Македонија на СП: Кире број еден, голмани за „10-ка“, Кузмановски ветува, Талески пак ништо!

Спортски - 25.01.2021

Македонија со пет порази и една победа го заврши настапот на Светското првенство во Египет. Настапот за македонската спортска јавност беше разочарување поради тоа што ракометарите не навикнаа на многу повеќе.

Лазаров и кога не игра е број еден, Кузмановски излезе од „сенката“, Костески е иднината!

SportSport

СТАТИСТИКА: Кој даде најмногу голови, кој мина најмногу време на терен, кој направи најмногу грешки…(ФОТО)

24 Ракомет

Лазаров прв стрелец, Костески најпријатно изненадување, Кузмановски најмногу на терен

Gol.mk

Кирил Лазаров се запиша во историјата, го постигна 500-от гол на големите натпреварувања!

Република

Рекордно остварување на легендарниот Кире Лазаров

Канал5

Капа долу, капитену – Кирил Лазаров е најголемиот!

TopSport

Дерби Нетпрес Екипа Спортманија Спортклуб Н.Македонија Слободен Печат Gol.mk

Sport M - 25.01.2021

Македонската ракометна репрезентација вчера го одигра последниот меч на СП во Египет. Учеството на Мундијалот го заврши со пораз од Белорусија со 30:26. Билансот на СП во Египет за нашите ракометари е една победа и пет порази од шест меча.

24 Ракомет - 24.01.2021

Македонската репрезентација со пораз од Белорусија го заврши СП, со натпревар без резултатско значење за двете екипи, и единствено за да се избегне последното место во групата. Во изедначено прво полувреме Македонија го диктираше текот на мечот и ...

Дадовме 26 гола, но премногу промашувавме!

SportSport

Леташе цепелин, имаше и гол „А-ла Лазаров“ – Македонија го одигра најдоброто полувреме против фаворит на Мундијалот

Спортманија

Ракометарите веруваа во позитивен резултат, но недоволно за изненадување, крај со пораз

Спортманија

Лазаров е „играч на мечот“ против Белорусија

24 Ракомет

Македонија со најдобро прво полувреме, но Белорусија се радуваше и со пораз го завршивме СП!

Во Центар

Добар натпревар 40 минути, а потоа - пораз и од Белорусија!

24 Вести

24 Ракомет ТВ21 Слободен Печат Вечер Прес Екипа SportSport Sport M Sport M

Брестовац: Игравме на победа, но направивме многу грешки во вториот дел

МКД - 24.01.2021

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац вели дека една од причините за поразот од Белорусија се и проблемите поради повреди. Брестовац вели дека не размислувале за конечен пласман на првенството, но против Белорусија ...

Брестовац: Една од причините за поразот се многуте повреди

Sport 1

Брестовац: Грешките и повредите причина за поразот, не мислевме на пласманот, игравме на победа

24 Ракомет

Лазаров лидер како и обично, што се случи со Талески на овој Мундијал?

Gol.mk

Во Центар 24 Ракомет Gol.mk Дриблинг SportSport Дриблинг Слободен Печат Спортклуб

Лазаров: Го допревме дното

Курир - 23.01.2021

Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонската ракометна репрезентација со бледите изданија на Светското првенство го „допре дното“ и оти сега е потребна макотрпна работа за враќање на старите патеки.