TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Следните засилувања на Јунајтед ќе чинат 160 милиони евра

Спортски - 22.07.2019

Манчестер Јунајтед е на прагот да реализира уште два големи трансфери во овој преоден рок. Според пишувањата на Индепендент двајцата дефанзивци се Хари Мегваер и Бруно Фернандес, за кои Црвените ѓаволи ќе платат околу 160 милиони евра.

Готово е, Мегваер се поблизу до рекорден трансфер

MTM - 22.07.2019

Веќе подолг период Мегваер е на листата желби на многу европски клубови. Лестер за неговата продажба бара околу 80 милиони евра и не планира да го пушти Англичанецот за помалку. Како најзаинтересирани се покажаа двата клуба од Манчестер, во трката ...

Мегваер има нов клуб

Вечер - 22.07.2019

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, излезе како победник во трката по потписот на централниот дефанзивец од редовите на Лестер, Хари Мегваер. Речиси сите англиски медиуми ја пласираа и информацијата дека двата клуба ...

Јунајтед ќе платат 90 милиони евра за Мегваер

TopSport - 22.07.2019

Фудбалерот на Лестер, Хари Мегваер, деновиве ќе стане член на Манчестер Јунајтед, откако клубовите постигнале договор околу трансферот, објавија англиските медиуми. Англискиот репрезентативец ќе стане најскап дефанзивец во Премиер лигата.

Готово е: Лестер прифати Мегваер да оди во Јунајтед – нов рекоден трансфер на стопер!

Sport 1 - 21.07.2019

Англискиот репрезентативец Хери Мегваер и официјално станува најскапиот дефанзивец на светот, откако Манчестер јунајтед и Лестер конечно се договорија за 80 милиони фунти вредниот трансфер.

Лестер попушти, Хари Мегваер на „Олд Трафорд“ за 80 милиони фунти

Екипа - 21.07.2019

Манчестер Јунајтед и Лестер конечно се договорија за висината на отштетата што треба да биде платена за трансферот на репрезентативецот Хари Мегваер на „Олд Трафорд“. За 80 милиони фунти, дефанзивецот на Лестер ќе се пресели на Театарот на соништата ...

Конечно крај на сагата: Јунајтед го руши светскиот рекорд!

Спортклуб - 21.07.2019

Изгледа дека е конечно готово. Според вечерашните информации кои пристигнуваат од Англија, Манчестер Јунајтед и Лестер конечно се договориле. Имено, Хари Мегваер во следните неколку дена ќе стане третото засилување на Јунајтед ова лето и најскап ...

ИНСАЈДЕРИ ТВРДАТ: Трансферот на Мегваер во Манчестер Ј. е комплетиран!!!

SportMedia - 21.07.2019

Ако може да им се верува на инсајдерските информации од „Bleacher Report“, Манчестер Ј. и Лестер Сити си подале рака за трансферот на Хари Мегваер. Според репортерот Дин Џонс, „црвените ѓаволи“ се согласиле на условите на трансферот и ќе платат 80 ...

Главната препрека која го кочи трансферот на Мегвајр во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 21.07.2019

Дефанзивецот на Лестер, Хари Мегвајр останува фрустриран од нечовечкиот однос на неговиот клуб, при шансата тој да направи трансфер во поголем клуб. Очигледно дека Манчестер Јунајтед е насочен кон ангажман на Хари Мегвајр, но она што го фрустрира ...