TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младата селекција од четврти шешир ги чека ривалите за квалификациите за Еуро 2025 (ФОТО)

Sport 1 - 31.01.2023

Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година, очекувано и во новиот евроквалификациски циклус за пласман на Еуро 2025 во Словачка, ќе ги чека ривалите од четвртиот барабан за ждрепката закажана за во четврток во 9 часот наутро во Нион.

У21: Македонија од четвртиот шешир ги чека ривалите во квалификациите за ЕП 2025

Слободен Печат - 31.01.2023

Како што стои во најавата на УЕФА , в четврток (2 февруари) од 09.00 часот ќе се одржи жрепката за квалификациите за пласман на Европското првенство во 2025 година во Словачка за фудбалери до 21 година.

Утре ждрепка за Купот на Македонија – еве ги шеширите кај мажите и жените

24 Ракомет - 31.01.2023

Утре на пладне во просториите на Ракометната федерација на Македонија ќе биде извршена ждрепка за Купот на Македонија. Станува збор за ждрепката за групната фаза, односно осминафинале и четвртфинале на едно место, по што ќе бидат познати учесниците ...

Македонија во четвртиот „шешир“ на ждрепката за квалификациите за младинското ЕП 2025

SportMedia - 30.01.2023

Македонската селекција до 21 година ќе биде сместена во четвртиот „шешир“ на ждрепката за квалификациските групи за ЕП 2025 што ќе се одржи во Словачка. Македонија е рангирана на 32 место што ја става во четвртиот „шешир“ од вкупно шест заедно со ...