TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

25 дена молк од македонските власти за скандалозното бегство на Груевски

еМагазин - 10.12.2018

И по 25 дена откако поранешниот македонски премиер, Никола Груевски на својот Фејсбук профил соопшти дека е во Унгарија (13 ноември) и дека таму ќе бара политички азил, кој во меѓувреме веќе го доби, молк од македонските институции за овој голем ...

Груевски еден месец е во бегство

Макфакс - 09.12.2018

Македонскиот азилант во Унгарија, експермиерот Никола Груевски еден месец е во бегство. Судскиот курир минатиот месец, поточно на 9 ноември трипати се обиде, но не можеше да го пронајде Груевски на адресата од неговата лична карта.

Груевски еден месец е во бегство

А1 On - 09.12.2018

Македонскиот азилант во Унгарија, експермиерот Никола Груевски еден месец е во бегство. Судскиот курир минатиот месец, поточно на 9 ноември трипати се обиде, но не можеше да го пронајде Груевски на адресата од неговата лична карта.

Груевски ситни 30 дена од бегство (Притвор)

Centar - 10.12.2018

Македонскиот азилант во Унгарија, експермиерот Никола Груевски еден месец е во бегство. Судскиот курир минатиот месец, поточно на 9 ноември трипати се обиде, но не можеше да го пронајде Груевски на адресата од неговата лична карта.