TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По објавата на телефонскиот број – незапамтени бројчиња во животот на Шарапова

Спортклуб - 09.04.2020

Марија Шарапова откри што се случило по објавата на нејзиниот телефонски број кон нејзините фанови на кои им порача да и се обратат ако им е досадно. Поранешната тенисерка која сега е пензионерка, примила верувале или не, 2.200 000 пораки за 40 часа.

Шарапова не можеше да постигне: За 40 часа доби повеќе од два милиони пораки

Спортманија - 09.04.2020

Си најде занимација за време на изолацијата На Марија Шарапова воопшто не и беше досадно во изминативе неколку дена додека е во изолација. Поранешната тенисерка број 1 во светот реши јавно да го сподели нејзиниот телефонски број и им порача на ...

Шарапова за 40 часа доби 2,2 милиони пораки

SportMedia - 09.04.2020

Марија Шарапова на крајот на февруари објави дека и става крај на тениската кариера. На Русинката која е во САД се чини дека „карантинот“ веќе и здосасува, па јавно го објави својот телефонски број, им порача на сите нејзини следбеници „да и ...

Шарапова „нападната“ со ДВА МИЛИОНИ пораки за 40 часа!

Gol.mk - 08.04.2020

Руската тенисерка Марија Шарапова пред два дена одлучи јавно да го открие својот телефонски број и да побара контакт со секој фан кој што сака да сподели нешто со неа. Познатата Русинка, која стави крај на кариерата на 26 февруари, за само 40 часа ...

Шарапова го „прогонува“ Фиш, тој и врати: Пссстт, оженет сум!

Локално - 07.04.2020

Русинката Марија Шарапова и Американецот Марди Фиш имаа интересна преписка на Твитер. Двајцата веќе не играат професионален тенис, па очигледно дека имаат време да се релаксираат. Шарапова ги воодушеви своите фанови пред неколку дена, оставајќи го ...