TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажна вест е наводната престрелка во Ченто

Centar - 13.05.2021

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие ...

Тешка сообраќајна несреќа во Ченто

Фокус - 13.05.2021

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската населба Ченто, во близина на последна 23-ка. Очевидци за Фокус велат дека лице со возило БМВ со голема брзина пресекло пат на комбе, по што возилото се забило во дрво, а комбето се превртело.

Тешка сообраќајка несреќа вечерва во скопската населба Ченто (ВИДЕО)

ТВ21 - 13.05.2021

Тешка собораќајна несреќа вечерва се случила во Ченто, во близина на последна станица на 23-ка, јавува ТВ21. Според информациите до кои дојде ТВ21, возило бегало од полициска потера, и со голема брзина пресекло пат на комбе, и удрило во дрво, а ...

Нова крвава пресметка во Скопје

Канал5 - 13.05.2021

По вчерашната престрелка во Бутел , кога беше убиен Камер Идризи , вечерва во Ченто се случи нова престрелка. Според неофицијалните информации објавени од повеќе медиуми , имало жртви и ранети во вечерашната престелка на крстосница во населбата ...

И вечерва пукање: Престрелка во Ченто

Вечер Прес - 13.05.2021

Во скопската населба Ченто, вечерва имало престрелка, а очевидци за порталот Нетпрес , велат дека има ранети и убиени. Од МВР се уште нема официјално соопштение за престрелката во Ченто. Според порталот, неофицијално, престрелката е поврзана со ...

Ранети и убиени има во престрелката во Ченто

+инфо - 13.05.2021

Неофицијално, станува збор за пресметка на подземјето и дека оваа престрелка се надоврзува на убиството во Бутел. Вечерва на семафорите во Ченто во Скопје имало престрелка, а според очевидци имало ранети и убиени, објави „ Нетпрес “.

Видео од тешката сообраќајка кај Ченто, сепак имало полициска потера

Lider - 13.05.2021

Тешка собораќајна несреќа вечерва се случила во Ченто, во близина на последна станица на 23-ка. Според информациите, возило бегало од полициска потера, и со голема брзина пресекло пат на комбе, и удрило во дрво, а комбето се превртело.

МВР демантира дека имало било каква престрелка во Ченто и мртви

Денешен - 13.05.2021

Вечерва на социјалните мрежи се споделуваше информација дека имало престрелка во населбата Ченто и четири мртви лица. Од МВР ги демнатираат таквите информации. Престрелка немало, уште помалку повредени и загинати.

(ДПЛ) Тешка сообраќајка вечерва во Скопје!

Expres - 13.05.2021

Вечерва во Скопската населба Ченто се случила тешка сообраќајна несреќа во која има повредени. Според информации за кои засега нема потврда од Министерството за внатрешни работи, на потегот меѓу последната и претпоследната станица на автобусот број ...

Престрелка во Ченто, има ранети и убиени

Нетпрес - 13.05.2021

Вечерва на семафорите во Ченто во Скопје имало престрелка. Очевидци велат дека има ранети и убиени. Неофицијално, станува збор за пресметка на подземјето и дека оваа престрелка се надоврзува на убиството во Бутел.

Нова мафијашка пресметка во Скопје, овојпат во Ченто

Lider - 13.05.2021

Неофицијално, станува збор за пресметка на подземјето и дека оваа престрелка се надоврзува на убиството во Бутел. Вечерва на семафорите во Ченто во Скопје имало престрелка, а според очевидци имало ранети и убиени, објави „Експрес.мк“.

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје!

Курир - 13.05.2021

Вечерва во Скопската населба Ченто се случила тешка сообраќајна несреќа во која има повредени. Според информации за кои засега нема потврда од Министерството за внатрешни работи, на потегот меѓу последната и претпоследната станица на автобусот број ...

Тешка сообраќајна несреќа во Ченто

Lider - 13.05.2021

Неофицијално, станува збор за пресметка на подземјето и дека оваа престрелка се надоврзува на убиството во Бутел. Вечерва во Скопската населба Ченто се случила тешка сообраќајна несреќа во која има повредени.

Тешка сообраќајна несреќа во Ченто

Либертас - 13.05.2021

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската населба Ченто, во близина на последна 23-ка. Очевидци за Фокус велат дека лице со возило БМВ со голема брзина пресекло пат на комбе, по што возилото се забило во дрво, а комбето се превртело.

МВР: Лажна вест е наводната престрелка во Ченто

Локално - 13.05.2021

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени, соопштија вечерва од МВР. Оттаму апелираа до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на ...

Демант од МВР за наводната престрелка вечерва во населба Ченто, вистината е за случена тешка сообраќајна несреќа

Порта - 13.05.2021

Стигна демант и од МВР, каде што го наведуваат следново: Дел од порталите вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања ...

Лажна е веста за пукање и жртви во Ченто, велат од МВР

360 степени - 13.05.2021

Дел од медиумите објавија вест за наводен инцидент во скопската населба, повикувајќи се на неофицијални информации и потсетувајќи на настанот во Бутел Лажна е веста дека вечерва имало престрелка, жртви и повредени во скопската населба Ченто.

(Видео) МВР: Лажна вест е престрелката во Ченто, имало сообраќајка

24Инфо - 13.05.2021

МВР демантира дека вечерва имало пукање и убиство во Ченто. -Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени.

Лажна вест е наводната престрелка во Ченто

Независен - 13.05.2021

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени, соопштија вечерва од Министерството за внатрешни работи. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви ...

МВР демантира: Нема пукање во Ченто, има сообраќајна несреќа

Република - 14.05.2021

Вечерва на социјалните мрежи се споделуваше информација дека имало престрелка во населбата Ченто и четири мртви лица. Од МВР за „Република онлајн“ потврдија дека не добиле пријава за таков настан и ги демантираа гласините.

МВР демантира дека имало било каква престрелка во Ченто

Вечер Прес - 14.05.2021

Од МВР вечерва стигна демант по повод веста за наводна пресметка во населбата Ченто, каде што го наведуваат следново: Дел од порталите вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени.

Тешка сообраќајна несреќа кај последна 23-ка во Ченто

Вечер Прес - 14.05.2021

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопската населба Ченто, во близина на последна 23-ка. Очевидци за Фокус велат дека лице со возило БМВ со голема брзина пресекло пат на комбе, по што возилото се забило во дрво, а комбето се превртело.

МВР: Во Ченто немаше престрелка туку сообраќајна несреќа

MakPress - 14.05.2021

Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. МВР апелира до граѓаните да не наседнуваат на вакви подметнувања и да не веруваат на лагите кои ги пласираат овие ...