TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е Александар Стојкоски, новиот градоначалник на Ѓорче Петров

еМагазин - 28.10.2021

еМагазин во серијал ќе Ви ги престави градоначалниците кои беа избрани во првиот круг од Локалните избори. Александар Стојкоски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на скопската општина Ѓорче Петров. Роден е во март 1982 во Скопје.

Запали свеќа, се сретна со граѓаните: Како помина првиот градоначалнички ден на Стојкоски

Република

Стојкоски го доби Уверението од ДИК: Градоначалник е само функција, ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас

Курир

Александар Стојкоски го доби Уверението од ДИК: Ќе бидам човек кој како градоначалник ќе биде секогаш тука за вас

Република

(ВИДЕО) Стојкоски ја презеде градоначалничката функција: Вработените ќе бидат во служба на граѓаните, кои ќе се задоволни од услугата

Скопје1

Стојкоски ја презеде градоначалничката функција: Вработените ќе бидат во служба на граѓаните

Независен

Стојкоски ја презеде градоначалничката функција во Ѓорче Петров

Канал5

Сител Скопје инфо MakPress MTM 24Инфо Република Опсервер Press24

(ВИДЕО) Како помина првиот градоначалнички ден на Стојкоски: имаше време за граѓаните, но и вработените

Скопје1 - 28.10.2021

Од состанок со сите вработени, до средба со граѓани и советници. Вака течеше првиот градоначалнички ден на Александар Стојкоски од Ѓорче Петров. На средбите тој бараше да му бидат кажани сите проблеми на администрацијата, но и да посочи, дека нема ...

Стојкоски прво се сретна со граѓаните, па со вработените: Со работа почнуваме веднаш- нема повеќе чекање за решавање на проблемите (ВИДЕО)

Курир

Стојкоски прво се сретна со граѓаните, па со вработените: Почнуваме веднаш- нема повеќе чекање за решавање на проблемите (ВИДЕО)

Нетпрес

(ВИДЕО) Стојкоски прво се сретна со граѓаните, па со вработените: Со работа почнуваме веднаш

Lider

Наумоски му ја предаде должноста на Стојкоски: Во аманет на Александар му ги оставам проектите кои ги започнавме

Локално

ЃОРЃИЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕМА КИСЕЛА ВОДА Новиот градоначалник тргна во реализација на ветеното

+инфо - 27.10.2021

Првите чекори се вршење увид во тековните работи во општина Кисела Вода, ревизија во актуелните случувања, како и ревизија во работата во изминатиот четиригодишен период за точно да се утврди фактичката состојба, подвлече Ѓорѓиевски.

Новиот градоначалник на Кисела Вода, Ѓорѓиевски, најави ревизија на четиригодишното работење на општината

Скопје инфо

Ѓорѓиевски: Ќе најдеме решение заеднички, а Кисела Вода ќе ја изградиме онака како што доликува, општина за сите луѓе

Курир

Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

Бизнис Вести

Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во Општина Кисела Вода

ТВ21

Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во Општина Кисела Вода

24 Вести

Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

Press24

Нетпрес MTM 24Инфо

Ѓорѓиевски: Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок

Курир - 27.10.2021

Првиот работен ден го започнав со увид на текот на неколкуте започнати, но недовршени проекти, ова вечерва преку статус на Фејсбук го пишува новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок, рече Ѓорѓиевски

Нетпрес

Ѓорѓиевски: Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок

Република

Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

Курир - 27.10.2021

Претседателката на ОИК Кисела Вода, денеска им ги врачи уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на членовите на Советот на општината. По примањето на уверението, Ѓорѓиевски се обрати пред присутните, заблагодарувајќи им ...

Орце Георгиевски ја презеде општина Кисела Вода - ова се новите советници

Press24

Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

Канал5

Врачени уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на советниците

Сител

Врачени уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на советниците

Опсервер

Врачени уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на советниците

ТВ21

Врачени уверенијата на новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски и на советниците

Република

MakPress

ФОТО: Што наследи Стојкоски во кабинетот во Ѓорче Петров

Скопје1 - 27.10.2021

Исчкртани ѕидови затече новиот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски во кабинетот кој го презеде од ексградоначалникот Александар Наумоски од СДСМ. На ѕидот зад градоначалничкото столче, со пенкала и моливи е испишано „Клинички центар ...

Без коментар: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

Република

ФОТО: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

Курир

Исчкртани ѕидови затече новиот градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски

Мак. Весник

ФОТО: Наумоски со ичкртан ѕид во општинската зграда го пречека новиот градоначалник

4NEWS

Наумовски, кој молзеше крави во кампања, со нов гаф: Еве како го пречека новоизбраниот градоначалник на Ѓорче

Скопје инфо