TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

Макфакс - 06.05.2023

Немања С., млад човек од Мало Орашје, бил една од првите жртви на убиецот Урош Блажиќ од Младеновац, а сестра му гледала како Урош Блажиќ го убива брат ѝ. Сепак, девојката успеала да се спаси од рафалот на убиецот, така што влетала во шупата и ...

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

MTM

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

Press24

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

Точка

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

Фокус

Морничава приказна за масакрот во Орашје: Сестрата на Немања била на местото каде што Урош го убил брат ѝ

Centar

(Видео) Објавена снимка од куќата во која се криел убиецот со роднините, најден огромен арсенал оружје

Макфакс - 05.05.2023

Масовниот убиец Урош Блажиќ (21), откако во бесно дивеење со автоматска пушка уби осум лица и рани уште 14, побегна во селото Вињиште кај Крагуевац, каде што живеат неговите роднини. Тоа е село оддалечено околу 50 километри од Младеновац, каде по ...

Соседите на масовниот убиец од Младеновац: Ужасно семејство, секогаш пукаа

Либертас

Првата сосетка на Урош: Далеку дека беше сомничав криминалец!

Фокус

ЕВЕ КОЈ МУ ПОМОГНАЛ НА УБИЦОТ ОД МЛАДЕНОВАЦ ДА СЕ СОКРИЕ! Ново експресно полициско апсење

Во Центар

Уапсено цело семејство кај кое се криел убиецот од Младеновац

Макфакс

Родителите спремале слава кога дознале дека нивниот син убил деца – таткото очаен: Тој повеќе не е мој син!

4NEWS

Полицијата упадна во скривалиштето: Вака е уапсен терористот од Младеновац

4NEWS

Нова ТВ А1 On 24Инфо Точка Кајгана MTM Скопје1 Скопје1

(Видео) По чорапи и во скафандер, убиецот од Младеновац донесен во полициска станица

Макфакс - 05.05.2023

Убиецот Урош Блажиќ, кој синоќа кај Младеновац, недалеку од Белград, уби осум лица, а рани 14, полициски сили го донесоа во полициската станица во Смедерево. Го донесоа во комбинезон, само со чорапи на нозете.

Уапсено е целото семејство кое го засолнило монструмот Урош

Курир

Уапсено е целото семејство кое го засолнило Урош

Press24

Убиецот Урош приведен во полиција: го донесоа во комбинезон, само со чорапи на нозете (ВИДЕО)

Press24

Убиецот од Младеновавац е однесен на распит по комбинезон и чорапи

Канал5

(ВИДЕО) НОСЕШЕ БЕЛ КОМБИНЕЗОН, ИМАШЕ САМО ЧОРАПИ НА НОЗЕТЕ: Полицајците го донесоа Урош во полициската станица во Смедерево

Фактор

(Видео) Објавена снимка од куќата во која се криел Урош со роднините, најден огромен арсенал оружје

24Инфо

Српската полиција објави фотографија од уапсениот Урош кој уби осум луѓе, а рани 14 – со рачна бомба киднапирал таксист ...

Телма - 05.05.2023

Српската полиција објави фотографија од уапсениот Урош Б. кој уби осум луѓе, а рани 14. Припадниците на МВР по опсежна потрага го уапсија У. Б. (2002) во населба Грошница, во околината на Крагуевац.

Масовниот убиец киднапирал таксист кој со закана со РАЧНА БОМБА го однел во Крагуевац

Курир

Во таксито што го киднапираше Урош имало и бремена жена: Ќе ја убиел и неа, но му снемало муниција

А1 On

Убиецот од Младеновац киднапирал таксист: му се заканувал со бомба за да го вози во бегството

А1 On

Киднапирал таксист за да го одведе до куќата за криење, му се заканувал со рачна бомба

Република

Убиецот од Младеновац пред апсењето киднапирал таксист и го принудил да вози

Локално

Масовниот убиец со закана од рачна бомба киднапирал таксист кој го возел до Крагуевац!

Канал5

Пулс24 Нетпрес Вечер Прес

„ХАЈЛ ХИТЛЕР“ НА МАИЦАТА ШТО ЈА НОСИ УРОШ: Двете осмици се симбол на нацистичкиот поздрав

Фактор - 05.05.2023

Урош Блажиќ (21), кој со автоматско оружје уби осум и рани 14 лица во селата Орашје и Дубона во Младеновац, во моментот на апсењето носел блуза со нацистички симболи. Како што можете да видите на фотографијата, на синиот дуксер на Урош пишува ...

Убиецот Урош носел маица со нацистички симбол за време на апсењето

Слободен Печат

Убиецот Урош носел маица со нацистички симбол за време на апсењето

Press24

„Хајл хитлер“ на маицата што ја носи Урош – двете осмици се симбол на нацистичкиот поздрав

Нетпрес

(Фото) „Хајл хитлер“ на маицата што ја носи Урош - двете осмици се симбол на нацистичкиот поздрав: Уапсени се неговите дедо и вујко, го криеле по масакрот

Точка

„ХАЈЛ ХИТЛЕР“ НА МАИЦАТА ШТО ЈА НОСИ УРОШ: Двете осмици се симбол на нацистичкиот поздрав

Женски магазин

И ја ампутираа раката, не знам како ќе преживеам, вели роднина на ранетото девојче од Младеновац

Фокус - 05.05.2023

Урош Блажиќ синоќа уби осум лица, а рани 13, по што побегна. Роднината на тешко повредената девојка за „Блиц“ откри во каква состојба е Н.В. – Ја застрела во рацете и нозете. И ја ампутирале раката.

Уапсено целото семејство кај кое се криел Урош

Република

Уапсен 21-годишниот убиец

Република

Уапсено целото семејство кај кое се криел Урош

Lider

Српски адвокат објаснува дека ако убиецот нема над 21 година, не може да биде осуден на доживотен затвор

Слободен Печат - 05.05.2023

Според Кривичниот законик на Србија, Урош Б., кој е осомничен за убиство на осум лица, доколку нема над 21 година, не може да биде осуден на доживотен затвор, односно на најстрога затворска казна, изјави адвокатот Вељко Делибашиќ за Танјуг .

Српски адвокат објаснува дека ако убиецот нема над 21 година, не може да биде осуден на доживотен затвор

Либертас

Српски адвокат: Убиецот на осум лица во Србија не може да добие доживотна затворска казна

Press24