TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанушев: Од новиот насилнички донесен закон за ЈО единствена корист има Заев и СДСМ

Курир - 21.02.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостуваше на емисија на ТВ Тера кај што посочи дека законот за јавно обвинителство како и се друго во државата, во последните три години е изгласан на криминално насилнички начин.

Јанушев најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира мерки за реформа на правосудството

Фокус - 20.02.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека неговата партија се залага за целосна департизација на правосудството. -Ние го најавивме тоа и во следниот период ќе излеземе и со делови од програмата за ...

Јанушев: Законот за ЈО нема да го види светлото на денот

МКД - 20.02.2020

Вечерва на гостувањето во „Клик Плус“, на „ТВ 21“ генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, уште еднаш го повтори ставот на својата партија за Законот за ЈО, дека правно, законот не е поминат, и дека истиот нема да го види светлото на денот.

Преговара ли БЕСА со ВМРО-ДПМНЕ? Јанушев: Можеби

ТВ21 - 20.02.2020

На прашањето од Анета Додевска, дали можеби БЕСА преговара со ВМРО-ДПМНЕ, откако од таа партија се изјаснија дека не преговараат со СДСМ, Игор Јанушев само кратко одговори: „Можеби“. Претходно рече дека ВМРО-ДПМНЕ преговара со една албанска ...

Јанушев: Спин и лажна вест е дека Елизабета Канчевска – Милеска се враќа во ВМРО-ДПМНЕ

ТВ21 - 20.02.2020

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ја коментираше и шпекулацијата за враќањето на Елизабета Канчевска – Милеска назад во партијата. Еве што одговори ...

Муслиу: Убеден сум дека во март добиваме датум; Јанушев: Дај Боже!

ТВ21 - 20.02.2020

Аналитичарот Алберт Муслиу вечерва на ТВ21 рече дека е убеден дека земјава во март ќе добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. На тоа Јанушев одговори: „Дај ...

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ континуирано комуницира со албанските партии

ТВ21 - 20.02.2020

На прашањето на модераторот на ТВ21, дали ВМРО-ДПМНЕ комуницира со албанските партии за коалиција на престојните избори, Игор Јанушев одговори дека неговата партија континуирано комуницира со албанските партии.

Јанушев потврди дека долгот на ВМРО-ДПМНЕ е осум милиони евра

ТВ21 - 20.02.2020

Игор Јанушев вечерва во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, потврди дека долгот на ВМРО-ДПМНЕ е осум милиони евра. Тој претходно рече дека имотот е замрзнат, но сметката не е ...

Блокирана ли е сметката на ВМРО-ДПМНЕ? Одговара Игор Јанушев во ClickPlus

ТВ21 - 20.02.2020

ТВ21 го праша генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, дали е блокирана сметката на партијата, и како ќе функционира доколку е тоа така. Јанушев одговори дека е замрзнат имотот, но за сметката кажа дека е функционална.

Јанушев: Да за целосен ветинг во судството!

ТВ21 - 20.02.2020

На прашање на аналитичарот Алберт Муслиу, дали ВМРО-ДПМНЕ е за целосен ветинг во судството, Игор Јанушев само одговори: „Апсолутно ...

Што е спорно во законот за ЈО за ВМРО-ДПМНЕ? Одговара Јанушев во ClickPlus

ТВ21 - 20.02.2020

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостува во „Клик Плус“ на ТВ21. Тој беше прашан од аналитичарот Алберт Муслиу, што според него е спорно во Законот за ЈО, кој ВМРО-ДПМНЕ не го ...

Снимката за поврзаноста на Заев со „Рекет“ нема да може да се користи како доказ со новиот закон за ЈО

Република - 20.02.2020

Сè она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ со новиот закон за ЈО нема да може да се користи како доказ, потенцираше генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21. истакна Јанушев.

Јанушев: Нашата цел е реформа на целокупниот правосуден систем, Македонија мора да биде правна држава

Курир - 20.02.2020

Наредниот период ќе излеземе со сетот на мерки за реформа на целокупниот правосуден систем. Нашата цел е нулта корупција и неселективна правда, односно апсолутно владеење на правото без разлика од која политичка партија сте и на која националност ...

Јанушев: Законот за ЈО, за жал или за среќа, не помина од правен аспект

ТВ21 - 20.02.2020

Вечерва на гостувањето во „Клик Плус“, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, уште еднаш го повтори ставот на својата партија за Законот за ЈО. Тој рече дека правно, законот не е поминат, и дека истиот „нема да го види светлото на ...

Јанушев: Со новиот закон за ЈО сето она што го слушнавме за Заев и неговата поврзаност со „Рекет“ нема да може да се ...

Курир - 20.02.2020

Законот за јавно обвинителство никогаш не може да го види светлото на денот, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата Клик Плус ТВ 21. Тој посочи дека од формално правен апсект Законот за јавно обвинителство кој власта ...

Јанушев: Нашата цел е нулта корупција и неселективна правда

Слободен Печат - 20.02.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека неговата партија се залага за целосна департизација на правосудството. -Ние го најавивме тоа и во следниот период ќе излеземе и со делови од програмата за ...

Со новиот закон за ЈО, снимката за поврзаноста на Заев со „Рекет“ нема да може да се користи како доказ

Нетпрес - 20.02.2020

Законот за јавно обвинителство никогаш не може да го види светлото на денот, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата Клик Плус ТВ 21. Тој посочи дека од формално правен апсект Законот за јавно обвинителство кој власта ...

ЈАНУШЕВ: Со Законот за ЈО, Заев се обезбеди снимките од Рекет против него, да не се доказ

Денешен - 20.02.2020

Законот за јавно обвинителство никогаш не може да го види светлото на денот, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во емисијата Клик Плус ТВ 21. Тој посочи дека од формално правен апсект Законот за јавно обвинителство кој власта ...

Преговара ли БЕСА со ВМРО-ДПМНЕ? Јанушев: Можеби

4NEWS - 21.02.2020

На прашањето од Анета Додевска, дали можеби БЕСА преговара со ВМРО-ДПМНЕ, откако од таа партија се изјаснија дека не преговараат со СДСМ, Игор Јанушев само кратко одговори: „Можеби“. Претходно рече дека ВМРО-ДПМНЕ преговара со една албанска партија.

Јанушев: Спин и лажна вест е дека Елизабета Канчевска – Милеска се враќа во ВМРО-ДПМНЕ

4NEWS - 21.02.2020

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ ја коментираше и шпекулацијата за враќањето на Елизабета Канчевска – Милеска назад во партијата. Еве што одговори Јанушев: Извор: ...

Муслиу: Убеден сум дека во март добиваме датум; Јанушев: Дај Боже!

4NEWS - 21.02.2020

Аналитичарот Алберт Муслиу вечерва на ТВ21 рече дека е убеден дека земјава во март ќе добие датум за почеток на преговорите со ЕУ. На тоа Јанушев одговори: „Дај Боже“. Извор: ...

Јанушев: Од насилнички донесениот закон за ЈО, единствена корист има Заев и СДСМ

Нетпрес - 21.02.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев гостуваше на емисија на ТВ Тера каде што посочи дека законот за јавно обвинителство како и се друго во државата, во последните три години е изгласан на криминално насилнички начин.