TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николовски: На младите од Кр.Паланка и Ранковце им порачувам – заедно можеме уште повеќе и уште подобро!

iPortal - 04.07.2020

Македонците, младите ни требаат дома! За странство да ги оставиме македонските производи, истакна генералниот секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3, Љупчо Николовски. „Потезите кои се влечат сега, даваат резултати утре.

Заев: Отворивме 64.000 работни места, за четири години ќе отвориме 100.000

Опсервер - 04.07.2020

Крива Паланка, 4 јули 2020 () – Носевме храбри одлуки, имавме став, затворивме важни децениски прашања, изградивме мостови, ги зачуваме сите важни атрибути, па создадовме пријатели и отворивме врати за економски развој на државата.

Заев од Крива Паланка: Прв пат со СДСМ граѓаните видоа дека можат да сметаат на својата држава

iPortal - 04.07.2020

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа во изборната единица 4, Зоран Заев, вечерва имаше обраќање на граѓанска трибина во Крива Паланка, заедно со генералниот секретар и носител на листа во изборната единица 3 Љупчо Николовски, и ...

Заев и Николовски го честитаа роденденот на ВМРО Народна (Видео)

Поглед - 04.07.2020

Крив сум и кога станав претседател на СДСМ за сите неуспеси на ВМРО-ДПМНЕ, крив сум поради тоа што овој период се случија огромни успеси на државата, крив сум за НАТО, крив сум за веројатно за се.

Заев: Успеавме, политиките на прогресивност донесоа сојузници!

Фокус - 04.07.2020

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната средба со граѓаните во Крива Паланка, се заблагодари на поддршката, додавајќи дека победата на овие избори е извесна за владејачката партија. Успеавме.

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Нашиот народ денес е исправен, горд со кренато чело. Успеавме да докажеме дека политиките на пријателство и мостови на соработка беа поздравени од целиот демократски свет.

Заев: Благодарам Крива Паланка вие и Љупчо сте носители на победата

24Инфо - 04.07.2020

Заев објави на ФБ Успеавме. Политиките на прогресивност и патриотизам ни донесоа сојузници, ветер во грб и чист простор пред нас. Благодарам граѓани на Крива Паланка, вие и Љупчо сте носители на победата! ...

Николовски од Крива Паланка: После 50 години се инвестира и во Крива Паланка и на целиот Исток, затоа што зборот е ...

24Инфо - 04.07.2020

„За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години. После 50, 60 години ги обновивме сите регионални патишта во овој регион. Патот Ранковце – Крива Паланка целосно завршен проект.

Лидерот на СДСМ чешит: Три работи се криви – Крива Паланка, Крива Река и Зоран Заев! (ВИДЕО)

Expres - 04.07.2020

Претседателот на СДСМ и експремиер Зоран Заев не пропушти можност да „блесне“ и во Крива Паланка во предизборната кампања. „Три работи се криви, кажав на едно доаѓање овде: Крива Паланка е крива, Крива Река што тече овде е крива и Зоран Заев е крив.

Заев: Политиките на прогресивност и патриотизам ни донесоа сојузници, ветер во грб и чист простор пред нас

Бриф - 04.07.2020

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Успеавме. Политиките на прогресивност и патриотизам ни донесоа сојузници, ветер во грб и чист простор пред нас. Благодарам граѓани на Крива Паланка, вие и Љупчо сте носители на победата! ...

Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е вистински ...

Centar - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

Николовски од Крива Паланка: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да ...

Centar - 04.07.2020

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

Заев: Успеавме – Политиките на прогресивност и патриотизам ни донесоа сојузници, ветер во грб и чист простор пред нас!

Centar - 04.07.2020

– Успеавме. Политиките на прогресивност и патриотизам ни донесоа сојузници, ветер во грб и чист простор пред нас. Благодарам граѓани на Крива Паланка, вие и Љупчо сте носители на победата!, напиша лидерот на СДСМ, Зоран Заев на социјалните ...

Николовски на средба со здравствените работници во Кр.Паланка: Се инвестира и уште повеќе ќе се инвестира во ...

iPortal - 04.07.2020

Носителот на Изборната листа во ИЕ3 од коалицијата “Можеме”, Љупчо Николовски, денеска во Крива Паланка оствари средба со дел од здравствените работници. “Здравствените работници се нашите херои.

Во село Псача пронајдена минофрлачка мина

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Минофрлачка мина е пронајдена на местото викано „Рашка Река“ во кривипаланечкото село Псача, соопшти МВР. Случајот е пријавен вечра околу пладне во СВР Куманово. Експлозивната направа ја пронашол З.Ј.

Експлозивна направа пронајдена при изградба на патот Ранковце – Крива Паланка

Кумановски м. - 04.07.2020

Експлозивна направа вчера пронашле градежни работници при извршување активности на експресниот пат Ранковце – Крива Паланка. – На 03.07.2020 околу 12.00 во СВР Куманово било пријавено дека во с.Псача, кривипаланечко на место викано „Рашка Река“ при ...

Младите од Кр.Паланка со поддршка на својот сограѓанин Николовски

iPortal - 04.07.2020

Носителот на Изборната единица три на коалицијата “Можеме”, Љупчо Николовски денеска од голем број млади кривопаланчани беше пречекам со порака: ЉУПЧО, КРИВА ПАЛАНКА Е СО ...

Николовски: Денеска се дружев со моите сограѓани од Крива Паланка. На 15-ти јули победата ќе започне од Истокот

iPortal - 04.07.2020

Секогаш е убаво чувството кога си дома. Денеска се дружев со моите сограѓани од Крива Паланка. Го искористив пазарниот ден да разговарам со нив, да поделам заштитни маски и дезинфекција, како и материјали од победничката програма на коалицијата # ...

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Опсервер - 04.07.2020

Крива Паланка, 4 јули 2020, () – Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и ...

Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта, водоводи насекаде, со ВМРО-ДПМНЕ лаги за фусноти, за затворање ...

24Инфо - 04.07.2020

Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри. Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат.

(Видео) Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта и водоводи насекаде

Макфакс - 04.07.2020

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат.

(Видео) Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта и водоводи насекаде

Вечер - 04.07.2020

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат.

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Локално - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски.

Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта и водоводи насекаде

MTM - 04.07.2020

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка - Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат.

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Frontline - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски.

Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта, водоводи насекаде, со ВМРО-ДПМНЕ лаги за фусноти, за затворање ...

Канал5 - 04.07.2020

Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка - Ранковце во должина од 23 километри, рече Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3.

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Слободен Печат - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме”, Љупчо Николовски.

Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта, водоводи насекаде, со ВМРО-ДПМНЕ лаги за фусноти, за затворање ...

iPortal - 04.07.2020

Генералнито секретар на СДСМ и носител во ИЕ 3 Љупчо Николовски денеска е во посета на Крива Паланка. Од влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри Николовски порача дека, како што рече, ...

Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта, водоводи насекад

Нетпрес - 04.07.2020

Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри. Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат, рече Љупчо Николовски , генерален секретар на СДСМ и ...

(ВИДЕО) Љупчо Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта, водоводи насекаде, со ВМРО-ДПМНЕ лаги за фусноти, ...

Бриф - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски.

Љупчо Николовски: Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат

Поглед - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат. Единаесет години ВМРО-ДПМНЕ го маргинализираше, го осиромашуваше, буквално го уништи. За само две и пол години, на истокот му се врати сјајот.

Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

MakPress - 04.07.2020

Источниот регион е добар пример дека кога се работи, има резултати, а тоа е доказ дека се работи домаќински, рече денеска носителот на листа во Изборната единица 3 и кандидат за пратеник од редовите на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Љупчо Николовски.

Градежник пронашол експлозивна направа во с.Псача при извршување на градежни работи

Сител - 04.07.2020

Вчера околу 12.00 во СВР Куманово било пријавено дека во с.Псача, кривипаланечко на место викано „Рашка Река“ при вршење градежни активности на експресен пат Ранковце- Крива Паланка, З.Ј.(46) од Крива Паланка, вработен во градежна фирма која ги ...

Градежник пронашол експлозивна направа во с.Псача при извршување на градежни работи

4NEWS - 04.07.2020

Вчера околу 12.00 во СВР Куманово било пријавено дека во с.Псача, кривипаланечко на место викано „Рашка Река“ при вршење градежни активности на експресен пат Ранковце- Крива Паланка, З.Ј.(46) од Крива Паланка, вработен во градежна фирма која ги ...

(Видео) Николовски од Крива Паланка: Со СДСМ се градат патишта и водоводи насекаде

Centar - 04.07.2020

„Се наоѓаме на влезот на Крива Паланка каде се гради експресниот пат Крива Паланка – Ранковце во должина од 23 километри.Источниот регион е добар пример за тоа дека кога се работи има резултат.

Во село Псача пронајдена минофрлачка мина

Курир - 04.07.2020

Минофрлачка мина е пронајдена на местото викано „Рашка Река“ во кривипаланечкото село Псача, соопшти МВР. Случајот е пријавен вечра околу пладне во СВР Куманово. Експлозивната направа ја пронашол З.Ј.

Во село Псача пронајдена минофрлачка мина

iPortal - 04.07.2020

Минофрлачка мина е пронајдена на местото викано „Рашка Река“ во кривипаланечкото село Псача, соопшти МВР. Случајот е пријавен вечра околу пладне во СВР Куманово. Експлозивната направа ја пронашол З.Ј.

Во село Псача пронајдена минофрлачка мина

24Инфо - 04.07.2020

Минофрлачка мина е пронајдена на местото викано „Рашка Река” во кривипаланечкото село Псача, соопшти МВР. Случајот е пријавен вечра околу пладне во СВР Куманово. Експлозивната направа ја пронашол З.Ј.

Во село Псача пронајдена минофрлачка мина

MakPress - 04.07.2020

Минофрлачка мина е пронајдена на местото викано „Рашка Река“ во кривипаланечкото село Псача, соопшти МВР. Случајот е пријавен вечра околу пладне во СВР Куманово. Експлозивната направа ја пронашол З.Ј.

Николовски: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да се градат ...

24Инфо - 04.07.2020

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

Николовски од Крива Паланка: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да ...

Канал5 - 04.07.2020

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

Николовски од Крива Паланка: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да ...

iPortal - 04.07.2020

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е вистински ...

24Инфо - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е вистински ...

Канал5 - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација. Ова го порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, ...

(ВИДЕО) Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е ...

iPortal - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

Заев: Преку интеграцијата во ЕУ имаме можност да го зајакнеме македонскиот идентитет

Макфакс - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

Николовски од Крива Паланка: После 50 години се инвестира и во Крива Паланка и на целиот Исток

iPortal - 04.07.2020

„За само две и пол години направивме многу повеќе отколку ВМРО-ДПМНЕ за 11 години. После 50, 60 години ги обновивме сите регионални патишта во овој регион. Патот Ранковце – Крива Паланка целосно завршен проект.

Заев: Преку интеграцијата во ЕУ имаме можност да го зајакнеме македонскиот идентитет

Вечер - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...

Николовски од Крива Паланка: На Истокот одржавме лекција како се делува патриотски, како може да се работи од срце, да ...

Граѓански збор - 04.07.2020

„Овде во Крива Паланка и на целиот Источен регион му одржавме лекција на ВМРО-ДПМНЕ како е да се делува патриотски , како работиме за секој граѓанин, како да бидеме достапни за сите. Како може да работиме со срце, да градиме мостови и да градиме ...

(ВИДЕО) Заев од Крива Паланка: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет, со признат јазик, тоа е ...

Граѓански збор - 04.07.2020

Ја исполнивме првата стратешка цел, членство во НАТО, ја остваруваме и втората со почеток на преговори за членство во ЕУ и нема да дозволиме да се враќаме назад во изолација, порача вечерва од граѓанската трибина во Крива Паланка, претседателот на ...