TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД подготвува „дрим-тим“ за Олимписките игри

Вечер Прес - 23.06.2021

Љубителите на кошарката во САД добија две одлични вести пред Олимписките игри во Токио. Американците се во фаза на комплетирање на вистинскиот дрим-тим, а на располагање на селекторот Грег Попович му се ставија и уште четири НБА-ѕвезди меѓу кои ...

Харден отпадна заради повреда, познат американскиот ростер за Токио

Gol.mk - 24.06.2021

Кошаркарот на Бруклин, Џејмс Харден нема да биде дел од американската репрезентација на Олимписките игри во Токио поради повреда. Асот на „мрежичките“ имаше голема желба да го облече дресот на Соединетите Американски Држави, но процени дека неговото ...

Уште три НБА ѕвезди во тимот на САД за ЛОИ

Екипа - 23.06.2021

И покрај откажувањето на Леброн Џејмс, Ентони Дејвис и Кајри Ирвинг, американскиот тим на претстојните Летни олимписки игри ќе биде навистина силен. Медиумите во САД пренесуваат дека кошаркарите на Милвоки Бакс, Крис Мидлтон и Џру Холидеј исто така ...