TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фабриката за лажни вести на СДСМ залудно се обидува да ја манипулира јавноста – ВМРО – ДПМНЕ

Опсервер - 08.12.2019

Фабриката за лажни вести на СДСМ залудно се обидува да ја манипулира јавноста прикажувајќи нешто дека е криминално дело кога е законски. Да имаше криминално дело СДСМ досега ќе кажеа според кој член на законот постоењето на долг е казниво.

Стоилковски: Извештајот на СДСМ покажува дека се должни 2.5 милиони денари

MakPress - 06.12.2019

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на СДСМ. Извештајот на СДСМ покажува дека се должни 2.5 милиони денари од последните ...