TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кога Митревски ќе ја спушти ролетната – Порто ги објави блескавите одбрани на нашиот голман

Спортклуб - 24.11.2020

Македонскиот голман Никола Митревски имаше уште еден импресивен настап за Порто во домашното првенство. Митревски повторно ја спушти ролетната и со 14 одбрани беше клучна фигура во победата на неговиот тим против екипата на Спортинг Лисабон.

Порто објави видео со сите одбрани на брилијантниот Митревски против Спортинг Лисабон (ВИДЕО)

МКД - 24.11.2020

Македонскиот голман, Никола Митревски брани во фантастична форма во Порто, со 14 одбрани тој беше клучен во победата против големиот ривал Спортинг Лисабон. Дербито меѓу Порто и Спортинг Лисабон заврши со победа на тимот на Митревски од 33-27.

ВИДЕО: Она што го прави Митревски на голот не е нормално, ги излудува противничките ракометари

Sport M - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски, кој настапува за Порто од натпревар во натпревар покажува дека е еден од најдобрите ракометни голмани во Европа. На последниот меч од португалското првенство на дербито против Спортинг забележа ...

Митревски ја „спушти ролетната“: Со 14 одбрани го запре опасниот Спортинг ?

СуперСпорт - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски е одличен на голот на Порто, па сезонава неколку пати докажа дека е најдобар чувар на мрежата на португалскиот тим. Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот ...

ВИДЕО: Сите одбрани на Митревски со кои ги излуде ракометарите на Спортинг

Слободен Печат - 23.11.2020

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски, од натпревар во натпревар продолжува да прикажува фантастични партии и во дресот на Порто. Токму Митревски беше во главната улога во дербито на португалскиот шампионат кое неговиот ...

ВИДЕО: Порто го слави македонскиот голман, Митревски го реши дербито со Спортинг

Дриблинг - 23.11.2020

Противникот на Вардар во Лигата на шампиони Порто го доби дербито против Спортинг во португалското ракометно првенство со 33-27 во меч во кој меѓу стативите повторно блескаше македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски.

Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Спортинг

Спортски - 23.11.2020

Сезонава македонскиот голман Никола Митревски е вистински лидер на португалски Порто. Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

Сите одбрани на едно место: Како Митревски му пресуди на Спортинг (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.11.2020

Македонскиот голман Никола Митревски брани феноменално за екипата на Порто, а дека е во одлична форма покажа и на дербито против Спортинг Лисабон (33-27) во кое запиша дури 14 одбрани. Порто реши на социјалните мрежи да состави видео од сите одбрани ...

Брилијантните одбрани на Македонецот: Како Митревски го реши португалското „Ел Класико“ (ВИДЕО)

Дерби - 23.11.2020

Никола Митревски блескаше на дербито против Спортинг во првата лига на Португалија со што одново потврди дека сезонава се наоѓа во извонредна форма. Нашиот репрезентативец имаше дури 51 процент на одбранети удари во триумфот на Порто од 33-27.

Порто под импресии: Погледнете ги сите одбрани на Митревски (ВИДЕО)

SportMedia - 23.11.2020

Никола Митревски оваа сезона е вистински лидер во тимот на Порто. Португалскиот клуб благодарение на феноменалната партија на македонскиот репрезентативен голман продолжи победничкиот во домашниот шампионат и против ривалот Спортинг (33:27).

Португалците воодушевени: Како Митревски сам го победи Спортинг… (ВИДЕО)

Екипа - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски во извонредна форма сезонава го брани голот на Порто. Се повеќе Португалците се воодушевени од перформансите на македонскиот голман, издвојувајќи го како убедливо најзаслужниот поединец и за последната ...

Kога Митревски ќе го магепса голот на Порто (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.11.2020

Репрезентативецот на Македонија, Никола Митревски сезонава игра во одлична форма, а тоа го почувствува и составот на Спортинг. Ракометарите на овој тим не можеа да го совладаат Митревски на дуелот на кој тимот на Порто обезбеди победа од 33:27.

Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Порто

Курир - 23.11.2020

Сезонава македонскиот голман Никола Митревски е вистински лидер на португалски Порто. Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

Кога Митревски брани… фантастичен настап на македонскиот репрезентативец

Република - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски уште еднаш покажа дека е вистински лидер на португалски Порто. Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

(ФОТО) Фатастични одбрани на Митревски во дербито

Нетпрес - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски уште еднаш покажа дека е вистински лидер на португалски Порто. Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

Митревски брани како да е Суден ден

Оff.net - 23.11.2020

Голманот на македонската репрезентација Никола Митревски брани во животна форма сезонава и сигурно е меѓу Топ5 голмани во Европа. На последните дуели во Лига на шампиони и португалското првенство правеше чуда.