TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 совети како да исчистите дамки од боја за коса

Убавина и Здравје - 24.09.2020

Во денешно време, кога целиот свет се плаши од Ковид-19, сигурно многу луѓе се воздржуваат од фризерски и козметички салони, па затоа честопати одлуката паѓа на домашни третмани. Еден од овие третмани е секако бојадисување на косата.

7 грешки во негата на кожата што може да ви создадат акни

Кафе пауза - 24.09.2020

Можеби мислите дека правите сè што треба за вашата кожа, но акните сепак нема да исчезнат. Во продолжение прочитајте кои грешки во негата на кожата може да ги саботираат вашите напори за здрава и чиста кожа.

Отстранете ги темните кругови околу очите со кафе

Рингераја - 24.09.2020

Кафето содржи значителни количини на многу различни антиоксиданти, вклучувајќи хидроксинамични киселини и полифеноли. Хидродинамските киселини се многу ефикасни во неутрализирањето на слободните радикали и спречувањето на оксидативниот стрес Додека ...

Домашен крем за сува и испукана кожа на рацете – Овие природни состојки ќе ги регенерираат вашите раце

NMD - 24.09.2020

Најчесто причината за груби раце се разните препарати за суво миење и дезинфекција, а кои содржат хемикалии или алкохол што ја суши кожата. Ова дополнително се зголеми со мерките за превенција и пропишаните хигиенски мерки.

Пилингот е чекор за нега што не треба да го прескокнувате

Убавина и Здравје - 23.09.2020

Еден од чекорите за нега на кожата што многумина го прескокнуваат е пилинг на кожата. На кожата лошо влијаат секојденвните надворешни фактори како што се загадувањето на воздухот, временските услови како студ, ветер или сонце, но и производите што ...

Брчките се вообичаена појава на лицето! Како на природен начин да ги отстранувате?!

Градина - 23.09.2020

Брчките се вообичаена појава на лицето, независно од што се предизвикани. Брчките на лицето можат да бидат предизвикани од самиот процес на стареење, но исто така можат да бидат предизвикани и од недоволна нега на кожата на лицето или пак едноставно ...