TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каква комбинација: Мурињо, Мекгрегор и ирско виски! (Фото)

Спортманија - 16.10.2021

Легендите вечераа во Рим, а борецот доби и дрес од Рома со бројот 10. Кога двајца „лудаци“ во позитивна смисла на зборот ќе се сретнат, забавата е загарантирана. Така беше и во еден ресторан во Рим, каде фудбалскиот тренер Жозе Мурињо вечераше со ...

ФОТО: Мурињо и Мекгрегор уживаат во Рим

Дриблинг - 16.10.2021

ММА легендата и најплатениот спортисти во светот, Конор Мекгрегор ужива во Рим. Опкружен со телохранители и следен од обожавателите, Мекгрегор пазари во најскапите продавници и им се воодушевува на знаменитостите.

Мекгрегор се дружеше со Мурињо во Рим

Локално - 16.10.2021

ММА легендата Конор Мекгрегор претстојува во Рим, каде што ужива во знаменитостите на вечниот град. Но, бидејќи Ирецот е голем љубител на фудбалот, тој се сретна со тренерот на Рома, Жозе Мурињо.

Мурињо и Конор уживаат со чашка виски во заедничката дружба (ФОТО)

SportMedia - 16.10.2021

Конор Мегрегор, ММА Легендата и најплатениот спортист во светот ужива во Рим. Тој постојано е опкружен со своите фанови, кои го следат секој него ...

Мурињо пиеше виски со Конор Мекгрегор (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2021

Конор Мекгрегор синоќа беше во посета на Рим, меѓудругото се дружеше и со челниците на Рома и Жозе Мурињо. Славниот УФЦ борец заедно со Жозе Мурињо пиеше виски. Мекгрегор има свој бренд на виски, па синоќа го промовираше во забавата во Рим.

Конор Мек Грегор шеташе по улиците на Рим и направи голема гужва (ВИДЕО/ ФОТО)

IPON - 15.10.2021

Големата ѕвездата на УФЦ, Конор Мек Грегор, деновиве престојува во Рим и го искористи убавото време да прошета низ градот со својата свршеница Ди Девлин. Ирецот уште еднаш покажа колку е популарен, а неговата прошетка низ главниот град на Италија ги ...

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Кајгана - 15.10.2021

Ирскиот борач Конор Мекгрегор на брутален начин повторно упати навреди кон Хабиб Нурмагомедов и неговата сопруга, порачувајќи дека рускиот борач се оженил со братучетка. Пред неколку години Мекгрегор упати навреда кон сопругата на Хабиб, а овие ...

Конор Мек Грегор: Хабиб ги наполни гаќите во автобусот

IPON - 14.10.2021

Конор Мек Грегор му одговори на Хабиб Нурмагомедов, кој неодамна го исмејуваше на социјалните мрежи. „Орелот“ искористи трагичен инцидент за да го исмее Мек Грегор, што му донесе многу навреди.

Мекгрегор објави фотографија со џоинт: Побогат сум од цел УФЦ

Кајгана - 14.10.2021

ММА борачот Конор Мекгрегор уште еднаш предизвика бројни реакции со објава на социјалните мрежи. Овој пат објави фотографии од Мајами на кои се гледа како консумира марихуана. На Instagram објави седум фотографии од неговиот Rolls Royce, а на ...