TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендиков пред охридскиот судот треба да даде исказ за нападот на 19 јануари

Телма - 30.05.2023

Христијан Пендиков веќе е во Охрид и тој пред судот треба да даде исказ за случајот за нападот на 19 јануари годинава. Откако беше претепатн, Пендиков беше префрлен со бугарски валдина авион во Софија каде што беше лекуван, доби стан и полициска ...

Пендиков доаѓа во родниот град за првпат по неговото претепување – пред Судот во Охрид ќе сведочи за нападот

360 степени

Пендиков се врати во Охрид да даде изјава пред истражителите, ќе присуствува и на утрешното судење

Слободен Печат

ОТКАКО БЕШЕ НАТЕПАН, ПРВПАТ СЕ ВРАЌА ДОМА Пендиков пристигна во Охрид ќе дава исказ пред истражителите

+инфо

Пендиков се врати во Охрид да даде изјава пред истражителите, ќе присуствува и на утрешното судење

Либертас

Пендиков денес се враќа во Македонија за да сведочи за претепувањето

Независен

Пендиков се врати во Охрид, ќе сведочи пред Судот за претепувањето

Фокус

Пендиков ќе присуствува на судењето утре во Охрид

МКД - 30.05.2023

Христијан Пендиков, кој од неодамна е и бугарски државјанин и жител, а беше секретар на згаснатиот бугарски клуб, утрово дојде во Охрид каде што утре треба да присуствува на судењето во кое тој е оштетена страна, односно беше претепан на 19 јануари.

Пендиков се вратил во Охрид, треба да присуствува на утрешното судење

еМагазин