TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп за Меган Маркл: Мислам дека го искористи принцот Хари

Канал5 - 01.12.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека Меган Маркл го искористила принцот Хари. Во интервјуто што го даде за GB News, Трамп зборувал за неговиот наследник Џо Бајден и британскиот премиер Борис Џонсон, а најголемо внимание ...

Меган е грда, го уништи односот на Хари со семејството, само го користи – Трамп повторно ја нападна Меган

ММС - 01.12.2021

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, се приклучи на редот на мразителите на Меган Маркл, војвотката од Сасекс. Тој рече дека таа не ја почитува кралицата Елизабета Втора и манипулира со принцот Хари, уништувајќи ...

„Не ја сакав од првиот ден, ужасно го користеше Хари“ – Трамп проговори за Меган Маркл

Press24 - 01.12.2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, во интервју за ГБ Њуз, истакна дека никогаш не бил обожавател на Меган Маркл, и верува дека таа го искористила принцот Хари. "Не сум нејзин обожавател. Не ја сакав од првиот ден.

Трамп за Меган Маркл: Таа го искористи принцот Хари

24Инфо - 01.12.2021

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп изјави дека Меган Маркл, војвотката од Сасекс не ја почитува кралицата Елизабета Втора и манипулира со принцот Хари, уништувајќи ги неговите односи со семејството.

Принцот Чарлс остро ги негираше обвинувањата за неговите наводни расистички коментари за својот внук!

Во Центар - 01.12.2021

Приватната канцеларија на принцот Чарлс (73) ги негираше тврдењата од новата книга за кралското семејство, во која се наведува дека токму тој шпекулирал и зборувал негативни работи за бојата на кожата на идните деца на принцот Хари (37) и неговата ...

Во британските весници имало 843 написи за Меган Маркл во период од две години

Press24 - 01.12.2021

Принцот Хари и Меган Маркл, војводата и војвотката од Сасекс ја шокираа јавноста кога на 8 јануари објавија дека ја напуштаат функцијата високи членови на кралското семејство. Една од најзначајните промени што парот ги прави е да им ограничи пристап ...

Доналд Трамп во ново интервју: „Меган Маркл ја повреди кралицата и го искористи Хари“

Црнобело - 01.12.2021

„Не сум фан на Меган. Не бев ниту од првиот ден. Мислам дека Хари е ужасно искористен и дека еден ден ќе се кае. Ќе се кае што си ја уништи врската со неговото семејство и што ја повреди кралицата“, вели Доналд Трамп.

Новата книга за кралското семејство го обвинува принцот Чарлс за расизам

Точка - 30.11.2021

Книгата на Кристофер Андерсен "Brothers and Wives: Inside The Private Lives of William and Kate, Harry and Meghan" носи нови детали во однос на кралското семејство, а изнесува прилично контроверзни тврдења каде принцот Чарлс е обвинет за расизам.