TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телеш испратил позитивни сигнали до Манчестер јунајтед

24Фудбал - 24.09.2020

Пред неколку денови „Гардијан“ извести дека преговорите со Порто за трансфер на 27 годишниот Бразилец се во напредна фаза, а се чини дека ниту бекот нема ништо против за преселба во редовите на Премиерлигашот.

Постигнат договор: Солскјер добива нов лев бек!

Спортски - 23.09.2020

Манчестер Јунајтед е на чекор од комплетирање на трансферот на левиот бек на Порто, Алекс Телеш, пренесуваат медиумите на Островот. Двата клуба веќе една недела водеа преговори, Јунајтед сакаше да го вклучи Диого Далот како дел од трансферот, но ...