TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цената на биткоинот е највисока досега, изнесиува 66.140 долари

Точка - 20.10.2021

Вредноста на криптовалутата биткоин е највисока од кога и да било. Неговата цена сега изнесува 66.140 долари. Досега највисоката вредност била таа од 14 април оваа година - изнесувала 64.800 долари.

Биткоинот достигна рекордна цена

Вечер Прес - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена надминувајќи ја границата од 65 илјади американски долари. Криптовалутата го надмима претходниот максимум од 64.889 долари од април годинава. За 24 часа, вредноста на криптовалутата се зголеми за 4,2% и сега ...

Биткоинот со рекордна цена

Скопје1 - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментов над 65.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа биткоинот се зголеми за 4,2% и сега се продава за околу 65.607 долари, ...

Нов рекорд на биткоинот

МКД - 20.10.2021

Вредноста на биткоинот денес достигна нов рекорд и ја надмина границата од 65.000 долари за „паричка“. Цената на најпопуларната светска криптовалута летна откако вчера за првпат беше тргувано со фјучерси на биткоинот.

Биткоинот го собори рекордот

Локално - 20.10.2021

Вредностите на биткоинот денес забележаа рекорд на сите времиња, надминувајќи го нивото од 65.000 долари, бидејќи инвеститорите го прославија успешниот почеток на тргување со фјучерси на биткоини на Вол Стрит.

НАЈВИСОКА ЦЕНА ДО СЕГА: Биткоинот го собори рекордот

Lider - 20.10.2021

Вредностите на биткоинот денес забележаа рекорд на сите времиња, надминувајќи го нивото од 65.000 долари, бидејќи инвеститорите го прославија успешниот почеток на тргување со фјучерси на биткоини на Вол Стрит.

Нов рекорд: Биткоин се приближува кон 67.000 долари

Слободен Печат - 20.10.2021

Најголемата криптовалута во светот по пазарна капитализација се зголеми за повеќе од 2,0 проценти. Во моментов чини 66.841 долар по единица и се приближува кон 67.000УСД, надминувајќи го претходниот рекорд од 64.899 долари, што го постави во ...

Биткоинот достигна досега највисока цена

Centar - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментот е над 66.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа, биткоинот се зголеми 4,2 % и сега се продава за речиси 66.460 долари, ...

Биткоинот достигна досега највисока цена

MTM - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментот е над 66.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа, биткоинот се зголеми 4,2 % и сега се продава за речиси 66.460 долари, ...

Биткоинот достигна рекордна цена

Денар - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментот е над 66.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа, биткоинот се зголеми 4,2 % и сега се продава за речиси 66.460 долари, ...

Биткоинот достигна досега највисока цена

Н.Македонија - 20.10.2021

Биткоинот денеска достигна рекордна цена, во моментот е над 66.000 долари. Криптовалутата се зголеми над претходниот максимум од 64.889 долари во април оваа година. За 24 часа, биткоинот се зголеми 4,2 % и сега се продава за речиси 66.460 долари, ...

НОВ ИСТОРИСКИ РЕКОРД: Биткоин се приближува кон 67.000 долари

Пари - 20.10.2021

Биткоинот се нов највисок рекорд на сите времиња. Неговата цена надмина 66.000 долари, во моментов чини 66.841 долар по единица и се приближува кон 67.000УСД. Биткоинот го собори највисокото ниво, надминувајќи 66.000 УСД, откако беше формиран првиот ...

Нов пробив за биткоинот

Фактор - 20.10.2021

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин. Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит. Цената на биткоинот вчера попладне се искачи над 64.000 долари, што се зголеми од нивото забележано на ...

УШТЕ ПОСИЛНА ДИГИТАЛНА ВАЛУТА: Поради ова биткоинот би можел да биде повреден како никогаш досега

Фактор - 20.10.2021

Интересот за криптовалутите е во пораст оваа година. Пред тоа, интересот ослабна, но никогаш не исчезна целосно. Биткоинот е повторно интересен, бидејќи лансира финансиска алатка што може да ја зајакне позицијата на таа дигитална валута во јавноста.

На њујоршката берза започна тргување на фјучерси на биткоини

Денар - 20.10.2021

Првото тргување со берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше направено на Вол Стрит, со што конечно го добијаа инвеститорите во криптовалути она што го бараа, пренесува американската ТВ -станица CNN.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Бизнис Вести - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Опсервер - 20.10.2021

– Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Канал5 - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

ИСТОРИСКИ НАПРЕДОК ВО ТРГУВАЊЕТО НА БЕРЗА На Волстрит се тргува со фјучерси на биткоин

+инфо - 20.10.2021

Фондот ETF ProShares Bitcoin Strategy почна со тргување вчера по цена од 40 долари по акција, под етикетата BITO и го заврши денот со раст од 5 отсто. Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што ...

На Волстрит се тргува со фјучерси на биткоин

Либертас - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Вечер Прес - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Банкарство.мк - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, пренесува „CNN”.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

Иновативност - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со фјучерси за биткоин

MakPress - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзано со фјучерси на биткоин беше извршено на Волстрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, јави Си-Ен-Ен.

Објавено е првото тргување со биткоин фјучерси

Локално - 20.10.2021

Првото тргување на берзански фонд поврзан со биткоин фјучерси се одржа на Вол Стрит, што значи дека инвеститорите во криптовалути конечно го добија она што го бараа, пренесе Си -Ен -Ен. ЕТФ фондот ProShares Bitcoin Strategy започна со тргување во ...

Биткоин официјално стана дел од Њујоршката берза

Иновативност - 19.10.2021

Постојаниот раст на криптовалутата изминатите месеци потврдија дека ги укинуваат забраните за тргување со криптовалути. ProShares сега лансира нов фонд за размена на валути поврзан со фјучерси на биткоин, покажува извештај на New York Times.

Која ќе биде судбината на биткоинот и на крипто-економијата кога ќе биде „ископана“ и последната монета

Таратур - 19.10.2021

Најмоќната и најпозната крипто-валута во светот, биткоинот, има ограничена понуда од 21 милион монети, при што речиси 90 проценти од нив се веќе ископани, пишува порталот Пари . За разлика од другите форми на пари, вклучително и пари со декрет, кои ...

Биткоинот над 62.000 долари

Кумановски м. - 19.10.2021

Според податоците на веб – страницата Coingeco, пазарот на криптовалути загуби 1 процент од вкупната вредност, што сега изнесува 2,59 трилиони долари. Биткоинот, најпознатата криптовалута во светот, малку ослабе во последните 24 часа, односно.

Ден „Д“ за пазарот на криптовалути – Биткоин застана на 62 илјади долари

4NEWS - 19.10.2021

Пазарот за криптовалути, според податоците на веб -страницата CoinDesk, загуби 1% од вкупната вредност во последните 24 часа, што сега изнесува 2,59 трилиони долари. Биткоинот, најпознатата криптовалута во светот, малку ослабе во последните 24 часа, ...