TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПОШТИ СЕ ЗАКАНИЈА СО ШТРАЈК: Доведени се во прашање повеќе од 2.000 работни места

Фактор - 16.04.2024

Вработените во Пошти се закануваат со нови протести и штрајк. Синдикатот најави дека ќе подготви систематизација, ќе ја достави на идната влада и ќе инсистира на нејзина примена. Како што кажа синдикалниот лидер Боро Велигденов, пошта е на работ на ...

Идната Влада да ја прифати новата систематизација или ќе стапиме во штрајк, предупредија од синдикатот на Македонска Пошта

Телма

2.000 вработени оставени на цедило: Синдикатот на Македонски пошти најавува протести и штрајк

Lider

Синдикатот на Пошта бара нова систематизација, најавува протести и штрајк

Мета

Синдикатот во Македонска пошта бара нова систематизација

Р.С.Европа

Синдикатот на Пошта бара нова систематизација, најавува протести и штрајк

Радио МОФ

Помина и први април, а многу граѓани сè уште добиваат новогодишни честитки

Вечер Прес

Имаме 15 подружници и 15 директори, а сѐ помалку работници, Синдикатот на Македонска пошта бара спас во новата ...

360 степени - 16.04.2024

„Тема на реформите е изготвување на нова систематизација за која Управниот одбор пред повеќе од година има изговено заклучок и формирало итна комисија. Таа комисија не е отпочната со работа.

Пошта има 15 подружници и 15 директори, а сѐ помалку работници, тврди Синдикатот

Градска

Синдикатот во Македонска пошта инсистира на нова систематизација, се подготвува и за протест и штрајк

Сител - 16.04.2024

Синдикатот во „Македонска пошта“ ќе изготви систематизација, ќе ја достави на идната влада и ќе инсистира на нејзина итна примена, како стартно решение за состојбата на Поштата, која, како што рече денеска синдикалниот лидер Боро Велигденов, е на ...

Синдикатот во Македонска пошта инсистира на нова систематизација, се подготвува и за протест

Канал5

Се подготвува и протест и штрајк: Синдикатот во „Македонска пошта“ инсистира на нова систематизација

Курир

Има работници кои не доаѓаат на работа и такви кои не знаат што им се задачите, алармира синдикатот на „Македонска пошта’

А1 On

Синдикатот во Македонска пошта инсистира на нова систематизација, се подготвува и за протест и штрајк

Телма

Синдикатот во Македонска пошта инсистира на нова систематизација, се подготвува и за протест и штрајк

Либертас

„ДИРЕКТОРИТЕ И ВЛАДАТА НЕ МОЖАТ, ТОГАШ НИЕ ЌЕ ИМ ПОДГОТВИВМЕ НОВА СИСТЕМАТИЗАЦИЈА“ Синдикатот се заканува и со протест и штрајк

+инфо

Нетпрес Press24 Независен Факултети Н.Македонија Алсат-М 24Инфо Денешен

Со нова систематизација Синдикатот на „Македонска пошта“ сам ќе ги укине вработените што не доаѓаат на работа оти ...

Макфакс - 16.04.2024

Синдикатот на Македонска пошта во соработка со вработените и со ангажирање експерти ќе подготви нова систематизација која ќе ја достави до новата влада за да се примени веднаш по изборите.

Со нова систематизација Синдикатот на Македонска пошта сам ќе ги укине вработените кои не доаѓаат на работа оти Владата и Управниот одбор молчат

Опсервер

Синдикатот на Македонска пошта сам ќе ги укине вработените кои не доаѓаат на работа

Скопје инфо

Со нова систематизација Синдикатот на Македонска пошта сам ќе ги укине вработените кои не доаѓаат на работа оти Владата и Управниот одбор молчат

Точка

Со нова систематизација Синдикатот на Македонска пошта сам ќе ги укине вработените кои не доаѓаат на работа оти Владата и Управниот одбор молчат

Република

Со нова систематизација Синдикатот на Македонска пошта сам ќе ги укине вработените кои не доаѓаат на работа оти Владата и Управниот одбор молчат

MTM

Синдикатот на Македонска пошта ќе информира за состојбата на претпријатието

Бизнис Вести - 16.04.2024

Синдикатот на Македонска пошта денеска, ќе одржи прес-конференција пред објектот на Владата, на која ќе ја информира јавноста за состојбите во претпријатието. – По одржаниот протест на 18 март годинава, Синдикатот на Македонска пошта, во насока на ...

Синдикатот на Македонска пошта ќе информира за состојбата на претпријатието

Либертас

Синдикатот на Македонска пошта ќе информира за состојбата на претпријатието

Независен

Синдикатот на Македонска пошта ќе информира за состојбата на претпријатието

Сител

Синдикатот на Македонска пошта ќе информира за состојбата на претпријатието

Курир

Синдикатот на Пошта ќе информира за барањата на вработените и состојбата на претпријатието

Нетпрес

Синдикатот на Македонска пошта свика прес-конференција: Владата не се одзвала на барањето за средба

Press24

Канал5