TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новa „бомбa“ на Јутјуб, Јанушев и Јанакиески пресметуваат колку гласа ќе добијат

МКД - 03.07.2020

„Обнова на режимот“ е името на новиот јутјуб канал на кој денеска се објавени нови аудио снимки. На двете снимки разговараат Игор Јанушев и Миле Јанакиески за списоците на гласачите. Тема на разговор е математиката на локално ниво за тоа кој од ...

Нови бомби на интернет

Вечер Прес - 03.07.2020

Нови телефонски разговори се објавени денеска на јутјуб. Во нив е наводно гласот на Игор Јанушев, носителот на третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорите што се објавени, соговорникот, објавуваат медиумите, наводно е поранешниот министер ...

Скандалозно и недозволиво, Јанушев се заканува дека ќе тепа жени од својата партија, ВМРО-ДПМНЕ е режимска партија

24Инфо - 03.07.2020

Изјава за медиуми, Јагода Шахпаска носителка во ИЕ 3 Во ВМРО-ДПМНЕ ништо не се менува. Тоа е истата таа партија заглавена во режимската матрица. Партија во која нема еднаквост, нема правда, а царува шовинизмот и дискриминацијата .

Јанушев од Македонска Каменица: Со обнова ќе започне реалното зголемување на платите и пензиите

Курир - 03.07.2020

Денес носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Македонска Каменица од каде што порача дека со победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде обновата на Република Македонија. А, со обновата ќе дојдат многу мерки и проекти кои ќе го подобрат ...

Нови аудио „бомби“: Јанушев во разговор со Јанакиески се заканува со физички напади

Слободен Печат - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимки. На првата носителот на изборната единица 3 Игор Јанушев во разговор со екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески зборуваат за списоци со гласачи.

Нови бомби: Насилство во ВМРО-ДПМНЕ, Јанушев се заканува дека ќе мавал боксови на жени и ќе тепал членови на УМС

Centar - 03.07.2020

Новите аудио материјали кои се појавија денеска ја откриваат насилничката страна на носителот на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3 Игор Јанушев „Ако ја видам утре вечер, ќе и дадам еден бокс в фаца“ вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во разговор ...

Пладневен преглед на вести: Нова аудио бомба – Јанушев ќе мавал бокс во фаца на жена, како е возможно Милшоски да е ...

Frontline - 03.07.2020

НОВИ аудио снимки: Кога ќе ја видам нареден пат ќе и дадам бокс у фаца – Игор Јанушев. ШЕКЕРИНСКА: Како е возможно Милошоски да е недостапен за судот? БОГОЕВСКИ: Апасиев никогаш не бил левичар, тие од Левица што се бореа против режимот повеќе не се ...

Нови аудио снимки: Кога ќе ја видам нареден пат ќе и дадам бокс у фаца – Игор Јанушев

Frontline - 03.07.2020

Две нови аудио снимки се појавија на Јутјуб, од разговори меѓу носителот ИЕ3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, пренесува А1 он .

Нова снимка од разговор за списоци со гласачи меѓу Миле Јанакиески и Игор Јанушев

Нова ТВ - 03.07.2020

На Јутјуб се појави нова аудио снимка на која се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

Нова „бомба“: Јанушев се заканува на своја колешка со „бокс во фаца“

Локално - 03.07.2020

На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ се објавени нови аудио снимка. На неа наводно се слушаат гласовите на Миле Јанакиески и Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ. Во снимениот телефонски разговор тие координираат за списоци со гласачи.

(Аудио) „Пукнаа“ „бомби“ и за Игор Јанушев и Миле Јанакиески

еМагазин - 03.07.2020

Корисник под псевдонимот „ Обнова на режимот “ на Јутјуб објави нови нелагални аудио снимки во кои наводно разговараат генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната листа во тројката, Игор Јанушев и поранешниот министер за ...

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

А1 On - 03.07.2020

На нов канал на „Јутуб“, овој пат именуван како „Обнова на режимот“, се објавуваат снимки од разговори меѓу носителот на изборната единица три од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и некогашниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески.

Јанушев во нови аудио бомби

Фактор - 03.07.2020

Нови телефонски разговори се објавени денеска на јутјуб. Во нив се слуша гласот на Игор Јанушев, носителот на третата изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорите тој зборува со поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

После изјавата со „пелените“ од Стојановска, за какво место на жената во општеството зборува Јанушев?

Frontline - 02.07.2020

Не знам од каде да ја потфатам попрво оваа изјава, се вели во еден коментар на Фејсбук – дали се работи за некоја пореметена агресивна и крајно вулгарна вијуга кај носителкава од ДПМНЕ, или едноставно тоа е вазалниот капацитет на кутра Дафина, или ...

Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

MTM - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, и носител на Изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе оствари средба со граѓаните и со партиските активисти.

Јанушев на средба со УЖ на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

Курир - 02.07.2020

Во Свети Николе се сретнав и со Унијата на жени и со Унијата на млади сили. Заедно со нив, рамо до рамо, ја водиме оваа борба за обнова на Македонија. Заедно, силно, сплотени го голема победа на 15 јули.

Јанушев: Во новата влада 40 проценти ќе ја предводат жени

24Инфо - 02.07.2020

Интегрален текст и линк од изјава на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 3. „Овде во Свети Николе продолжуваме со средба со граѓаните и со партиските активности. Остваривме средба со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ која што е секогаш со нас рамо ...

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

Јанушев: Редовна исплата на субвенциите, олеснет пристап до ИПАРД фондови…

Курир - 02.07.2020

Бевме во посета на фармата „Бониер“. Заедно со соптствениците разговаравме за нивните потреби, она што мора да се направи после 15 јули за оваа гранка. Во програмата се обврзуваме на редовна исплата на субвенциите, на олеснет пристап до ИПАРД ...

Јанушев: 40 проценти од идната влада ќе бидат жени

Курир - 02.07.2020

40% од членовите на новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, ќе се бориме со родовото и семејното насилство, особено внимание ќе обрнеме на афирмација на жената земјоделец и на жените во спортот.

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

24Инфо - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Опсервер - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Курир - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев: 160 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ СЕКОЈА ГОДИНА за земјоделците

Вечер - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Канал5 - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата, се наведува во партиското соопштение. 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

Точка - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Чашка: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

MTM - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев: 160 милиони евра за земјоделците и навремени субвенции

MakPress - 02.07.2020

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на пензиите, покачување на платите за 25%, намалувањето на невработеноста под 10%, 160 ...

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Курир - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев: Навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

+инфо - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Ветуваме гарантиран откуп на земјоделските производи

Нетпрес - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Канал5 - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

24Инфо - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

MakPress - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Св. Николе: Со Обнова ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските ...

Република - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Со Обнова ветуваме целосна гасификација и БЕСПЛАТЕН ПРИКЛУЧОК ДО СЕКОЈ ДОМ

Вечер - 02.07.2020

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во Општина Свети Николе каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и сигурен откуп на земјоделските производи.

Јанушев од Свети Николе: Гарантираме откуп на земјоделските производи и навремена исплата

360 степени - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

(ВИДЕО) Јанушев: Ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

А1 On - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

Јанушев: Ветуваме навремена исплата на субвенциите и гарантиран откуп на земјоделските производи

Бизнис Вести - 02.07.2020

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во изборната единица 3, Игор Јанушев денеска го посети Свети Николе каде што истакна дека доколку ВМРО-ДПМНЕ формира Влада ќе се залага за навремена исплата на субвенции на земјоделците и ...

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Макфакс - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Слободен Печат - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

Јанушев на средба со УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Во новата влада 40 проценти ќе ја предводат жени

MakPress - 02.07.2020

Овде во Свети Николе продолжуваме со средба со граѓаните и со партиските активности. Остваривме средба со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ која што е секогаш со нас рамо до рамо ја водиме оваа битка против оваа криминално рекетарска власт.

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Вечер - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Канал5 - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

(Видео) Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Centar - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Либертас - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

Јанушев: Редовна исплата на субвенциите и зголемување на финансиската помош на 1500 денари по грло добиток

Опсервер - 02.07.2020

Носителот на листа на изборната единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на општина Свети Николе и светиниколско. Јанушев ја посети и фирмата Бониер, каде што разговараше со сопствениците за нивните потреби во ...

Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Вечер Прес - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

ЈАНУШЕВ: Новата влада со 40 отсто жени

Денешен - 02.07.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Третата изборна единица Игор Јанушев денеска соопшти дека 40 отсто од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени.

Јанушев: 40 проценти од новата влада ќе бидат жени

Точка - 02.07.2020

Четириесет проценти од новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат жени, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и Носител на изборната единица 3, кој денеска во Свети Николе средба со граѓаните и со партиските активности.