TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен хороскоп: 20-26 мај

Скопје инфо - 19.05.2019

Доаѓа крајот на мај, а полека ги носи и летните топлини. Ни пристигна новиот неделен хороскоп. Прочитајте кому му носи нова љубов, а на кои знаци нови работни можности. Прочитајте го овонеделниот хороскоп ...

Бикот е роден лидер, Ракот е чувствителен, Скорпијата е страсна: Еве по што е посебен секој хороскопски знак!

Убавина и Здравје - 19.05.2019

Во продолжение ви откриваме која е најпривлечната особина на секој хороскопски знак Секој хороскопски знак има свои слабости, мани и предности. Тоа што некому му е предност, за некому е слабост! Дознајте што ве издвојува од останатите хороскопски ...

Кој хороскопски знак сте Вие? Погледнете како секој хороскопски знак се справува со депресијата!

Слободен Печат - 19.05.2019

Секој хороскопски знак на поинаков начин се соочува или справува со депресијата. Кој знак сте вие? Погледнете како вие реагирате. Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои ...

Хороскопски знаци кои секогаш простуваат

Екран - 19.05.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тоа не значи дека треба да ги искористите… Иако вие можеби никогаш не замислувате простување на некои лица кои многу ...

Дневен хороскоп за 19.05.2019: Лавовите во сè ќе гледаат предизвик, Стрелците се склони на анализирање

Црнобело - 19.05.2019

Дали оваа недела ќе биде за одмор или за подготовки за новата работна недела? Љубовта ќе биде проследена со среќа или сепак може да има мали немири? Како ќе се одвиваат работите на поле пријателство, финансии, здравје...

Никогаш не би претпоставиле, но овој хороскопски знак има најнежно срце

Скопје24 - 18.05.2019

Можеби Раковите се молчеливи и не пуштаат никого во својот свет, можеби Скорпиите се таинствени и мистериозни, но никој не е како овој критичен, организиран перфекционист чија надворешност воопшто не соодветствува со неговата внатрешност.

Четирите најмирољубиви хороскопски знаци: Сè за мир во домот

Кајгана - 18.05.2019

Личностите родени во овие хороскопски знаци имаат сила да им простат на сите, а тоа го прават поради личниот душевен мир и силното верување дека сите луѓе, длабоко во себе, се добри. Еве за кои хороскопски знаци станува збор: 1.

7 причини зошто секој треба да има Бик во својот живот

Скопје24 - 18.05.2019

Доколку вашиот најдобар пријател или некој од вашето семејство е Бик, имате многу среќа. Следниве 7 причини ќе ви докажат зошто. 1. Никој нема да ви даде подобар совет од Бикот Биковите се толку независни, што ако некој не ги прифати нивните совети ...

4-те хороскопски знаци што можат да простат сè

Кафе пауза - 18.05.2019

Можеби вие не би можеле ни да замислите да му простите на некого што навистина ве повредил, но личностите во овие хороскопски знаци можат да простат сè и секому. Тие го прават тоа за сопствен мир, и поради силното верување дека сите луѓе, длабоко во ...

Дневен хороскоп за 18.05.2019: Близнаците да веруваат на интуицијата, Скорпиите ги следи среќа на секое поле

Црнобело - 18.05.2019

Што да очекувате од оваа сабота – смирен или динамичен ден? Каков ќе биде текот на настаните на поле љубов, пријатели и семејство и дали здравјето е стабилно? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Три хороскопски знаци со кои е најтешко да остварите врска

Скопје24 - 17.05.2019

Секој сака да пронајде некој со кој ќе може среќно да ги дели своите секојдневни моменти. Било тоа да е брак или врска, сите сакаме некој кој ќе биде покрај нас во добро и во зло. Меѓутоа, ѕвездите не им се наклонети на сите кога станува збор за ...