TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие суплеметни не ги земајте заедно: правилната комбинација и времето се клучни за здравјето

НМД - 08.03.2021

Витамините и минералите се супстанции неопходни за нормално функционирање на нашето тело. Тие се одговорни за правилниот тек на сите процеси во организмот почнувајќи од работата на срцето до убава и нежна кожа.

Зошто е битен витаминот „Д“ и што може дополнително да предизвика

Порта - 07.03.2021

Кога имате мигрена, силната сончева светлина може да биде иритирачка. Но, редовното криење од сончевите зраци исто така може да придонесе за развој на овие главоболки. Ниското ниво на витамин Д што го произведува нашето тело кога е изложено на ...

Витаминот Б12 се смета за главно оружје против тешки болести: Еве во која храна го има најмногу и што се лекува!

Екран - 06.03.2021

Витаминот Б12 или кобаламин е неопходна и многу важна компонента за здравјето на луѓето, тој влегува во организмот само преку храна, затоа е многу важно да се следи нивото на овој витамин во организмот.

Дознајте кој витамин е од витално значење за заштита на срцето

iPortal - 06.03.2021

Уште еден елемент од „витаминската азбука“ за кој можеби не сте чуле порано, а сега ќе се искачи на врвот на вашата листа, е витаминот К! Најновиот витамин на сцената има еден тон придобивки за внатрешноста на вашето тело и за неговото подолго ...