TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Светска банка: Заштитата од пожари во модуларната болница во Тетово е надлежност на директорот и персоналот

Deutsche Welle - 24.09.2021

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе болничкиот персонал под раководство на ...

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ бара во Собранието да се дискутира за пожарот во Тетово, власта вели прво истрага, па одговорност

МКД

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

Слободен Печат

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

Нова ТВ

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

24Инфо

Опозицијата бара анкетна комисија за пожарот во Тетово, власта го чека извештајот од истрагата

Lider

Frontline Опсервер Lider Сител Канал5 24 Вести Денешен Либертас

Филипче: Секој од нас е заменлив, никој не е венчан за функцијата

Фокус - 23.09.2021

Министерсот за здравство Венко Филипче, на денешната прес конференција, не сакаше да одговара на прашања поврзани со трагедијата што се случи во Тетово, односно за пожарот во модуларната болница, при што настрадаа 14 граѓани.

Филипче вели секој е заменлив: „Никој не е венчан со функцијата“

ТВ21

Филипче: Секој од нас е заменлив, се воздржувам од коментари додека трае истрагатa за Тетово

Нова ТВ

Филипче: Секој од нас е заменлив, се воздржувам од коментари додека трае истрагатa за Тетово

Lider

ФИЛИПЧЕ: Никој не е венчан за функцијата, секој е заменлив, тоа е мојот став за изгорената болница

Денешен

Филипче: Се воздржувам од коментари додека трае истрагатa за Тетово

Кајгана

Филипче: Секој од нас е заменлив, се воздржувам од коментари додека трае истрагатa за Тетово

Телма

24 Вести МКД Курир Акцент Вечер Прес Нетпрес Опсервер Бриф

Николовски: Истрагите за модуларните болници не ги води Владата

Канал5 - 23.09.2021

Истрагите за модуларните болници не ги води Владата, туку задолжените институции на системот. Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски денеска соопшти дека Владата не може да води ...

Истрагите за модуларните болници не ги води Владата, туку задолжените институции на системот, порача Николовски

Lider

Николовски: Истрагите за модуларните болници не ги води Владата, туку задолжените институции на системот

Слободен Печат

Истрагите за модуларните болници не ги води Владата

Независен

Николовски: Владата не може да води никакви истраги за тоа дали има корупција при јавните набавки за модуларните болници

OhridNews

Истрагите за модуларните болници не ги води Владата, туку задолжените институции на системот, порача Николовски

Press24

Истрагите за модуларните болници не ги води Владата, туку задолжените институции на системот

Frontline

Република Опсервер Кајгана ТВ21 MakPress

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Нова ТВ - 23.09.2021

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква комисија која ќе работи за да излезе вистината на виделина и да ...

Села: Не ни требаат експерти од странство за да видaт дека во модуларната болница имало луѓе кои не требало да бидат таму

Курир

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Слободен Печат

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Опсервер

Јас не гледам дека обвинителството работи да повика некого на одговорност, смета Села за случајот со изгорената болница

Скопје1

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во модуларната болница

Република

Села: Не се потребни странски експерти за да се утврди дека во модуларната болница имало луѓе кои не требало да бидат таму

Нетпрес

Press24 +инфо МКД Lider Сител Локално Канал5 Вечер Прес