TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петок 13-ти декември: Еве кои опасности ви претат и како да ги избегнете!

Слободен Печат - 13.12.2019

Петок 13-ти е застрашувачки ден за многумина. Астролозите ги наброиле главните опасности со кои знаците од зодијакот можат да се соочат денес. ОВЕН Овенот го чека опасност во полето на романтичните и деловните односи.

Тврдоглави и горделиви – хороскопски знаци кои не прифаќаат наредби

Кајгана - 13.12.2019

Овие хороскопски знаци не можат да поднесат некој друг да им наредува и шефува. Ова најчесто им претставува проблем на професионален план затоа што не можат да поднесат некој да им наредува и да им „соли памет“ како треба да работат.

Најпознатиот астролог открива: Овие три знаци ги очекуваат големи пари во јануари 2020!

Убавина и Здравје - 13.12.2019

Биковите досега сите успеси ги постигнуваа со напорна работа и трпение. Во јануари 2020 конечно може да се опуштите Се ближи новата година и сите се љубопитни да дознаат какви промени ќе им донесе, па познатите астролози јавно ги споделиле своите ...

ЌЕ БИДАТ ГЛАВНИ: Хороскопски знаци кои ќе владеат во 2020

Хаштаг - 13.12.2019

Ако сте меѓу овие знаци, имате причина да почeстите, бидејќи дефинитивно ќе ви оди супер и ќе се чувствувате среќни. Близнаци Во новата година на Близнаците е семејната среќа и целосната хармонија дома.

Три хороскопски знаци кои се големи говорници и лидери

Кумановски м. - 13.12.2019

Некој е роден со талент за лидерство, додека други се пасивни по природа. Лавот, Близнаците и Водолиите секогаш наоѓаат начин да се издвојат во општеството. Тие се многу отворени и комуникативни и обожаваат да ги преземаат работите во свои раце ...

Какви се хороскопските знаци на новогодишната ноќ ?

Алсат-М - 13.12.2019

Ако имате бар основно познавање од астрологија, веројатно веднаш би ги идентификувале хороскопските знаци во толпата. Секој хороскопски знак си има својствен белег, нагласена карактеристика која излегува на површина во различни ситуации.

Овие три хороскопски знаци најтешко изјавуваат љубов!

Слободен Печат - 13.12.2019

Добро е да го знаете ова... Личностите родени во овие хороскопски знаци изговарањето на зборот „те сакам“, претставува голем предизвик – пишува „Космополитен“. Се работи за претставниците на следниве знаци: Стрелец Стрелците се личности кои не ...

Немојте да се замерувате со овие хороскопски знаци затоа што ве чека ладна одмазда

Кафе пауза - 13.12.2019

Дали познавате луѓе кои, кога се шегувате на нивна сметка, кисело се насмевнуваат, се лутат за најмала ситница и потоа се одмаздуваат кога најмалку очекувате? Тие луѓе најверојатно се родени во еден од овие три хороскопски знаци.

(ВИДЕО) Павле Глоба, најпознатиот руски астролог најавува: Овие три знаци од јануари 2020. ги чекаат големи пари!

Екран - 13.12.2019

Биковите се до сега се’ постигнувале со напорна работа, трпеливост и трудоубивост. Јануари 2020. е вистинското време да се опуштите… Новата година се приближува, сите се љубопитни што побргу да дознаат какви промени ќе донесе, па славниот руски ...

Луѓето во овие 4 хороскопски знаци најчесто се враќаат на нивните поранешни партнери

Нане - 13.12.2019

Во морето на причини зошто луѓето се помируваат со својата поранешна љубов, и хороскопскиот знак има влијание. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликација Хороскоп на македонски јазик , која можете ...

Дневен хороскоп за 13.12.2019: Вагите треба полесно да простуваат, Јарците да побараат совет

Црнобело - 13.12.2019

Дали овој петок 13-ти ќе биде вашиот среќен ден или сепак ќе верувате дека има нешто баксузно? Како ќе заврши работната недела, судејќи по ѕвездите и ...

Овие 4 хороскопски знаци се најуспешни на училиште

Хаштаг - 12.12.2019

Девица Девицата е меѓу најуспешните хороскопски знаци. Таа е посветена и не застанува на ништо за да ги постигне своите цели. Колку е слатка и љубезна толку е и тврдоглава. Нема ограничување за девицата. Шкорпија Шкорпијата има вродена харизма.

Овие три хороскопски знаци најтешко искажуваат љубов

Точка - 12.12.2019

Тие не се лесни на зборови, ниту во искажување на чувства. На луѓето родени во овие знаци на зодијакот, изговарањето на зборовите „те сакам“ им претставува голем предизвик, па не се надевајте на тоа во првите месеци од врската.

Овие хороскопски знаци се најдобрите љубовни советници

Кафе пауза - 12.12.2019

Не се сите вешти при давањето совети, особено ако станува збор за љубовни. Но, астролозите тврдат дека овие три хороскопски знаци поседуваат карактеристики што ги прават одлични љубовни советници, па токму затоа тие и самите имаат среќа во љубовта.

Секој хороскопски знак ќе има само еден најсреќен ден во 2020 година – дознајте кој е вашиот?

Вистина.мк - 12.12.2019

Нова година – нови можности во сите области од вашиот живот. Пари, кариера, здравје, љубов… Секој хороскопски знак ќе има еден навистина среќен ден во 2020 година, а вие дознајте кој ќе биде вашиот најсреќен ден и гледајте да не го пропуштите.

Каква смисла за хумор поседува секој од хороскопските знаци?

Lady - 12.12.2019

Откријте кој знак колку е духовит и како другите луѓе ве доживуваат вас : Овен Овие луѓе имаат груба смисла за хумор, поради што честопати се погрешно сфатени од другите луѓе. Најмногу уживаат во вицеви за војска.

Дневен хороскоп за 12.12.2019: Лавовите да не се форсираат, Рибите да не веруваат на сè што ќе слушнат

Црнобело - 12.12.2019

Дали денешниот ден ќе се покаже како среќен и успешен за вашиот хороскопски знак? Што предвидуваат ѕвездите на разни полиња од ...

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Сител - 11.12.2019

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство. Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот! Еве за кои 4 ...

Како стареат така стануваат полоши внимавајте со овие 3 знаци

Женски магазин - 11.12.2019

Девица Девицата доаѓа во прв план. Се карактеризира со исклучителна себичност и силна желба за совршенство. Двата квалитети зајакнуваат со возраста. Тие престануваат да се придржуваат кон мислењето дури и на нивните најблиски луѓе, природно, ова го ...

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

4NEWS - 11.12.2019

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство. Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот! Еве за кои 4 ...

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Кумановски м. - 12.12.2019

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство. Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот! loading...

Четири хороскопски знаци кои важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Press24 - 12.12.2019

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство. Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот! Еве за кои 4 ...

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Скопје24 - 12.12.2019

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство. Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот! Еве за кои 4 ...

Најсреќниот ден во 2020 година за секој хороскопски знак

Скопје24 - 12.12.2019

Со доаѓањето на новата година доаѓаат и нови можности во сите области од вашиот живот, од пари и кариера до љубов. Земете календар и пенкало затоа што секој хороскопски знак ќе има еден навистина среќен ден во 2020 година, а вие не сакате да го ...

Луѓето во овие 4 хороскопски знаци најчесто се враќаат на нивните поранешни партнери

Скопје24 - 13.12.2019

Во морето на причини зошто луѓето се помируваат со својата поранешна љубов, и хороскопскиот знак има влијание. Секако, сето тоа зависи од голем број фактори, но ако некој верува во карактеристиките на луѓето според хороскопот, Овните, Бикови, ...

Припадниците на овие три хороскопски знаци најтешко изјавуваат љубов

Екран - 13.12.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие не се лесни на зборови, ниту во искажување на чувства.

Најпознатиот астролог открива: Овие три хороскопски знаци ги очекуваат големи пари во јануари 2020та

Кумановски м. - 13.12.2019

Новата година се приближува, сите се љубопитни да дознаат какви промени ќе донесе што е можно поскоро, па славниот руски астролог Павло Глоба реши јавно да ги сподели своите предвидувања во врска со финансиската состојба.