TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Платите на министрите се трипати повисоки од просечните

360 степени - 22.01.2021

Додека половина милион граѓани живеат со 2 евра на ден, видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето-плати месечно, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ откако Владата објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден, а Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати ...

Сител - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно. Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните, сега да видиме до каде се ...

24Инфо - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно. Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните

Канал5 - 22.01.2021

Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во државните лавиринти. Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри ...

Курир - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека сега, откако се виделе платите на министрите, треба да се види до ...

Платите на Владата се трипати повисоки од просечните, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 22.01.2021

Додека половина милион граѓани живеат со 2 евра на ден, видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето-плати месечно, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ откако Владата објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за ...

Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните, сега да видиме до каде се постапките за ...

Опсервер - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно. Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри ...

Нетпрес - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека сега, откако се виделе платите на министрите, треба да се види до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните, сега да видиме до каде се ...

Press24 - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека сега, откако се виделе платите на министрите, треба да се види до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги видовме платите на министрите кои се за три пати повисоки од просечните, до каде се постапките за ...

MakPress - 22.01.2021

Додека пола милион граѓани живеат со 2 евра на ден видовме дека Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно. Ги видовме платите на министрите, сега да видиме до каде се постапките за криминалите на тие министри заглавени во ...

ВМРО-ДПМНЕ: За живот во Македонија – по 2 евра на ден за 500.000 граѓани, а со по три просечни плати за Заев и неговите ...

Денешен - 22.01.2021

Половина милион граѓани на Македонија живеат со две евра на ден, а Заев и неговите министри земаат по три просечни нето плати месечно, се вели во денешното соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.