TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

Независен - 24.09.2021

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против корона вирус, пренесува Си-би-си.

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

24Инфо - 24.09.2021

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

Република - 24.09.2021

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

ММС - 24.09.2021

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

Опсервер - 24.09.2021

– Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

МАЖ ПРЕТЕПАЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА Инцидентот се случил при вакцинирање

+инфо - 24.09.2021

Осомничениот бил многу лут и агресивен и ја прашал медицинската сестра зошто ја вакцинирала неговата сопруга (возрасна жена) без „негово одобрување“. Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја ...

Драма во Канада: Маж претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

Слободен Печат - 24.09.2021

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

Удрил медицинска сестра поради давање вакцина без согласност

Вечер Прес - 22.09.2021

Полицијата во канадската провинција Квебек бара маж кој е осомничен дека удрил во медицинска сестра по лицето бидејќи на неговата сопруга и дала вакцина против корона вирусот без негова согласност, изјави денеска полицискиот портпарол.