TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булеварот „АСНОМ“

ТВ21 - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Заврши првата фаза од реконструкциjата на Пластичарска

ТВ21 - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица.

Завршено асфалтирањето на „Пластичарска“ и на булеварот „АСНОМ“

Независен - 16.05.2020

Градот Скопје денеска успеа да асфалтира и да ја заврши реконструкцијата на два големи и важни булевари во градот. Имено, денеска беше завршен булеварот „Никола Карев“ популарната „Пластичарска“, откако Градот најави дека во периодот од 8 до 24 ...

Шилегов: Се завршува првата фаза на изградба на булеварот АСНОМ

24Инфо - 16.05.2020

Денес се завршува со изградба првата фаза на новиот булевар АСНОМ во општина Аеродром. Со велосипедски патеки и тротоари. Со централно и странично булеварско зеленило. А, да 😊 . Во продолжение на овој булевар го градиме и новиот мост кон Ќерамидница.

Се асфалтираат велопатеките на новиот булевар „Босна и Херцеговина“

Вечер Прес - 15.05.2020

Деновиве започна асфалтирањето на новите велосипедски патеки, кои се изградени во рамки на првата фаза од проектот за изградба на булевар „Босна и Херцеговина“. – Првата фаза од изградбата на новопроектираниот булевар „Босна и Херцеговина“ се одвива ...

Утре целосно затворен за сообраќај булеварот Никола Карев (Пластичарска)

24Инфо - 15.05.2020

Град Скопје ја известува јавноста дека поради извршување градежни работи, утре (16.05.2020 година, сабота), во периодот од 08 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот Никола Карев (Пластичарска), на потег од крстосницата со улица ...

Целосно затворен за сообраќај булеварот „Никола Карев“

Вечер Прес - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради асфалтирање на коловозот, утре, во периодот од 08 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот „Никола Карев“ ( познат како Пластичарска), и тоа на потегот од крстосницата со улицата „Самоилова“ ...

Во тек реконструкцијата на дел од улицата „Маршал Тито“ во Делчево

Опсервер - 15.05.2020

Делчево, 15 мај 2020 () – Започна реконструкцијата на дел од улицата „Маршал Тито“ во Делчево. Од општина Делчево информираа дека улицата ќе се реконструира во должина од 743 метри. -Се работи за улица која е главен сообраќаен крвоток во градот.

Се реконструира улицата ,,Јуриј Гагарин” во Берово

MakPress - 15.05.2020

Започна реконструкцијата на улица „Јуриј Гагарин” во Берово. Според надлежните, градежните работи ќе опфатат целосна реконструкција на дел од улицата, во должина од 210 метри. -Улицата е со широчина од 6 метри, а во рамки на работата ќе се гребе ...

Поради асфалтирање утре целосно затворен за сообраќај дел од булеварот „Никола Карев“

Опсервер - 15.05.2020

Скопје, 15 мај 2020 () – Поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8:00 до 24:00 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потегот од крстосницата со улица „Самоилова“ (Амбасадата на САД) ...

Поради асфалтирање утре целосно затворен за сообраќај дел од булеварот „Никола Карев“

А1 On - 15.05.2020

Поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потегот од крстосницата со улица „Самоилова“, Амбасадата на САД до влезот во касарната Илинден, ...

Поради асфалтирање утре целосно затворен за сообраќај дел од булеварот „Никола Карев"

Канал5 - 15.05.2020

Сообраќајницата ќе биде затворена заради асфалтирање на коловозот. Поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8:00 до 24:00 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен булеварот „Никола Карев" (Пластичарска), на потегот од крстосницата ...

Булеварот Никола Карев утре ќе биде целосно затворен

Макфакс - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради извршување градежни работи, утре во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потег од крстосницата со улица „Самоилова“ (амбасадата на САД) до ...

Поради асфалтирање утре целосно затворен за сообраќај дел од булеварот „Никола Карев“

Либертас - 15.05.2020

Поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8:00 до 24:00 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потегот од крстосницата со улица „Самоилова“ (Амбасадата на САД) до влезот во касарната ...

Булеварот „Никола Карев“ утре ќе биде целосно затворен

Точка - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради извршување градежни работи, утре во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потег од крстосницата со улица „Самоилова“ (амбасадата на САД) до ...

Булеварот „Никола Карев“ утре ќе биде целосно затворен

MTM - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради извршување градежни работи, утре во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потег од крстосницата со улица „Самоилова“ (амбасадата на САД) до ...

Булевар во Скопје утре ќе биде целосно затворен

Скопје24 - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради извршување градежни работи, утре во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потег од крстосницата со улица „Самоилова“ (амбасадата на САД) до ...

Поради асфалтирање утре целосно затворен за сообраќај дел од булеварот „Никола Карев“

MakPress - 15.05.2020

Поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8:00 до 24:00 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен булеварот „Никола Карев“ (Пластичарска), на потегот од крстосницата со улица „Самоилова“ (Амбасадата на САД) до влезот во касарната ...

Булеварот Никола Карев утре ќе биде целосно затворен

Скопје инфо - 15.05.2020

Град Скопје информира дека поради извршување градежни работи, утре, во периодот од 8 до 24 часот, целосно за сообраќај ќе биде затворен бувеларот Никола Карев (т.н. пластичарска), на потегот од крстосницата со улицата Самуилова (Амбасадата на САД) ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „пластичарска“

24Инфо - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

Макфакс - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

Опсервер - 17.05.2020

Скопје, 17 мај 2020 () – Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

Frontline - 17.05.2020

Градежните работи викендов се изведуваа на потегот од крстосницата со ул. „Самоилова“ во близина на Амбасадата на САД, до влезот во касарната „Илинден“, а со реконструкцијата на улицата од клучката Бит-пазар во вкупна должина од 1.440 метри, Скопје ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска”

Слободен Печат - 17.05.2020

Eкипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев”, односно познатата „Пластичарска улица”. Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

А1 On - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје добива уште една современа ...

Заврши проширувањето и реконструкцијата на “Пластичарска”

Фокус - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје добива уште една современа ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

iPortal - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје добива уште една современа ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска"

Канал5 - 17.05.2020

„На улицата досега беше изведена комплетно нова атмосферска канализација која не постоеше, а се изврши и целосна реконструкција и на другите подземни инсталации. “ Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја ...

Скопје добива уште една современа сообраќајница, заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

Локално - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје добива уште една современа ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

Либертас - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата „Пластичарска улица“, со што Скопје добива уште една современа ...

Заврши првата фаза од рекострукцијата на булевар АСНОМ

Вечер Прес - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица „Васко Карангелевски“ до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булеварот „АСНОМ“

24Инфо - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар „АСНОМ“ во Скопје

iPortal - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар „АСНОМ“ во Општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар, на потегот од крстосницата со улица „Васко Карангелевски“, ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар „АСНОМ“ во Скопје

А1 On - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар „АСНОМ“ во Општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар, на потегот од крстосницата со улица „Васко Карангелевски“, ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар „АСНОМ“ во Скопје

Опсервер - 17.05.2020

Скопје, 17 мај 2020 () – Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар „АСНОМ“ во Општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар, на потегот од крстосницата со улица ...

Заврши реконструкцијата на булеварот АСНОМ

+инфо - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во Општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар, на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски, до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Канал5 - 17.05.2020

Проширениот булевар добива по 3 коловозни ленти во двете насоки, пешачки и велосипедски патеки од двете страни на булеварот и средишно зеленило. Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска во должина од 1.440 метри

Вечер Прес - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот „Никола Карев“, односно познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Макфакс - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар „АСНОМ“ во Скопје

Frontline - 17.05.2020

Проширениот булевар добива по три коловозни ленти во двете насоки, пешачки и велосипедски патеки од двете страни на булеварот и средишно зеленило. Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар „АСНОМ“ во ...

(ФОТО) Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Скопје1 - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Фото: Завршија првите фази од реконструкцијата на Пластичарска и булеварот АСНОМ

Скопје инфо - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

Н.Македонија - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

Centar - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Centar - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

Точка - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Точка - 17.05.2020

Екипите на Град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...

Заврши првата фаза од реконструкцијата на Пластичарска

MTM - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, познатата Пластичарска улица.

Завршува првата фаза од реконструкцијата на „Пластичарска“

MakPress - 17.05.2020

Со нанесување на завршниот асфалтен слој, викендов, екипите на Град Скопје ја финализираа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица.

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булевар АСНОМ

Н.Македонија - 17.05.2020

Екипите на град Скопје, со нанесување на последниот асфалтен слој на коловозот на булевар АСНОМ во општина Аеродром, викендов ја завршија првата фаза од реконструкцијата на овој булевар на потегот од крстосницата со улица Васко Карангелевски до ...