TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Игрите во Токио

Слободен Печат - 25.06.2021

Олимпискиот стипендист на Македонскиот олимписки комитет, Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист кој ќе учествува на Летните олимписки игри во Токио, Јапонија, кои ќе се одржат од 23 јули – 8 август 2021 година.

Џудистката Арбреша Реџепи е осмиот македонски спортист на Олимписките игри

IPON

Арбреша Реџепи е осмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри Токио 2020

Дриблинг

МОК одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

Бизнис Вести - 24.06.2021

Македонскиот олимписки комитет одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да патува на Игрите во Токио. – Селекцијата е направена согласно критериумите за пријава на спортисти кои се без остварена норма.

МОК одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

Опсервер

Македонскиот Олимписки Комитет одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

еМагазин

Јован Стојоски од атлетичарите ќе не претставува на Олимписките игри во Токио

+инфо

МОК одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

Либертас

МОК одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

Независен

Македонскиот Олимписки Комитет одлучи Јован Стојоски од атлетичарите ќе не претставува Олимписките игри во Токио

MakPress

Нетпрес Sport M Република

Олимписките игри во Токио без алкохол, гушкање, автограми…

Вечер Прес - 24.06.2021

Организаторите на Летните олимписки игри во Токио (23 јули – 8 август), ги објавија новите строги правила, а со нив се забранува консумирање алкохол, гушкање, навивање, давање автограми… Претседателот на олимпискиот организационен одбор Сеико ...

На ЛОИ ќе има до 10.000 гледачи

Н.Македонија

Ракометните натпревари на Олимпијада пред околу 6.000 гледачи

24 Ракомет

Официјално: Нема алкохол на Олимписките игри во Токио

Дриблинг

ОИ во Токио ќе бидат без алкохол, прегратки, автограми…

СуперСпорт