TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Битола 40 нови позитивни, оздравени 29 пациенти, активни 692 случаи

Битола Њуз - 27.11.2021

Во последните 24 часа според податоците од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 436 нови случаи на Ковид-19 од 3447 тестирања, од кои во Битола се 40. Регистрирани сe 336 оздравени пациенти од Битола се 29 пациенти.

Нови 463 случаи на Ковид – 19, 15 починати и 336 оздравени пациенти

Нова ТВ - 27.11.2021

Во изминатото деноноќие се регистрирани нови 463 случаи на Ковид – 19 од направени 3.447 тестирања. Во 24 часа здравствените власти регистрираа 15 починати и 336 оздравени пациенти. Моментално во земјава има 8.393 активни случаи на корона вирусот.

Починале 15 пациенти, нови 436 случаи од 3447 тестови

Zoom - 27.11.2021

Министерството за здравство информира, дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 3.447 тестирања, а регистрирани се 436 нови случаи на КОВИД-19.

КОВИД БРОЈКИТЕ НЕ МРДААТ НИ НАГОРЕ НИ НАДОЛЕ 434 нови заразени, 19 починати

+инфо - 26.11.2021

Во последните 24 часа, регистрирани се 434 нови случаи на Ковид-19 од направени 3.026 тестирања. Има вкупно 19 починати, 12 во изминатото деноноќие и 7 преку системот „Мој термин“, како и 421 оздравен пациент, информира Министерството за здравство, ...

Убава вест: 421 оздравени од Ковид-19

еМагазин - 26.11.2021

Министерството за здравство информира дека се регистрирани 421 оздравени пациенти од Ковид-19: Скопје – 200, Битола – 33, Куманово – 22, Делчево – 21, Кавадарци и Велес – по 19, Охрид – 14, Прилеп – 13, Штип и Кочани – по 10, Берово и Гевгелија – по ...

Во Битола 41 нови позитивни, оздравени 33, починати две лица на 83 и 84 години

Битола Њуз - 26.11.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа н аправени се 3.026 тестирања, а регистрирани се 434 нови случаи на КОВИД-19, од нив од Битола се 41.