TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба Мицкоски – Каранбауер на собранието на ЕНП во Брисел

Канал5 - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел оствари разговор со лидерката на владејачката германска партија ЦДУ Крамп Каранбауер.

Интервју со Гордана Силјановска Давкова: Македонија преживува премрежија, време е да ја ставиме на нозе!

Вечер - 20.03.2019

Моите двајца противкандидати немаат никаков проблем со новото име, јас имам, вели професорката Гордана Силјановска-Давкова во интервју за весникот ВЕЧЕР. -За мене е најважно дека покрај поддршката на ВМРО-ДПМНЕ ја имам сета слобода да ја моделирам ...

Николоски од Брисел: Силна поддршка од ЕПП за Гордана Силјановска Давкова

Република - 20.03.2019

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП каде се дискутира за претстојните европски избори, но и за изборите за Претседател во ...

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел

Макфакс - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ заедно со кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова денеска остварија повеќе средби со европратениците во Брисел.

Поддршка за Силјановска Давкова од наследничката на Меркел, Анергет Крамп Каренбауер

Алфа - 20.03.2019

Денеска во Брисел кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова се сретна со новиот лидер на германската ЦДУ Анергет Крамп Каренбауер, наследничката на канцеларката Ангела Меркел.

Силјановска: Владата се фали со 600 милиони, а инвестирани се само 67,9 милиони евра

А1 On - 20.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова од Брисел обвини дека владата ја замајува јавноста за висината на инвестициит во текот на минатата година. „Денес сум во Брисел каде имам бројни состаноци во Европскиот парламент, Советот и во ...

Мицкоски и Силјановска во Брисел остварија средба со Едвард Кукан и европратеничката Маријана Петир

Курир - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (20 март 2019-та година) заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, во Брисел остварија средба со европратеникот и известувач во Европскиот Парламент ...

СДСМ: Силјановска сака да биде новиот Иванов

Макфакс - 20.03.2019

Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов, вели владејачкиот СДСМ преку соопштение. „Силјановска исто како и Иванов, брани криминалци, не осудува насилство, постапува исклучиво по партиските директиви на Мицкоски, ...

Брисел: Силјановска и Мицкоски во ЕПП како претставници на ВМРО-ДПМНЕ од Северна Македонија

Бриф - 20.03.2019

Христијан Мицкоски и Гордана Силјановска, лидерот на ВМРО ДПМНЕ и кандидатката за претседател на партијата, од денеска се наоѓаат во дводневна посета на Брисел, каде ќе земат учество на средбата на Европската Народна Партија.

Силјановска и Мицкоски во дводневна посета на Брисел

Фактор - 20.03.2019

Лидерот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и кандидатот за претседател на Македонија ниоминиран од најголемата опозициска партија, Гордана Силјановска Давкова, заминуваат во дводневна посета на Брисел.

Силјановска и Мицкоски во дводневна посета на Брисел

Макфакс - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и кандидатката за претседател, поддржана опозицијата, Гордана Силјаноска Давкова денеска и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија.

Поранешниот градоначалник на Аеродром повикува на обединување за Гордана Силјановска

Скопје инфо - 20.03.2019

Мислам дека ВМРО-ДПМНЕ има квалитетни кадри кои можеа да бидат кандидати за претседателските избори, но тоа е веќе завршена тема. Сега е потребно да се обединиме околу изборот на проф. Силјановска за остварување што е можно подобар резултат на ...

Силјановска му се извинува на Пендаровски за бегството на Груевски

Фокус - 19.03.2019

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски, е во бегство во Унгарија, а претседателскиот кандидат на оваа партија, Гордана Силјановска, го користи тоа за да ја нападне власта и својот противкандидат, Стево Пендаровски.

СДСМ: Одбраната на криминалот, насилството и криминалците е единствената политичка агенда на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Макфакс - 19.03.2019

Законите важат за сите подеднкво, ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Силјановска се единствените кои бранат криминалци и се против правдата, обвини СДСМ. „Одбраната на криминалот, насилството и криминалците е единствената политичка агенда на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Гордана Силјановска-Давкова: Стево, извини за тоа што ги амнестиравте вратарите на терористите

Република - 19.03.2019

Кандидатката за претседателка од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот новоотворен Твитер профил започна хаштаг #СтевоИзвини. Во првиот таков твит осудените за 27 април ги нарече терористи и саркастично му се извини на Пендаровски за ...

Силјановска-Давкова: Стево, извини што ви избега Груевски

Република - 19.03.2019

Под хаштагот #СтевоИзвини професорката Гордана Силјановска Давкова одговори на предизвикот од противкандидатот за петседател на Република Македонија Стево Пендаровски да се извини. Силјановска секој ден му се „извнува“ на Пендаровски за апсурдни ...

Коневски: Сите кои не се согласуваат со политиките на Мицковски се тргнати на страна

24Инфо - 19.03.2019

Не го коментира бегството на Груевски, а за Силјановска вели дека има позитивно мислење. Во моментов не е политички активен, иако на хартија стои дека е советник во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ.

И пожарите станаа дел од кампањата на Силјановска

AKO - 19.03.2019

,,Една шума сечат, друга гори. Воздухот ни го земаат. Ќе им дозволиме ли да продолжат? Размислете! Вие го имате одговорот. Вие и вашите пријатели, соседи и колеги…. “. Ова е пораката која утрината е испратена преку ФБ страницата на кандидатката за ...

Јакимовски е осомничен за проневера на огромни средства а неговото приведување за Силјановска е шокантно

iPortal - 19.03.2019

Ги брани ли насилството и криминалот, кандидатката на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова? Ако изминативе денови, Силјановска не ја поздрави одлуката на судот да ги прогласи за виновни насилниците ...

Силјановска: Оние кои победија под мотото живот се причина што младите си заминуваат

Скопје1 - 19.03.2019

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вчерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа истакна дека на средбата со граѓаните кои што ги имаше изминатиот период ...

СДСМ: Силјановска повторно во одбрана на криминалците

24Инфо - 19.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска, повторно се стави во одбрана на криминалот и криминалците. Со таквото однесување, Силјановска уште еднаш потврди дека и таа исто како и Мицкоски и Иванов припаѓа на матрицата на Никола ...

Средба Мицкоски – Каранбауер на собранието на ЕНП во Брисел

Press24 - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел оствари разговор со лидерката на владејачката германска партија ЦДУ Крамп Каранбауер.

Силјановска Давкова: Македонија преживува премрежија, време е да ја кренеме на нозе

Press24 - 20.03.2019

Професорката и кандидатка за претседател на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова во интервју за весникот ВЕЧЕР, вели дека нејзините против кандидати немаат проблем со новото име, но таа има.

Николоски од Брисел: Силна поддршка од ЕПП за Гордана Силјановска Давкова

Курир - 20.03.2019

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП каде се дискутира за претстојните европски избори, но и за изборите за Претседател во ...

Мицкоски и Силјановска Давкова на средби со европратеници во Брисел

Канал5 - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија поддржан од ВМРО-ДПМНЕ,Гордана Силјановска Давкова денеска остварија повеќе средби со европратениците во Брисел.

ГСД до владата: Доста е со популизам и замајување, време е за вистината, за правото и правдата

Алфа - 20.03.2019

Кандидатот за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова на својот фејсбук профил објави остри критики кон владата која, како што вели, се фали со наводни 600 милиони евра странски инвестиции.

Мицкоски и Силјановска во Брисел остварија средба со Едвард Кукан и европратеничката Маријана Петир

Нетпрес - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (20 март 2019-та година) заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, во Брисел остварија средба со европратеникот и известувач во Европскиот Парламент ...

Костадинов: Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов

Канал5 - 20.03.2019

Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов. Силјановска исто како и Иванов, брани криминалци, не осудува насилство, постапува исклучиво по партиските директиви на Мицкоски, промовира политики проитв напредокот, притив ЕУ ...

Мицкоски и Силјановска Давкова во Брисел на Собрание на ЕНП

Сител - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски и кандидатот за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ г-ѓа. Гордана Силјаноска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија.

Силјановска до Пендаровски: Стево извини што ви избега Груевски

Press24 - 19.03.2019

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски, е во бегство во Унгарија, а претседателскиот кандидат на оваа партија, Гордана Силјановска, го користи тоа за да ја нападне власта и својот противкандидат, Стево Пендаровски.

СДСМ:Законите важат за сите подеднакво

Вечер - 19.03.2019

Одбраната на криминалот, насилството и криминалците е единствената политичка агенда на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски. ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол за урнисување на правниот поредок, денес не може да се помири со тоа што конечно функционира правната ...

Силјановска: Стево, извини што ви избега Груевски

Нетпрес - 19.03.2019

Под хаштагот #СтевоИзвини професорката Гордана Силјановска Давкова одговори на предизвикот од противкандидатот за петседател на Република Македонија Стево Пендаровски да се извини. Силјановска секој ден му се „извнува“ на Пендаровски за апсурдни ...

Коневски: Мицкоски е неискусен и прави многу грешки – Силјановска тешко да победи

iPortal - 19.03.2019

Мицкоски е многу неискусен политичар кој направи многу грешки, вели поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски во интервју за 24 инфо. Коневски вели дека Гордана Силјановска е добро решение за претседател на Македонија но дека коалиционите ...

Коневски за 24инфо: Сите кои не се согласуваат со политиките на Мицковски се тргнати на страна

iPortal - 19.03.2019

Не го коментира бегството на Груевски, а за Силјановска вели дека има позитивно мислење. Во моментов не е политички активен, иако на хартија стои дека е советник во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Силјановска се стави во одбрана на криминалот

Канал5 - 19.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска, повторно се стави во одбрана на криминалот и криминалците. Со таквото однесување, Силјановска уште еднаш потврди дека и таа исто како и Мицкоски и Иванов припаѓа на матрицата на Никола ...

Средба Мицкоски – Каранбауер на собранието на ЕНП во Брисел

24Инфо - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел оствари разговор со лидерката на владејачката германска партија ЦДУ Крамп Каранбауер.

Силјановска Давкова: Моите противкандидати немаат проблем со новото име, но јас имам!

Република - 20.03.2019

Професорката и кандидатка за претседател на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова во интервју за весникот ВЕЧЕР, вели дека нејзините противкандидати немаат проблем со новото име, но таа има.

Николоски од Брисел: Силна поддршка од ЕПП за Гордана Силјановска Давкова

Нетпрес - 20.03.2019

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП каде се дискутира за претстојните европски избори, но и за изборите за Претседател во ...

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел: Македонија и граѓаните се во лоша состојба поради лошите ...

Курир - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска остварија повеќе средби со европратениците ...

Силјановска се пофали дека добила поддршка од наследничката на Меркел

AKO - 20.03.2019

,,Денеска во Европскиот Парламент се запознав со Европската народна партија и се сретнав со многу европски политичари. Добив поддршка од Дорис Пак со која разменивме мислења за улогата на жените во политиката.

Кукан: Власта да обезбеди услови за фер и демократски избори

+инфо - 20.03.2019

Во Република Македонија е загрозена правната држава и владеењето на правото и земјатасе соочува со широко распространета појава на корупција што е и нотирано во релевантни извештаи на меѓународни организации, му се пожалил на европратеникот Едвард ...

Костадинов: Силјановска е партиски послушник како Иванов, брани криминалци и насилство, а делува по налог на Мицкоски

iPortal - 20.03.2019

Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов. – рече денесна Костадин Костадинов, потпарол на СДСм и пратеник. Силјановска исто како и Иванов, брани криминалци, не осудува насилство, постапува исклучиво по партиските ...

Мицкоски и Силјановска Давкова во Брисел на Собрание на ЕНП

Канал5 - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски и кандидатот за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ г-ѓа. Гордана Силјаноска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија.

СДСМ: Одбраната на криминалот, насилството и криминалците е единствената политичка агенда на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

24Инфо - 19.03.2019

Законите важат за сите подеднкво, ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Силјановска се единствените кои бранат криминалци и се против правдата, обвини СДСМ. „Одбраната на криминалот, насилството и криминалците е единствената политичка агенда на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Силјановска до Пендаровски: Извини што ви избега Груевски

Скопје1 - 20.03.2019

Под хаштагот #СтевоИзвини професорката Гордана Силјановска Давкова одговори на предизвикот од противкандидатот за петседател на Република Македонија Стево Пендаровски да се извини. Силјановска секој ден му се „извнува“ на Пендаровски за апсурдни ...

СДСМ: Силјановска повторно во одбрана на криминалците

Скопје1 - 19.03.2019

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска, повторно се стави во одбрана на криминалот и криминалците. Со таквото однесување, Силјановска уште еднаш потврди дека и таа исто како и Мицкоски и Иванов припаѓа на матрицата на Никола ...

Лидерката на владејачката германска ЦДУ, Каранбаурер со поддршка за Силјановска на изборите

Курир - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел оствари разговор со лидерката на владејачката германска партија ЦДУ Крамп Каранбауер.

Силјановска: Многу скоро јавноста ќе се убеди дека сум личност, а не нечија марионета

Скопје1 - 21.03.2019

Професорката и кандидатка за претседател на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова во интервју за весникот ВЕЧЕР, вели дека нејзините противкандидати немаат проблем со новото име, но таа има.

Мицкоски и Силјановска во Брисел на средби со европратениците

ТВ21 - 20.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска остварија повеќе средби со европратениците ...

Силјановска доби поддршка од наследничката на Меркел

Магазин - 20.03.2019

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска во офанзива и во ,,лута,, борба со правдата и вистината. Брисел треба сериозно да биде информиран за состојбите во Македонија а не Власта да им прикажува лажна слика.