TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миовски со два гола го предводеше Абердин

TopSport - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин од 3:1 над Мадервил. Абердин, благодарение на Миовски ја прекина серијата од три порази. Дјук го постигна првиот гол во 42.

ВИДЕО: Миовски со два гола донесе победа на Абердин

Фактор - 04.02.2023

Бојан Миовски со два гола учествуваше во победата на Абердин на домашен терен со 3:1 против Мадервел. Бојан Миовски двапати погоди на средбата, во 64 и 69 минута за 3:0 и беше прогласен за играч на натпреварот.

ВИДЕО: Миовски веќе има 14 голови за Абердин, Македонецот меѓу најефикасните во шкотската Премиер лига

Слободен Печат - 04.02.2023

Денеска во рамките од 25 коло во најсилното шкотско првенство составот на Абердин на домашен терен со 3:1 го совлада Мадервел . После три порази во низа, Абердин им се врати на победите, после 10 триумф сезонава се наоѓа на седмото место со 32 ...

Се врати стариот Бојан Миовски: Мајстории на мало – два гола за триумф на Абердин (ВИДЕО)

Екипа - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски се враќа во добро препознатливата своја гол-форма. А, кога игра Миовски победува и Абердин кој по три едноподруго порази се врати на победите во шкотската Премиерлига.

Миовски даде два гола, Абердин им се врати на победите (ВИДЕО)

Дерби - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски му обезбеди победа на Абердин на денешната пресметка против Мадервил во првата шкотска лига. Домаќините по пауза од скоро еден месец се радуваа на триумф во шампионатот, а за тоа најзаслужен е Миовски кој ...

За Миовски не постои криза: Два гола за лесна победа на Абердин (ВИДЕО)

Gol.mk - 04.02.2023

Ретко кој македонски напаѓач може да се пофали со вакви голгетерски бројки како Бојан Миовски . Штипјанецот блеска во Шкотска и дури и клупската криза во Абердин и смената на менаџерот ништо не влијае на неговата форма.

Два гола на Миовски за победа на Абердин (ВИДЕО)

МКД - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин над Мадервел со 3-1. Абердин конечно ја прекина серијата порази, а најзаслужен за тоа беше нашиот Бојан Миовски кој постигна два гола. Македонецот погоди во 64.

Миовски пак блеска: Петти меч сезонава со два гола за Абердин! (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативен напаѓач Бојан Миовски повторно распука за Абердин, па денеска даде два гола за убедливата победа со 4-1 на својот клуб против последниот Мадервил и со тоа го зголеми контото на голови сезонава во шкотскиот Премиершип на ...

Момче златно Македонче, Миовски незапирлив во Шкотска, два гола на еден меч за победа на Абердин (ВИДЕО)

Sport M - 04.02.2023

Мамкедонскиот репрезентативец Бојан Миовски продолжува со одличните партии во дресот на Абердин. На попладневниот меч постигна два гола во победата на неговиот тим над Мадервел со 3:1. Ова е прва победа на Абердин по мини серијата од три пораз.

(ВИДЕО) Гол машината Миовски повторно удри – два гола против Мадервел

Спортклуб - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски ја продолжи голгетерската серија во шкотската Премиер лига откако денеска против Мадервел два пати ја тресеше противничката мрежа. Абердин славеше со 3-1, а нашиот фудбалер погоди во период од пет минути во ...

Македонецот е вистински голгетер, го фалат Шкотите – Бојан ја „црпна“ мајсторски против Мадервел (Видео)

Спортманија - 04.02.2023

Бојан Миовски не дозволи нов неуспех на Абердин и со два гола денеска против Мадервел е најзаслужен за победата од 3:1 против Мадервел. Македонскиот репрезентативец за пет минути во второто полувреме постигна два гола, а вториот беше мајсторски.

Миовски е суво злато за Абердин, со два гола го разбуди шкотскиот гигант и го израдува и Сер Алекс Фергусон

Спортманија - 04.02.2023

Бојан Миовски повторно е во ритам и ги тресе мрежите за Абердин, а денеска со два гола беше најзаслужен за победата на четирикратниот шкотски прват против Мадервел со 3:1. Македонскиот репрезентативец набрзина во 64. и во 69.

Миовски двоен стрелец за Абердин (ВИДЕО)

МакФудбал - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски имаше нов блесок во дресот на Абердин. Тој постигна два гола во победата од 3-1 против Мадервил. Миовски стрелаше двапати во пет минути, во 64. и 69.

Миовски даде два гола за триумф над Мадервил (Видео)

СуперСпорт - 04.02.2023

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски продолжи да игра во врвна форма во дресот на Абердин, па денеска повторно се запиша во листата на стрелци на мечот со Мадервил (4-1). Миовски постигна два гола против Мадервил во период од 64. до 69.

Бојан момче ти си ЦАР…. Миовски двоен стрелец за Абердин и нова победа (ВИДЕО)

SportMedia - 04.02.2023

Не не шега, туку македонскиот интернационалец и репрезентативец Бојан Миовски повторно брилијира во дресот на Абердин. Предмалку во триумфот над МАдервел со 3:1, Миовски погоди на два пати и речиси сам ја донесе победата.

Миовски со два гола му донесе победа на Абердин! (ВИДЕО)

24Фудбал - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин над Мадервел со 3-1. Абердин конечно ја прекина серијата порази, а најзаслужен за тоа беше нашиот Бојан Миовски кој постигна два гола. Македонецот погоди во 64.

Миовски со два гола донесе победа на Абердин

Курир - 04.02.2023

Бојан Миовски со два гола учествуваше во победата на Абердин на домашен терен со 3:1 против Мадервел. Бојан Миовски двапати погоди на средбата, во 64 и 69 минута за 3:0 и беше прогласен за играч на натпреварот.

Миовски со два гола го предводеше Абердин

Макфакс - 04.02.2023

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски постигна два гола во победата на Абердин од 3:1 над Мадервил. Абердин, благодарение на Миовски ја прекина серијата од три порази. Дјук го постигна првиот гол во 42.

Mиовски продолжува да блеска во Абердин: Петти пат сезонава даде два гола!

Спортски - 04.02.2023

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски продолжи да игра во врвна форма во дресот на Абердин, па денеска повторно се запиша во листата на стрелци на мечот со Мадервил (4-1). Миовски постигна два гола против Мадервил во период од 64. до 69.