TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Палмеирас како никој друг во историјата на фудбалот

Екипа - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас се освојувачите на Копа Либертадорес откако во финалето одиграно во Монтевидео го победија Фламенго со 2-1 по продолженија. Палмиерас прв поведе во 5. минута со голот на Рафаел Веига, но госите стигнаа до израмнување преку ...

ВИДЕО: Падна како покосен од допир на судијата, епски момент на меч во Копа Либертадорес

Дриблинг - 28.11.2021

Дајверсон од екипата на Палмеирас со потег кој се прераскажува, се обиде да одглуми фаул, да задржи време, неговиот тим водеше со 2-1, и на крај успеа да ја одбрани титулата во финалето на Копа Либертадорес.

ВИДЕО: Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Слободен Печат - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас по продолженијата со 2:1 го совладаа Фламенго во финалето на Копа Либертадорес кое се играше во Монтевидео и ја одбранија титулата клупски шампион во Јужна Америка.

Ова е за Оскар: Судијата го допре, тој падна како покосен🎥

Спортски - 28.11.2021

Синоќа се играше големото бразилско дерби помеѓу Палмеирас и Фламенго и тоа во финалето на Копа Либертадорес. Палмеирас славеше со 2:1 и повторно стана шампион на Јужна Америка, но една сцена денес е главна тема.

Евтин глумец – не друже, не беше противнички играч, судијата беше (снимка)

Таратур - 28.11.2021

Синоќа се играше големото бразилско дерби помеѓу Палмеирас и Фламенго и тоа во финалето на Копа Либертадорес. Палмеирас славеше со 2:1 и повторно стана шампион на Јужна Америка, но една сцена денес е главна тема.

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

24 Вести - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0). Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на ...

Циркус на годината: Го реши финалето во Копа Либертадорес, па симулираше удар од судијата Питана! (Видео)

Дерби - 28.11.2021

Палмеирас го одбрани приматот крал на клупскиот фудбал во Јужна Америка откако изминатава вечер славеше во големото финале во Копа Либертадорес, што значеше одбрана на титулата освоена минатата година.

Го надмина и Нејмар, аматерско симулирање на Дејверсон во финалето на Копа Либертадорес (Видео)

Спортманија - 28.11.2021

Во последните моменти од финалето на Копа Либертадорес, фудбалерот на Палмеирас, Дејверсон, се обидуваше на неспортски начин да одглуми фаул и да задржува време, бидејќи неговиот тим водеше со 2-1, и на крај ја одбрани титулата.

Го надмина и Нејмар, аматерско симулирање на Дејверсон во финалето на Копа Либертадорес (Видео)

Курир - 28.11.2021

Во последните моменти од финалето на Копа Либертадорес, фудбалерот на Палмеирас, Дејверсон, се обидуваше на неспортски начин да одглуми фаул и да задржува време, бидејќи неговиот тим водеше со 2-1, и на крај ја одбрани титулата.

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес по неверојатна грешка на одбраната

Кајгана - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија титулата најдобар јужноамерикански тим откако синоќа во финалето на Копа Либертадорес во Монтевидео го совладаа Фламенго со 2:1. Палмеирас поведе во 5.

ВИДЕО: Палмеирас по продолженија го сруши Фламенго и ја одбрани јужноамериканската круна

Gol.mk - 28.11.2021

Јужна Америка и КОНМЕБОЛ федерацијата го крунисаа својот клупски владетел. Бразилската доминација продолжува, откако во дуелот на две екипи од најфудбалската земја, Палмеирас го совлада Фламенго со 2-1 по продолженија и стана победник на Копа ...

ФИНАЛЕ КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС: Палмеирас повторно шампион на Јужна Америка! (ВИДЕО)

Екипа - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас го одбранија трофејот најдобри во Јужна Америка, откако во финалето во овогодинашниот Копа Либертадорес го победија Фламенго со 2:1 по продолженија во мечот одигран во Монтевидео. Палмиерас во водство стигна во 6.

Играч на Јунајтед направи катастрофална грешка, Палмеирас е старо-нов шампион на Јужна Америка (ВИДЕО)

Дерби - 27.11.2021

Вечерва во Монтевидео се играше големото финале на Копа Либертадорес, финале меѓу Палмеирас и Фламенго која им припадна на „домаќините“ со 2-1 по продолженијата. Ова беше дуел во кој статусот на фаворит го имаше Фламенго кој во своите редови има ...

Трета круна во Копа Либертадорес: Палмеирас остана владетел во Јужна Америка!

Sport 1 - 27.11.2021

Палмеирас остана фудбалски владетел во Јужна Америка откако вечерва после продолженија го победи Фламенго во бразилското финале на „Сентенарио“ во Монтевидео за да дојде до третата круна првак на Копа Либертадорес во својата историја.

Херојот на Палмеирас го има најглупавиот обид за глума во историјата (ВИДЕО)

Sport 1 - 27.11.2021

Дејверсон е херој на Палмеирас вечерва во финалето во Копа Либертадорес откако со неговиот гол во 95-та минута, само четири откако влезе во игра му донесе нова, трета титула јужноамерикански првак, на својот тим, кој останува владетел откако ја ...

Неверојатна грешка го реши првакот во Лига шампиони на Јужна Америка (Видео)

Спортманија - 28.11.2021

Палмеирас ја одбрани титулата за најдобар тим во Копа Либертадорес, натпреварување кое ја има истата вредност како Лигата на шампиони во Европа. Во финалето кое се играше во Монтевидео, Уругвај, Палмеирас со 2:1 славеше над бразилскиот ривал ...

Палмеирас по третпат стана шампион во Копа Либертадорес!

24Фудбал - 28.11.2021

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес откако во финалето по 120 минути игра го совлада Фламенго со 2-1. Палмеирас двапати по ред, а вкупно трипати станува шампион на Јужна Америка, во бразилското финале тие беа подобри од Фламенго.

Палмеирас по третпат стана шампион во Копа Либертадорес (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2021

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес откако во финалето по 120 минути игра го совлада Фламенго со 2-1. Палмеирас двапати по ред, а вкупно трипати станува шампион на Јужна Америка, во бразилското финале тие беа подобри од Фламенго.

Невидена комедија на финалето од Копа Либертадорес, судијата го допре, а тој падна како покосен да се преправа! (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2021

По 120 минути игра Палмеирас со 2-1 го победи Фламенго и го освои Копа Либертадорес, а еден момент во самиот финиш беше посебно интересен. Мечот во регуларниот дел беше 1-1. Па се премина кон продолженија.

Судијата го допре, а тој падна како покосен и почна да глуми фаул! (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2021

По 120 минути игра Палмеирас со 2-1 го победи Фламенго и го освои Копа Либертадорес, а еден момент во самиот финиш беше посебно интересен. Мечот во регуларниот дел беше 1-1. Па се премина кон продолженија.

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес (видео)

SportMedia - 27.11.2021

Палмеирас по третпат во историјата е освојувач на најпрестижното клупско натпреварување во Јужна Америка, Копа Либертадорес. Во големото финале вечерва во Монтевидео, Палмеирас по продолженија славеше со 2:1 над лутиот бразилски ривал, Фламенго и ја ...

„Златна малина“ за лошата глума: Судијата го допре по грбот, тој падна како покосен (ВИДЕО)

Локално - 28.11.2021

Знаеме дека јужноамериканските фудбалери сакаат да симулираат, а сега имаме еден кој тоа го подигна на повисоко ниво. Во саботата, Палмеирас го победи Фламенго со 2-1 по продолжение и го освои Копа Либертадорес.

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Опсервер - 28.11.2021

ript> – Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0).

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Либертас - 28.11.2021

Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на Фламенго вродија со плод во 72 минута кога Габриел Барбоса го израмни резултатот на 1:1. Голот на одлука дојде во петтата минута од продолжението, откако Дејверсон искористи голема ...

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Курир - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0). Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на ...

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Zoom - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0). Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на ...

Јужна Америка: Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

Денешен - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0). Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на ...

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

MakPress - 28.11.2021

Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со 2:1 (1:1, 1:0). Палмеирас поведе во 6 минута преку Рафаел, а бројните напади на ...

Вечерва ќе биде познат новиот јужноамерикански шампион!

SportMedia - 27.11.2021

Вечерва, со почеток од 21:00 часот по македонско време за титулата шампион на Јужна Америка ќе се борат бразилските Палмеирас и Фламенго. Финалето на популарниот Копа Либертадорес (јужноамериканска ЛШ) се игра на стадионот „Сентенарио“ во ...