TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Кога не може на стадион, може и вака: Комити ја прославија титулата на Вардар

Спортклуб - 04.07.2020

Иако претстојната сезона нема да игра во Лигата на шампионите затоа што не успеа да добие лиценца, Вардар се закити со 11. трофеј во домашното првенство и вкупно 12. во својата историја, ако се земе предвид и онаа титула од 1987 година во СФРЈ.

ФОТО: Комити го „запалија“ Скопје повод 12. титула на Вардар

Дриблинг - 04.07.2020

На соодветна дистанца, со факели во рацете, Комити вечерва ја прославија 12. титула на ФК Вардар. ФФМ очекувано го прогласи Вардар за првак по завршувањето на сезоната 2019/20, навивачката група Комити го „запали“ Скопје.

Комити ја прославија титулата на ФК Вардар (ФОТО)

Екипа - 04.07.2020

Вардар ја заслужи 12. титула откако создаде огромна бодовна предност во прекинатото првенство во Првата лига на Македонија. Иако вардарци се уште не го добиле пехарот, навивачката група Комити одлучи да ја прослави титулата.

„Комити“ ја прославија новата титула на Вардар (ФОТО)

Sport 1 - 04.07.2020

Вардар ја доби титулата во македонската Прва лига, откако Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ја прекина сезоната поради Ковид-19. „Комити“ решија да ја прослават титулата, па направија одлична атмосфера со факели во ...

„Комити“ направија фешта и славеа титула на Вардар (ФОТО)

SportMedia - 04.07.2020

Навивачите на Вардар „Комитите“, вечерва во Градскиот Парк во Скопје со фешта, со пиротехника и навивачки песни ја прославија титулата на фудбалскиот клуб. Пред неколку дена ФК Вардар беше прогласен за првак на земјата.

ФОТО: „Комити“ со факли ја прославија 12-тата титула на Вардар

Gol.mk - 04.07.2020

Вардар е прогласен за лидер од страна на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) во завршената сезона поради ковид-19, а навивачката група на клубот, популарните „Комити“ направија мала прослава по тој повод.