TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање и водени топови на протестите во Хонг Конг

Фокус - 25.08.2019

Еден полицаец пукал со пиштол за време на денешниот протест во Хонг Конг, што е прва употреба на вистинска муниција од кога почнале собирите во јуни. Можат да се видат и други припадници на полицијата како го држат оружјето вперено во демонстрантите ...

ВИДЕО: Полицијата во Хонгконг употреби вистинска муниција и водени топови врз демонстрантите

А1 On - 25.08.2019

Еден полицаец пукаше со пиштол во текот на протестите денеска во Хонгког, што е прв случај на употреба на оружје откако почнаа протестите во јуни. На фотографиите може да се видат полицајци како држат оружје вперено во демонстрантите кои пак ги ...

Полицијата во Хонгконг употреби истрели од пиштол за да ја растера толпата (ВИДЕО)

PressingTV - 25.08.2019

Освен што мораше да употреби солзавец и водени топови за да ги растера демонстрантите, полицијата во Хонгконг првпат беше приморана да употреби и истрели од погнено оружје. До таква ситуација дојде откако толпа маскирани напаѓачи фрлаа цигли и ...

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг (ВИДЕО)

Канал5 - 25.08.2019

Полицаец пукаше од пиштол со вистинска муниција за време на денешните протести во Хонг Конг , кои ескалираа во бројни судири со демонстрантите. За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата употреби вистинска муниција, додека ...

ВОЈНА по улиците во Хонг Конг – Полицијата за ПРВ ПАТ искористи вистинска муниција, но и водени топови (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.08.2019

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на ...

Пукање на протестите во Хонг Конг, употребени и водени топови

Макфакс - 25.08.2019

Еден полицаец пукаше со пиштол на денешните протести во Хонг Конг, што е прва употреба на оружје откако почнаа демонстрациите во јуни. Ова е истотака прв протест за време на којшто полицијата излезе пред демонстрантите со водени топови.

Во Хонг Конг уапсени 29 демонстранти

Канал5 - 25.08.2019

По судирите со полицијата во Хонг Конг се уапсени 29 демонстранти, полицијата за да ги растера демонстрантите морала да употреби солзавец. Протестите во Хонг Конгзапочнаа поради законот за екстрадиција кој во меѓувреме е повлечен, потоа истите ...

ЖЕСТОКО ВО ХОНГКОНГ: Полицијата тепа демонстранти, има и повредени

Слободен Печат - 24.08.2019

Полицијата исфрлила солзавец кон демонстрантите, во форма на муниција, по што прво тие почнале да бегаат, а потоа дошло до меѓусебна пресметка. Во Хонгконг денеска е забележана нова жестока пресметка меѓу демонстрантите и полицијата, во која има и ...

Ескалација на протестите во Хонг Конг

Телма - 25.08.2019

Еден полицаец пукал со пиштол за време на денешниот протест во Хонг Конг, што е прва употреба на вистинска муниција од кога почнале собирите во јуни. Ова, исто така е прв протест каде полицијата на улица изнесе водени топови.

Солзавец против демонстрантите во Хонгконг

Р.С.Европа - 24.08.2019

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец да ги растера демонстрантите кои се собираа во близина на една полициска станица. Демонстрантите фрлале тули кон полицијата, а наводно употребиле и молотови коктели.

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец против демонстрантите

Макфакс - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Тие маршираа низ улиците барајќи отстранување на паметните сијалици во квартот Ковлун, тврдејќи дека во нив се вградени ...

Полицијата во Хонг Конг повторно со солзавец против демонстрантите

+инфо - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да растера антивладини демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Голема група демонстранти маршираа низ улиците на градот денеска барајќи отстранување на „паметните“ сијалици во квартот ...

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг

Република - 25.08.2019

За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки. Полицијата во Хонг Конг денеска употреби и солзавец за да ги растера демонстрантите кои зазедоа улица во ...

По 10 дена , полицијата поврторно со солзавец против демонстрантите (ВИДЕО)

Канал5 - 24.08.2019

Полицијата на Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера демонстрантите , кои протестираа на источната страна на остгровот Ковлун. По десет дена , полицијата повторно употреби солзавез за растерување на демонстрантите , кои денеска се собраа на ...

Борба за опстанок на Хонгконг

Окно - 24.08.2019

Беше спарен августовски понедленик кога граѓаните на Хонгконг, од банкари, преку телевизиски водители, па сè до возачи на градските автобуси стапија во генерален штрајк. Градската метро мрежа, инаку позната по својота точност, беше блокирана зашто ...

Пукање на протестите во Хонг Конг, употребени и водени топови

24Инфо - 25.08.2019

Еден полицаец пукаше со пиштол на денешните протести во Хонг Конг, што е прва употреба на оружје откако почнаа демонстрациите во јуни. Ова е истотака прв протест за време на којшто полицијата излезе пред демонстрантите со водени топови.

YouTube блокираше дури 210 канали

USB - 24.08.2019

Американската компанија Google во чија што сопственост е YouTube објави дека нивниот видео сервис блокирал 210 канали кои што работеле координирано во врска со протестите во Хонг Конг. Овој потег доаѓа неколку дена подоцна откако Twitter и Facebook ...

Демонстрантите во Хонг Конг формираа човечки синџир

Опсервер - 24.08.2019

Демонстрантите кои со недели протестираат во Хонг Конг се собраа на улиците држејќи се за раце, формирајќи човечки синџир како на протестот против советското владеење во балтичките земји пред 30 години.

Ескалација на протестите: Пукање и водени топови во Хонг Конг

Вечер - 25.08.2019

Полицаец пукал со пиштол за време на денешниот протест во Хонг Конг, што е прва употреба на вистинска муниција од кога почнале собирите во јуни. Полицијата изјавила дека пукањето било за предупредување на демонстрантите и дека неколку полицајци се ...

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец против демонстрантите

24Инфо - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Тие маршираа низ улиците барајќи отстранување на паметните сијалици во квартот Ковлун, тврдејќи дека во нив се вградени ...

Полицијата во Хонг Конг по 10 денови повторно употреби солзавец против демонстрантите

Опсервер - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да растера антивладини демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Голема група демонстранти маршираа низ улиците на градот денеска барајќи отстранување на „паметните“ сијалици во квартот ...

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг ВИДЕО

+инфо - 25.08.2019

За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата во Хонг Конг, употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки. Полицијата во Хонг Конг денеска употреби и солзавец за да ги растера демонстрантите кои зазедоа ...

(Видео) Полицијата со солзавец против демонстрантите во Хонг Конг

Тера - 24.08.2019

Полицијата на Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера демонстрантите , кои протестираа на источната страна на остгровот Ковлун. По десет дена , полицијата повторно употреби солзавез за растерување на демонстрантите , кои денеска се собраа на ...

Демонстрантите во Хонг Конг формираа човечки синџир

ММС - 24.08.2019

Демонстрантите кои со недели протестираат во Хонг Конг се собраа на улиците држејќи се за раце. Tие формираа човечки синџир како на протестот против советското владеење во балтичките земји пред 30 години – пренесува Медиумската информативна агенција.

Полицијата во Хонг Конг повторно употреби солзавец против демонстрантите

Точка - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Тие маршираа низ улиците барајќи отстранување на паметните сијалици во квартот Ковлун, тврдејќи дека во нив се вградени ...

Полицијата во Хонг Конг по 10 денови повторно употреби солзавец против демонстрантите

А1 On - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да растера антивладини демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Голема група демонстранти маршираа низ улиците на градот денеска барајќи отстранување на „паметните“ сијалици во квартот ...

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг (ВИДЕО)

Курир - 25.08.2019

За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата во Хонг Конг, употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки. Полицијата во Хонг Конг денеска употреби и солзавец за да ги растера демонстрантите кои зазедоа ...

Полицијата во Хонгконг повторно употреби солзавец против демонстрантите

Н.Македонија - 24.08.2019

Полицијата во Хонгконг употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Тие маршираа низ улиците барајќи отстранување на паметните сијалици во квартот Ковлун, тврдејќи дека во нив се вградени ...

Полицијата во Хонг Конг по 10 денови повторно употреби солзавец против демонстрантите

MakPress - 24.08.2019

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да растера антивладини демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун. Голема група демонстранти маршираа низ улиците на градот денеска барајќи отстранување на „паметните“ сијалици во квартот ...