, Бајдевски останува заменик министер во МИОА

MakPress - 27.01.2022

Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Неврохирургот Владимир Рендевски ќе биде заменик министер за здравство

Бизнис Вести - 27.01.2022

Владимир Рендевски е предлогот на СДСМ за заменик министер за здравство. Тој е предложен од лидерот Димитар Ковачевски, а предлогот e усвоен на вчерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Битолскиот неврохирург Владимир Рендевски ќе биде новиот заменик министер за здравство

Телма - 27.01.2022

Централниот обор на СДСМ го овласти претседателот и премиер Ковачевски, да разговара со партнерите во владата и парламентарното мнозинство за избор на заменици министри. На предлог на претседателот Ковачевски, Централниот одбор на СДСМ донесе одлука ...

ЦО на СДСМ ги утврди замениците министри за финансии, здравство и администрација

Опсервер - 27.01.2022

– Филип Николовски да биде именуван за заменик министер за финансии, Владимир Рендевски за заменик министер за здравство, а Александар Бајдевски за заменик министер за информатичко општество и администрација.

Владимир Рендевски предложен за заменик министер за здравство

Курир - 27.01.2022

Директорот на Клиниката за неврохирургија Владимир Рендевски е предлогот на СДСМ за заменик министер за здравство. Тој е предложен од лидерот Димитар Ковачевски, а предлогот e усвоен на вчерашната седница на Централниот одбор на партијата.

СДСМ утврди тројца заменик-министри за здравство, финансии и информатичко општество и администрација

Телма - 27.01.2022

Владимир Рендевски, актуелниот директор на клиниката за неврохиругија ќе биде заменик министер за здравство, тој доаѓа од истата клиника како и претходниот министер за здравство Венко Филипче, и е доцент по хирургија и неврохирургија на катедрата на ...